Топ 10 мініатюрних собак у світі

Маленькі породи собак – дуже популярний вид домашніх улюбленців. Вони не вимагають багато місця і їх можна взяти з собою куди завгодно. Ці милі, приємні, мініатюрні собаки приносять тонни задоволення, але вони вимагають такого ж догляду і уваги як і великі собаки. Маленькі породи собак дуже активні, їм потрібно багато вправ протягом дня. У холодну пору їх потрібно одягати, вони гірше переносять холод в порівнянні з великими собаками. Якщо подібні складнощі для Вас прийнятні то одна з цих милих собак може Вам підійти. Отож давайте подивимося на список десяти найменших порід собак в світі.

 • Бішон фрізе

  У зв’язку зі своєю ніжністю і чарівністю, бішон-фрізе став фаворитом французьких та італійських жінок. Бішон фрізе перекладається як “кучерява болонка”.

  Зріст собаки 23-30 см і вага 3-5 кг.

  Бішон фрізе – чудова порода сімейних собак. Вони дуже лояльні і віддані, грайливі, добре ладнають з дітьми та іншими домашніми тваринами.

 • bishon_frize

  Бостон тер’єр

  Вага 4-10 кг, зріст 35-42 см.

  Вони, як кажуть, дуже розумні і легко навчаються, що робить їх відмінними компаньйонами. Бостон-тер’єр сімейна собака і чудово проводить час з дітьми. Ці собаки люблять жувати, тому переконайтеся, що тримаєте цінні речі в недоступному місці.

  boston_terer
 • Чіхуахуа

  Найменша порода в світі і, мабуть, сама впізнанна в нашому списку – Чіхуахуа. Порода чіхуахуа є фаворитом багатьох багатих людей, і вони, як правило, мають відмінну індивідуальність.

  Собаки чіхуахуа родом зі штату Чіуауа в Мексиці. Важать 1-3 кг і мають зріст всього 15-23 см.

  Незважаючи на їх крихітний зріст, чіхуахуа безстрашні і захищатимуть господаря від загроз. Так само, чіхуахуа є однією з найбільш люблячих і ніжних порід собак що робить їх відмінними компаньйонами.

  chihua
 • Французький бульдог

  Ці собаки грайливі, ласкаві, вірні, і розумні, що робить їх прекрасними собаками-компаньйонами.

  Вага 9-13 кг, зріст досягає 30 см.

  Французький бульдог є однією з найменших порід собак у світі і схожі на англійських і американських бульдогів.

  franc_buld
 • Папійон

  Ці собаки дуже цінувалися в королівських дворах Франції. З французького “папійон” означає “метелик”. Вуха у вигляді крил і забарвлення на лобі собаки нагадують метелика.

  Зріст папійона досягає 20-28 см, а вага 3-5 кг. Живуть до 15-17 років. Витончена і елегантна собака, папійон розумна і доброзичлива з незнайомцями і іншими тваринами.

  papiion
 • Померанський шпіц

  Померанський шпіц був виведений в Німеччині в Померанії, звідки і отримав свою назву.

  Зріст собаки 18-22 см, вага 2-4 кг.

  Померанський шпіц розумний, веселий, галасливий, хоробрий пес а так само відмінний сторожовий.

  6shpic
 • Мопс

  Дружня і харизматична особистість – мопс.

  Важать мопси 5-8 кг, зріст 25-28 см.

  Мопс активний, відданий і грайливий пес, хороший сторожовий.

  1mops
 • Ши тцу

  Одна з найменших порід собак у світі, ши тцу є однією з кращих сімейних порід собак. Назва перекладається як “міні лев”.

  Вага 4-8 кг, зріст 20-28 см.

  Ши тцу прекрасно ладнають з іншими тваринами і дуже доброзичливі і товариські.

  shitcu
 • Той пудель

  Чутлива порода, яка може бути дуже лояльна до власника.

  Вага 3-4 кг, зріст 20-25 см.

  Той пудель спочатку виводився як виставковий собака, і на сьогоднішній день є дуже слухняною породою, яка вміла в різних собачих видах спорту, таких як мисливство і скотарство.

  22pudel
 • Йоркширський тер’єр

  Замикає рейтинг найменших порід собак йоркширський тер’єр. Мало того, що йоркширський тер’єр одна з найменших порід собак у світі, він є ще й одним з найсимпатичніших.

  Важать до 3,2 кг, зріст до 23 см.

  Ідеально підходить для будинку, де він буде єдиною собакою. Йорки надійні, турботливі, розумні, безстрашні і відмінні сторожові пси.

  iork