Літо. Спека. Вам треба поїхати кудись автівкою, а з вами – собака. Це ж так незручно, шукати відповідне місце, щоб її прив’язати на кількадесят хвилин. Набагато ж зручніше просто залишити в машині, чи не так? НЕ РОБІТЬ ТАК НІКОЛИ! І зараз ми вам розкажемо, чому.
Уявіть себе в машині без кондиціонера чи просто під палючим сонцем. Нічим дихати, хочеться попити і заховатись, ви постійно потієте (що, зрештою, і рятує людину від перегріву). Що ж стається із собакою?
- Собака відчуває те ж саме, тільки у неї терморегуляція відбувається трохи інакше.Якщо у пса виділяється піт, то лише на тих ділянках тіла, де немає шерсті.Наприклад внутрішня частина вух, подушечки лап тощо…Але цього надто мало, аби спрацював ефект охолодження.
- Мабуть, ви помічали, що у теплу пору року собаки полюбляють лежати на плитці, а не на килимку.Це пояснюється тим, що вони віддають холодній підлозі тепло свого тіла.Натомість в розжареному автомобілі це неможливо.І навіть сама шерсть слугуватиме у такому випадку чимось на зразок термоса – не віддаватиме тепло, а навпаки – затримувати його.
- Що вже казати про те, що температура тіла у собак і так вища, ніж у людей приблизно на градус.Це автоматично означає, що тварина швидше досягне критичної позначки, яка небезпечна для життя.
- Цікаво: чим більша собака, тим швидше вона перегріється
- Крім того, у тварини починається паніка і страх.Ветеринари наголошують: така поведінка прискорює фатальний кінець.
- Навіть якщо вам здається, що спека не надто сильна, не ризикуйте залишати собаку в машині.Варто знати, що при 20 градусах тепла на вулиці, у салоні авто вже за 10 хвилин буде 33 градуси, а через пів години – усі 44 градуси вище нуля.