Акваріумні рибки. Назви

Акваріумні рибки. Назви

Початківцям важко визначити назву тієї чи іншої рибки. дехто роками тримає акваріум, але не знає, що за рибки має. Для кращого розуміння та визначення назви риб варто знати, що усі вони поділяються на 7 сімейств: карпові, сомові, цихлові, лабіринтові, райдужні, живородні та харацинові. Такий поділ дозволить початківцям визначитись, яких би вони рибок хотіли бачити у своєму акваріумі. У межах кожного сімейства рибки мають схожий вигляд та спільні особливості.

rety4.jpg (435.52 Kb)

Ми ж пропонуємо перелік рибок, який постійно оновлюватимемо:

Акантофтальмус

kulja.jpg (30.9 Kb)

Акантофтальмус або пангіо (Pangio sp.) – безсумнівно одна із найнезвичніших акваріумних рибок. Це мирний і цікавий вид в'юнів, який урізноманітнить будь-який акваріум.

Акулячий балу

balu3.jpg (321.51 Kb)

Акулячий балу (лат. Balantiocheilos melanopterus), попри свою певну схожість із акулами (через що й отримала назву), – миролюбна акваріумна рибка.Акара

akara.jpg (60.5 Kb)

Акари – великі красиві цихліди. Як більшість родичів циклових, здатні впізнавати господаря і часом дозволяють себе погладити.

Анциструс

anc1.jpg (159.62 Kb)

Анциструс (Ancistrus sp.) – цього сома по-різному називають – сом-присоска, риба-прилипала, чистильник. А загалом це справжній помічник у вашій штучній водоймі. Анциструсів варто заводити практично у будь-якому прісноводному акваріумі. Він чудово чистить скло, корчі, каміння від обростань.

Апістограма Раміреза

lexikon-scaled.jpg (113.53 Kb)

Апістограма Раміреза (Mikrogeophagus ramirezi) – прісноводна променепера рибка з родини Цихлові. Має яскраве райдужне забарвлення і поза сумнівом є однією із найкрасивіших цихлід.

Арована

arovan.jpg (278.67 Kb)

Арована, яку ще називають риба-дракон, – одна з найбільших (60-100 см і більше) і найдорожчих акваріумних риб (від кількох тисяч гривень до сотень тисяч доларів).

Астронотус

astr3.jpg (66 Kb)

Астронотус (Astronotus ocellatus) – цікава і досить популярна риба серед акваріумістів, та вона точно не для новачків.Як більшість риб з сімейства цихлід, астронотуси вважаються великою рибою, відповідно для них потрібен акваріум суттєво більший, ніж для дрібних риб на кшталт гуппі та неонів. Однак для тих, хто має можливість утримувати таких риб, вони точно потішать своїм виглядом та доволі розумною поведінкою. Астронотуси здатні не лише упізнавати господаря, а й дозволяють йому себе гладити.

Барбус

barbus.jpg (99.99 Kb)

Барбус суматранський (Puntigrus tetrazona) - одна з найбільш поширених різновидів барбусів. Невелика зграйна рибка, довжиною до 6 сантиметрів. Форма тіла стисла з боків, досить висока і коротка. Нагадує звичайного невеликого карасика.

Барбус Денісоні

denisoni1.jpg (42.15 Kb)

Барбус Денісоні (Sahyadria denisonii) – доволі елегантна і симпатична рибка, зовні дуже відрізняється від інших різновидів барбусів.

Боція

boc1.jpg (103.9 Kb)

Боція (Botia) досить популярна рибка у домашніх акваріумах, хоч і належать до сімейства в’юнових, які в акваріумістиці не надто поширені. Це доволі цікаві рибки, хоч і є певні нюанси в їх утриманні.

Гарра руфа

gara1.jpg (52.34 Kb)

Гарра руфа (Garra rufa) – прісноводна риба із родини Коропові. Завоювали всесвітню популярність своїм унікальним вмінням допомагати людям у лікуванні чи профілактиці деяких хвороб. Хоч цей вид риб не набув широкого поширення як акваріумний мешканець, та завдяки одній з особливостей він став невід’ємним атрибутом багатьох спа-салонів, де з'явилась навіть окрема процедура – пілінг рибками Гарра руфа

Глофіш

glo0.jpg (216.16 Kb)

Не так давно в акваріумних магазинах з’явились надзвичайно яскраві рибки різного кольору. Це генетично модифіковані флуоресцентні рибки – Глофіш (GloFish).

Гуппі

guppi.jpg (36.72 Kb)

Гуппі (гупі, лат. Poecilia reticulata) – без сумніву найбільш популярний мешканець домашнього акваріуму, особливо у початківців. Напевно основною причиною такої популярності стала не лише невибагливість у догляді, а й доволі простий процес розмноження. Ми зібрали деякі цікаві факти про цих рибок.

Цікаві факти про рибок гуппі

Гурамі

gourami.jpg (166.46 Kb)

Гурамі – відносно великі рибки, через свою миролюбність та цікавий вигляд є доволі популярними серед акваріумістів.
У перекладі з яванської мови «гурамі» – «риба, яка висовує з води свій ніс». Ця назва найбільше характеризує цих рибок.

Як і у всіх лабіринтових, гурамі мають спеціальний орган дихання – лабіринт, який дозволяє дихати атмосферним повітрям із поверхні води. Саме для цього гурамі і висовують свій ніс.

Даніо

danio-rerio.jpg (84.29 Kb)

Даніо – надзвичайно популярна рибка серед акваріумістів. А все тому, що це доволі активні і цікаві рибки, а що найважливіше – дуже невибагливі до умов утримання та витривалі. А це мрія для новачків.

Дискус

discus.jpg (3.83 Kb)

Дискуси (Symphysodon sp.)– без перебільшення культова рибка серед акваріумістів. Їх вважають найкрасивішими тропічними акваріумними рибками. Тому заслужено їх називають королями прісноводних акваріумів.

Золота рибка

gold_fish.jpg (65.79 Kb)

Найшикарніші мешканці акваріумів – золоті рибки (Carassius auratus). Це справді унікальні рибки, майже як у відомій однойменній казці, є особливості їх утримання. На сьогодні є багато різновидів золотих рибок, виведених селекціонерами, – понад 100.

Кардинал

kardinal3.jpg (107.22 Kb)

Кардинали (Tanichthys albonubes) – одна із найменш вибагливих акваріумних рибок, а тому є дуже популярна серед акваріумістів. Популярності цій рибці додає і неймовірна живучість, здатність вижити у складних акваріумних умовах, навіть без обігрівача.

Коридорас

kored.jpg (284.65 Kb)

Сомики коридораси без сумніву належать до одних із найпопулярніших рибок. Вони активні, миролюбні, витривалі, всеїдні рибки, які люблять жити зграйками. Вони цікаві як зовнішнім виглядом, так і поведінкою.

Ктенопома

kte0.jpg (35.64 Kb)

Ктенопома леопардова (Ctenopoma acutirostre) – лабіринтова рибка, яка, як і гурамі та півники, здатна отримувати кисень не лише з товщі води, а й з повітря. Без сумніву надзвичайно цікава у поведінці рибка. Це хижак, але досить обережний. Небезпечний і боязкий водночас. Ктенопома – справжній мисливець з неймовірними інстинктами.

Лабео

lab4.jpg (159.2 Kb)

Лабео (лат. Labeo) – доволі приваблива рибка завдяки своїй формі, забарвленню та поведінці. Це активна і територіальна рибка, тому далеко не кожен підійде йому в якості сусіда по акваріуму. [/b]

Лорікарія

182736.jpg (132.28 Kb)

Лорікарія (Loricaria) – миролюбні сомики-чистильники, які мають своєрідну зовнішність, чудово пристосовуються до різних умов утримання. Має подовжене тіло, на кінці якого є гострий хвіст. За цю особливість її ще називають «сомик-батіг» (Whiptail Catfish).

Ляліус

ljalius.jpg (328.7 Kb)

Ляліуси (Trichogaster lalius) – популярна і цікава рибка, яка доповнить будь-який акваріум з відносно мирними і невеликими рибами. Мають мирний характер. Підійдуть як для початківців, так і для досвідчених акваріумістів.

Макропод

mak2.jpg (102.15 Kb)

Макроподи (Macropodus opercularis) – це одні з перших рибок, яких почали тримати в акваріумах. У Європі цей вид з'явився лише трохи пізніше золотих рибок. Краса та нескладність в утриманні зіграли свою роль, тому ці рибки залишились і досі популярними серед акваріумістів.

Мечоносець

mech4.jpg (44.88 Kb)

Мечоносець (Xiphophorus Helleri) один з найцікавіших і найпопулярніших видів акваріумних рибок. Завдяки своєму яскравому забарвленню вони одразу впадають у вічі. Крім того, ці рибки, як і гуппі, є живородними, тому їх досить просто розводити.

Мікрорасбора галактика

galaxy-rasbora2.jpg (406.92 Kb)

Мікрорасбора галактика (Danio margaritatus) – маленька рибка, яку почали утримувати в акваріумах зовсім недавно. Вона швидко встигла набути популярності завдяки невеликим розмірам, симпатичному забарвленню та не надто складним умовам утримання.

Молінезія

mols1.jpg (68.06 Kb)

Молінезія або як її ще називають моллі – одна із популярних акваріумних рибок. Це живородна рибка, тому її нескладно розмножити у домашніх умовах. Така здатність плюс нескладні умови утримання особливо приваблює початківців. Цікавою особливістю молінезії, яка вирізняє її з інших живородних рибок, є можливість утримання як в прісноводному, так і морському акваріумі.

Мулистий стрибун

stribun2.jpg (47.24 Kb)

Мулистий стрибун (лат. Periophthalmus barbarus) – його і рибою складно назвати, зважаючи на зовнішній вигляд та особливості поведінки. Мулистий стрибун має низку унікальних рис у зовнішній і внутрішній будові, його можна назвати перехідною формою між рибами і земноводними. Фактично вони більше схожі до амфібій.

Неон

neon77.jpg (154.39 Kb)

Рибки неони надзвичайно популярні в акваріумах. Мирні і блискучі рибки додадуть привабливості будь-якому акваріуму, звичайно, де немає хижаків, які можуть їх з’їсти.

Пецилія

photo_2021-06-27_18-46-41.jpg (225.32 Kb)

Пецилії (лат. Xiphophorus maculatus) – без сумніву одні з найпопулярніших акваріумних рибок, як і більшість живородних рибок. Усе через простоту утримання та розмноження, а також величезне різноманіття форм і забарвлень.

Пельвікахроміс пульхер

pe2.png (3.67 Kb)

Пельвікахроміс пульхер (Pelvicachromis pulcher). Серед великого сімейства цихлід існують так звані карликові цихліди, тобто види, розмір яких у дорослому стані не перевищує 10 см. Завдяки цьому їх можна утримувати у відносно невеликих акваріумах з мирними рибками середнього розміру.. Бо зазвичай цихліди потребують чималеньких об’ємів.

Півник

pivnyky.jpg (173.87 Kb)

Рибка півник (Betta splendens) , сіамський півень, курочка, бійцівська рибка. Красива, невибаглива, зухвала – все це про акваріумну рибку півника. Вони мають яскраве неоднорідне забарвлення. Самці, майже всіх видів півників, мають шикарні плавники.

Піранія

piranha.jpg (331.71 Kb)

Піранії (Pygocentrus nattereri) з’явились в акваріумах від бажання утримувати якусь унікальну, небезпечну і відмінну від інших рибу. Піранія – риба, яка вселяє жах, що викликає інстинктивний страх у людей. Навколо піраній сформувавсь стереотип як надзвичайно небезпечних риб та кровожерливих риб, однак більшість тих чуток невиправдані. Загалом це дуже цікава риба, хоч початківцям не варто починати з них.

Платидорас

som-v-akvariume2.jpg (67.15 Kb)

Сомик платидорас (Platydoras sp.) не рідко зустрічається у домашніх акваріумах. Цей симпатичний сомик має свою особливість – може видавати звуки, через що навіть отримав кличку «співаючий сом».

Плекостомус

plekostomus000.jpg (305.62 Kb)

Плекостомус (Hypostomus plecostomus) – один із найбільш унікальних акваріумних риб, хоч і дуже схожий на іншого сома – анциструса. Вони обидва добре чистять акваріум від обростань. Та є суттєві відмінності, основна – максимальний розмір.

Птеригопліхт

pterygoplichthys-gibbiceps_6.jpg (.84 Kb)

На перший погляд вони дуже схожі на популярних анциструсів, та за розмірами значно більші. У цьому плані вони більш схожі на інших сомів-велетнів – плекостомусів. Йдеться про парчевих сомів птеригопліхтів. Та усі вони допомагають боротись із обростаннями в акваріумі завдяки особливостям свого рота.

Райдужниці

rad1.jpg (255.74 Kb)

Райдужниці (Melanotaeniidae) – яскраві та незвичайні за виглядом зграйні рибки. Завдяки миролюбності та невибагливості зайняли свою нішу в акваріумістиці.

Расбора

rasb1.jpg (310.02 Kb)

Расбори – доволі популярні серед акваріумістів. Ці зграйні рибки дуже красиво виглядають в акваріумах завдяки своєму цікавому забарвленню, та й в утриманні вони не є складними. Більшість різновидів можна рекомендувати в якості перших вихованців для початківців.

Риба-папуга

redparrot.jpg (115.4 Kb)

Рибу-папугу або Червоного гібридного папугу (Red Parrot Cichlid) вперше вивели тайванські селекціонери на початку 90-х. У природі вони не зустрічаються.

Родостомус

rummy_nose_tetra.jpg (111.23 Kb)

Родостомус чи червононоса тетра (Hemigrammus rhodostomus) – невелика мирна зграйна рибка з родини Харацинові. За свою цікаву зовнішність є улюбленцем акваскейперів. Творці підводних пейзажів зупиняють свій вибір на цій тетрі через специфічне забарвлення.

Сіамський водоростеїд

sae1.jpg (177. Kb)

Водоростеїд сіамський, якого ще називають САЕ, SAE (англ. Siamese algae eater) – уже із самої назви стає зрозуміло, чим може бути корисною ця рибка. САЕ справді чудово впорається із багатьма різновидами нижчих рослин, тобто водоростями. Це його основний корм.

Скалярія

koi.jpg (84.81 Kb)

Скалярії (Pterophyllum scalare - крилатий лист; angelfish» – риби-ангели) – це найбільш поширені рибки сімейства цихлід. Можна зустріти велику кількість різновидів скалярій, що відрізняються кольором, розміром та формою плавників.

Телескоп

teleskop4.jpg (42.18 Kb)

Телескопи – цікаві, оригінальні та доволі популярні рибки серед акваріумістів. Це різновид золотої рибки, головною рисою якої є випуклі очі. Сама через цю особливість рибки й отримали таку назву.

Скляний сом

indischer_glaswels_zob4555.jpg (109.47 Kb)

Індійський скляний сом або сом-привид має фактично прозоре тіло. Через повну відсутність пігментації луски можна розгледіти внутрішні органи рибки, більше того – крізь рибку можна побачити навіть задній план в акваріумі.

Тетрадон

tetr0.jpg (235.58 Kb)

Карликові тетрадони – кумедні та милі, невеличкі, але хижі риби. Попри свій цікавий вигляд, вони ще й можуть бути чудовими помічниками у боротьбі із небажаними равликами (котушками, фізами та ін.).

Торакатум

megalechis-thoracata.jpg (235.71 Kb)

Соми мешкають майже у кожному домашньому акваріуму. Окрім декоративної складової вони виконують абсолютно практичну функцію, підчищаючи залишки їжі на дні. Одним з таких популярних сомиків без сумніву є торакатум. Їх можна рекомендувати як новачкам, так і досвідченим акваріумістам.

Філомена дискова

disk.jpg (.65 Kb)

Серед зграйних рибок є цікаві екземпляри такі як дискова філомена балон або червоноока моенкаузія (Moenkhausia sanctaefilomenae).

Фловер хорн

horn.jpg (99.23 Kb)

Фловер хорн – результат гібридизації багатьох риб. Досі достеменно невідомо, яких саме. Їх приховують під виглядом комерційної таємниці. Ця цихліда має точно непересічну і дещо дивну зовнішність, також вирізняється цікавою поведінкою.

Цихлазома

cihlazomy5.jpg (159.62 Kb)

Це велика хижа, але надзвичайно цікава риба для немаленьких акваріумів. Цихлазомам, як і всім цихлідам, притаманна різка територіальність та інтелект. Кожен різновид, а деколи і конкретні особини мають свої особливості та темперамент. Та початківцям краще з них не починати.

Чорний ніж

apter1.jpg (214.46 Kb)

Більшість риб схожі між собою за формою, та є такі, що доволі суттєво відрізняються. Одною таких риб без сумніву є чорний ніж або аптеронотус білокаймовий (Apteronotus albifrons), ще його називають чорний принц. Досить цікава і оригінальна рибка, хоч і досить рідкісна у домашніх акваріумах.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 Підтримайте ZooSvit.info! Become a Patron!

Рибка чорний ніж – нічний хижак. Особливості та умови утримання
Більшість риб схожі між собою за формою, та є такі, що доволі суттєво відрізняються. Одною таких риб без сумніву є чорний ніж або аптеронотус білокаймовий (Apteronotus al...
ТОП-7 найменших акваріумних рибок
Підбірка дрібних рибок для наноакваріумів.
Птеригопліхт парчевий: особливості утримання сома леопардового
В акваріумах великого розміру можна побачити гігантських сомів-прилипал. На перший погляд вони дуже схожі на популярних анциструсів. Та за розмірами значно більші. У цьом...
Як правильно запустити нових рибок в акваріум
Нових рибок потрібно поступово акліматизувати до умов вашого акваріума.
Родостомуси: умови утримання та розмноження
Родостомус – надзвичайно гарна зграйна рибка, вражаюче виглядає у загальному акваріумі. Як і неони, чудово тримають зграйку, тому стали досить популярними серед акваріумі...
Догляд за рибками гуппі
Даний вид рибок - один із самих невибагливих, завдяки чому їх із задоволенням розводять багато людей, навіть акваріумісти. Температура утримання гуппі коливається від +1...
Сіамський кіт - історія та догляд
Сіамські коти вважаються одними з найрозумніших і допитливих серед собі подібних домашніх улюбленців. Ця порода досить непередбачувана і схильна до ревнощів. Сіамські к...
Пангасіус – кімнатна мініакула
Завести акулу вдома здається чимось неймовірним. Та існують різновиди акваріумних риб, які дуже схожі на акул, і їх тримають навіть удома. Таким, очевидно, є пангасіус, я...
Тетра конго – недооцінена красива зграйна рибка
Тетри – зазвичай невеликі рибки, як от неони, родостомуси. Тетра конго, яка зустрічається в Африці, трохи більша за інших.
Карликовий краб з Таїланду: умови утримання мікрокраба в акваріумі
Утримання крабів в акваріумі – це ціла окрема тема. Але хочемо розповісти про невеличкого краба, швидше крабика, якого можна спокійно утримувати у домашньому акваріумі.
Живородні рибки в акваріумі: популярні і маловідомі види
Ще з шкільних уроків зоології усі приблизно знають, як відбувається процес розмноження (нерест) рибок – самки відкладають ікру, яку потім запліднюють самці. Та є рибки, я...
Цихлазоми: різновиди, особливості утримання та сумісність
Одними з великих та яскравих риб сімейства Цихлід є цихлазоми. Це велика хижа, але надзвичайно цікава риба для немаленьких акваріумів. Цихлазомам, як і всім цихлідам, при...