Гуппі (гупі) – без сумніву найбільш популярний мешканець домашнього акваріуму, особливо у початківців. Напевно основною причиною такої популярності стала не лише невибагливість у догляді, а й доволі простий процес розмноження. Ми зібрали деякі цікаві факти про цих рибок.
1. Рибки названі на честь англійського священника і вченого Роберта Гуппі, який випадково їх знайшов на острові Тринідад. Учений помітив, що вони не відкладають ікру, як більшість особин, а відразу народжують мальків. У 1886 році він повернувся додому і виступив перед Королівським товариством з доповіддю про виявлені тропічні живородні рибки. Та йому повірили не одразу.
А уже згодом в акваріумах британського музею з’явилися сотні гуппі, які розмножилися з особин, привезених вченим.
З часом з’ясували, що гуппі потрапили до Європи ще раніше – уперше в 1859 році іхтіолог з Німеччини Вільгельм Петерс виявив в одній з колекцій екземпляр гуппі. У 1861 році вченийз Іспанії Філіппі виявив таких же рибок в колекції, надісланої з Барбадосу. Та директор Британського музею певно не знав про ці відкриття, тому й назвав Роберта Гуппі першовідкривачем і привласнив новому акваріумному виду назву Girardinus guppyi.
2. Лише від разового запліднення самка гуппі може кілька місяців підряд народжувати.
3. Температура прямо впливає на кількість самців і самок. При підвищеній температурі (26 і більше) народжується більше самок. І, навпаки, за менших температур – більший вихід самців.
4. У гуппі є 23 пари хромосом, стільки ж як і у людей.
Також читайте: 16 цікавих фактів про акваріумних рибок
5. У природі гуппі живляться личинками комарів. Власне для боротьби з малярією їх завезли у Мексику, США, Африку, Індію, на Мадагаскар, Яву, в південну Францію, Італію.
6. У другій половині XIX століття рибок називали «рятівники людства».
7. Завдяки неймовірній плодючості гуппі називали ще «мільйон риб».
8. У багатьох містах світу проводяться щорічні виставки-конкурси гуппі, на яких шанувальники цієї рибки демонструють виведені ними породи.
9. Кожна рибка гуппі має свій особливий малюнок, двох однакових рибок навіть однієї породи не існує.
10. Досліди зі схрещування гуппі допомогли вченим-генетикам зрозуміти закони спадковості.
11. За різноманітністю форм і кольорів гуппі не може змагатись жодна інша акваріумна рибка.