Чому собака їздить на попі?

Багато власників, помітивши, що їх собака ковзає на попі по підлозі, скоріше хапаються за гаджети, щоб зняти таку комічну поведінку собаки на відео. І дарма, бо як причини таких «покатушок» можуть критися в різних захворюваннях. У цій статті ми будемо розбиратися, через що тварини чешуть анальний отвір шляхом їзди по килиму або по підлозі.

paran_3

Причини ковзання собаки на попі

Якщо собака совається попою по підлозі, що це значить? Найчастіше це головна ознака того, що її турбує анальний свербіж. Крім катання на п’ятій точці господар може помітити у свого вихованця цілий ряд інших насторожуючих симптомів: занепокоєння, поганий сон, наполегливі вилизування анального отвору, запори або діарея, втрата апетиту. Давайте спробуємо з’ясувати, які найпоширеніші причини такого неприємного явища як собача їзда на попі:

  • Закупорка параанальних залоз. Найпоширеніша причина, по якій песики катаються по підлозі на попі, криється в порушенні роботи параанальних залоз, які виробляють пахучий секрет, що необхідний для мічення території. Така проблема розвивається, коли консистенція секрету параанальних залоз змінюється зі звичайної на занадто рідку або густу, наприклад, на тлі переохолодження, стресу, гормонального розладу або ослаблення імунітету. Крім свербежу собаки при закупорці параанальних залоз собаки мучаться від втрати апетиту, болю в області заднього проходу, неспокійного сну, порушень стільця, виразок в районі ануса.
  • paraan
  • Гельмінтози. Паразитичні черви – одна з найголовніших причин, чому собака їздить попою по підлозі, килиму, траві. Якщо гельмінтів в кишечнику дуже багато, вони прагнуть вилізти назовні через анальний отвір, в результаті чого собака люто вилизує себе під хвостом і їздить на попі. Інші симптоми глистів інвазії – запори, що перемежовуються з проносами (в калі може бути присутнім кров, а іноді і фрагменти паразитів), відсутність апетиту або сильний апетит, зниження маси тіла (при цьому живіт собак в деяких випадках виглядає роздутим), поганий стан шерсті і шкіри , набряклість кінцівок, кашель.
  • Геморой. Якщо собака їздить на попі, але глистів немає, то можна підозрювати розширення гемороїдальних вен через, наприклад, малу або надмірну рухову активність, ожиріння, гормональний збій. Симптоми собачого геморою крім катання на попі по підлозі – часті вилизування анального отвору, запори (при спробі справити власні потреби собака приймає неприродну позу, іноді жалібно поскулює), кров в калі (сам кал дуже твердий), шишка в області анального отвору (в запущеній стадії кровоточива).
  • Коліт. Буває, що собака їздить попою через запалення товстої кишки. Причини розвитку коліту – сторонні предмети, що застрягли в кишечнику, глистяні інвазії, аутоімунні розлади, стреси, неправильне харчування і дисбактеріоз, хвороби органів шлунково-кишкового тракту (панкреатит, гастроентерит, онкопроцесу та ін.). При коліті крім сверблячки заднього проходу будуть присутні бурчання і біль в животі, підвищення температури, підвищене газоутворення, неприємний запах з рота, спад апетиту, зниження маси тіла, сірий наліт на язику, періодичні випадки блювоти, тахікардія.
  • Ентероколіт. При запаленні тонкої і товстої кишок собака також може відчувати сильне свербіння анального отвору. До ентероколіту зазвичай призводять перенесені інфекційні хвороби шлунково-кишкового тракту, інвазії паразитів, отруєння, харчова алергія, неправильне харчування, тривале вживання антибіотиків. Симптоми такої хвороби крім сверблячки в попі – це нудота, рідкий стілець (іноді з кров’ю) і запори, біль в очеревині, здуття і бурчання живота.