Літо – найулюбленіша пора року більшості з нас, в тому числі і наших домашніх вихованців. Можна поїхати з господарем на дачу або навіть в подорож разом! Однак ніколи не варто забувати про те, що літня спека впливає на тварин часом сильніше і небезпечніше, ніж холод.
В такий час найкраще утриматися від тривалих поїздок, особливо на машині. Якщо є гостра необхідність в транспортуванні тварини, то найкраще це також робити не в спекотну пору, а ввечері. Краще, якщо будуть застосовуватися спеціальні препарати для тварин від захитування, можливо навіть на рослинній основі. В дорогу обов’язково треба брати воду для тварини і рушник, які можна змочити і накрити ними вихованця. Ні в якому разі не можна залишати тварину в закритій машині, якщо Ви відлучаєтеся навіть на невеликий час! Це може привести до загибелі вашого вихованця!
Собаки
Перенесіть час прогулянок з вашими чотирилапими вихованцями на більш ранній або пізній час. Краще за все гуляти з собаками в 5.30-6.00 і після 21.30. У денний час собаки можуть досить легко переносити спеку в тіні і маючи достатню кількість води для втамування спраги.
Далеко не всі собаки однаково переносять спеку. Наприклад, французькі бульдоги, мопси і інші собаки, що мають плоскі мордочки, набагато гірше відчувають себе на сонці, ніж представники інших порід. Тому їх не рекомендується брати з собою вдень в місця пікніків, так як велика ймовірність перегріву цих собак.
Також відомо, що довгошерстні чотирилапі гірше переносять спеку, тому ви повинні частіше робити стрижки своїм улюбленцям. Шерсть відросте, міркують ветеринари, а чотирилапим буде простіше в літні місяці. Ветеринари наполегливо рекомендують брати з собою водичку для вихованців під час довгих прогулянок або виїздів на природу.
У теплу пору року активізуються кліщі, тому влітку обов’язково потрібно кілька разів проводити санітарну обробку чотирилапих від кліщів. Кліщі – перенщики хвороб, тому щоб уникнути проблем надалі краще від них позбавлятися своєчасно. Пам’ятайте, що спека надає дуже сильне навантаження на серцево-судинну систему тварин. «Популярні» в період літньої спеки захворювання суглобів і верхніх дихальних шляхів. Найчастіше вони викликані бажанням чотириногих освіжитися на протязі.
Коти
Для кішок застосовують всі ті ж поради, що і по відношенню до собак. Деякі господарі намагаються протирати улюбленицям лапки змоченою у воді ганчіркою і проводять інші подібні процедури, здатні полегшити стан тварини в спеку. Однак вони зовсім не обов’язкові, якщо кішка знаходиться вдень в будинку або в квартирі.