Молочні продукти для собак: шкода чи користь?

Молоко багате кальцієм. Кальцій, в свою чергу, добре впливає на стан зубів, кігтів і шерсті тварин. Лактоза або «молочний цукор» сприяє коректній роботі шлунково-кишкового тракту. У молочних продуктах відзначають високий вміст білка, він допомагає розвитку і росту. Здається, що користь молока очевидна.

Але чи можна застосувати це твердження щодо дорослих собак?

З віком собаки гірше перетравлюють ферменти, що містяться в молоці. У деяких вихованців з’являються алергічні реакції, болі в шлунку і порушується робота печінки. Як і з іншими продуктами, важливий індивідуальний підхід. Якщо ваш чотирилапий любить молоко, – балуйте його іноді. На думку фахівців, миска нежирного молока, один-два рази на тиждень не завдасть шкоди вашому вихованцеві. Все добре в міру.

moloko1

Кефір: Особливості прийому, з чим поєднувати

Кефір давати собакам не тільки можна, а й потрібно, вважають експерти. Це твердження стосується як до дорослих собак, так і до цуценят. В кефірі містяться кисломолочні бактерії, які позитивно впливають на мікрофлору вихованця і покращують травлення. Щоб не завдати шкоди собаці, краще почати вводити в раціон кефір з низьким вмістом жиру, або знежирений. Поступово жирність можна збільшувати. Поєднувати кефір рекомендують з сиром або молоком, щоб не спровокувати розлад шлунка. Цуценят можна годувати кефіром два-три рази на тиждень. Для дорослих і старших собак буде корисно щоденне вживання кефіру, особливо якщо у вихованця є зайва вага.

Сир: чи можна давати його собакам?

Сир є продуктом з підвищеним вмістом жиру, тому давати його вихованцеві кожен день не рекомендується. Висока жирність – не єдина причина, по якій щоденне вживання сиру не йде собаці на користь. Справа в тому, що цей продукт при частому вживанні може змінити смакові якості собаки, і вона стане вибаглива до їжі. Однак можна використовувати сир в якості заохочувальних ласощів під час дресирування, а також для маскування ветеринарних препаратів: досить втиснути таблетку в невеликій сирний кубик. Але навіть в цих випадках краще вибирати сир з малим відсотком жирності і зниженим вмістом лактози і солі. До таких сирів належать чеддер, швейцарський і козячий сир. До слова, чеддер має високий вміст лугу, який дозволяє нормалізувати рівень pH в порожнині рота собаки. Допустимі до вживання тверді сорти сиру в невеликих кількостях.

moloko_2

Добова частка вживання сиру:

Собаки дрібних порід: 28 г на добу.

Великі собаки: 70 г на добу.

В цілому можна відзначити, що сир багатий кальцієм, фосфором, білком і цинком. Він містить корисні амінокислоти, Омега-3 і Омега-6 жирних кислот, а також вітаміни групи A, B (6, 12), D і K (2). А ось плавлений сир вважається шкідливим продуктом для тварин, оскільки в ньому немає ніякої поживної цінності з точки зору вітамінів і корисних елементів. Крім того, це калорійний продукт, що містить безліч шкідливих хімічних добавок.