Чи можна давати шоколад собаці?
Комусь може здатися, що шоколад – отрута для собак через великий вміст цукру (так, в молочному шоколаді міститься до 65% цукру від загальної маси, в гіркому – від 10 до 40% цукру). Цукор в дійсності не несе для тварини користі, адже від нього псуються зуби, швидко набігає зайва вага, з’являються проблеми з травленням, а зрештою, може розвинутися цукровий діабет. Але шоколад шкідливий для собак не тільки через цукор.
Чому собакам не можна давати їсти шоколад?
У всіх продуктах, виготовлених з какао бобів, містяться небезпечні для здоров’я тварин алкалоїди – теобромін і кофеїн. І якщо кофеїн через його відносно невелику кількість в шоколаді, швидше за все, викличе у собаки нервове збудження, підйом артеріального тиску і пульсу, то прийом теоброміну може привести до набагато більш тяжких наслідків. За даними британських ветеринарів, ця речовина згубно діє на нервову систему тварини, роботу кишечнику, нирок і серця.
До слова, теобромін у великих кількостях може бути небезпечний і для людей, але для цього доведеться з’їсти за один прийом занадто багато шоколаду, буквально нереальну кількість, рівну 20-30 кг. А ось невелика доза теоброміну для людини навіть корисна для поліпшення уваги і настрою, а також ця речовина виступає як профілактичний засіб проти утворення тромбів. Але якщо з людського організму теобромін виводиться, то в організмі собак він накопичується, що при регулярних частуваннях вихованця шоколадом може призвести до трагедії. Особливо небезпечним може бути шоколад для цуценят, літніх і ослаблених собак, а також тварин з серцево-судинними недугами.
Ознаки отруєння шоколадом
З точністю зрозуміти, чому собакам не можна давати їсти шоколад, можна лише в тому випадку, якщо знати, які симптоми викликають теобромін і кофеїн у чотириногих друзів:
- Блювота (з кров’ю або без);
- Діарея;
- Сильне занепокоєння (тварина після поїдання шоколаду може вести себе неприродно збуджено і навіть агресивно);
- Часте дихання, задишка;
- Аритмія і / або тахікардія;
- Підвищення артеріального тиску;
- Підвищення температури тіла;
- Часті сечовипускання;
- Проблеми з координацією;
- Судоми;
- Кома.
Що робити, якщо собака отруїлася шоколадом?
Тепер розглянемо, що робити, якщо собака з’їла шоколад? Для початку заспокоїмо власників: якщо тварина проковтнула малесенький шматочок шоколадки всього один раз, то біда навряд чи трапиться. А ось якщо собака з’їла багато шоколаду, то її господареві потрібно якомога швидше зв’язатися з ветлікарем. Ветеринара потрібно обов’язково повідомити, як давно тварина їла шоколад, а також в якій кількості. Варто уточнити, який саме шоколад був проковнутий песиком (чим темніше шоколад, тим вище в ньому вміст теоброміну).
Якщо з моменту поїдання шоколадки пройшло не більше 3 годин, лікар напевно призначить собаці промивання шлунка, а також прийом сорбентів для очищення організму (Ветсорбін, Пресорб, Ентеросгель, полісорб ). Плюс може знадобитися прийом симптоматичних препаратів (серцевих, протисудомних, жарознижуючих, засобів для зниження артеріального тиску). Лікувати отруєння шоколадом у собак слід тільки тими засобами, які призначив ветеринар.