Як привчити собаку до миття лап?

У власників собак часто виникає проблема – як помити лапи свого вихованця після прогулянки. Добре, якщо собака невелика, і її можна віднести до ванної на руках. Деякі собаки патологічно бояться води, інші влаштовують потоп при митті лап в тазику. Роз’яснимо ситуацію по пунктах: як і чим мити собаці лапи, як її привчити «культурно» виконувати гігієнічну процедуру.

Миття лап собаки: навіщо це робити після кожної прогулянки?

Багато господарів собак миють лапи свого вихованця виключно в осінньо-весняний період, щоб вихованець не залишав брудні сліди по всій квартирі. Однак не тільки чистота в будинку вимагає цього. Мити лапи собаці необхідно в будь-який сезон з наступних причин:

 • Пес може наступити в калюжу з бензином або в пляму токсичної речовини – миття лап своєчасно видалить хімічні речовини і запобіжить отруєння вихованця.
 • Собака може порізати подушечки лап, загнати скалку – гігієнічна процедура дозволить перевірити цілісність шкірних покривів.

  Взимку дороги посипаються реагентами – вони можуть викликати подразнення і алергію.

 • З брудом на лапах тварина приносить в будинок кліщів і інфекції, деякі з яких небезпечні не тільки для самого вихованця, але і для людей які проживають вдома.
 • Цих фактів цілком достатньо, щоб зрозуміти необхідність в митті лап вихованця після кожної прогулянки.
 • lapa_1

Як правильно мити лапи собаці?

Невеликим собакам після прогулянки господарі просто миють лапи або під краном, або у ванній. З великими вихованцями доводиться використовувати тазик. Щоб процедура не викликала жах у собаки і проходила спокійно, необхідно дотримуватися таких правил:

 1. Перевірте температуру води (щоб була не гарячою!). Після прогулянки взимку не можна мити лапи собаці теплою водою (тільки прохолодною!). Різкий перепад температури негативно позначається на стані тварини.
 2. Для миття використовується губка. Вона відмінно пінить шампунь і дозволяє економно витрачати миючий засіб.
 3. Спочатку миються передні лапи (потім ставляться на рушник, розстелений на підлозі). Вихованців, з забрудненою шерстю на животі, краще мити у ванній, щоб добре змити шампунь. Як мінімум – обтерти живіт вологою ганчіркою.
 4. Після кожної прогулянки необхідно оглядати лапи на предмет пошкоджень. Запасіться пінцетом для видалення скалок.
 5. Для висушування лап підходять рушники з мікрофібри. Вони відмінно вбирають воду, і ваш вихованець не залишить мокрих слідів в будинку. Рушники необхідно регулярно прати.
lapa_2

Привчайте свого вихованця мити лапи з цуценячого віку.

 • Щоб не приручити цуценяті страх перед водою, не варто його відразу запихати в ванну і поливати водою. Звикання – процес поступовий, що вимагає від господаря терпіння.
 • Часто беріть свого вихованця за лапи. Поступово почніть протирати лапи собаки сухим рушником, заохочуючи при цьому його ласощами. Так цуценя звикає до дотиків, а миття не стане для нього стресом.
 • З першого миття у ванній використовуйте килимок, який не скользить. Це дозволить уникнути страху і травм у собак.
 • Не варто перший раз довго купати свого вихованця або лаяти його. Миття повинно викликати тільки позитивні емоції.
 • При спробах втекти під час миття лап в тазику прив’яжіть собаку за поводок до дверної ручки.

Вдачі Вам у починаннях та міцного терпіння!:confused: