Пудель – догляд та історія виникнення породи

pudel

Історія виникнення породи собак Пудель

Пудель стародавня порода з багатою історією. Хоча це національна порода у Франції, спочатку пудель був мисливським собакою. Його коріння сягає в північну Європу. Слово «пудель» прийшло з німецької мови (puddeln) і означає плескатися у воді. Ці собаки були навчені стрибати в воду.Схожі на них зображення були на монетах Стародавнього Риму і Древньої Греції, на деяких італійських спорудах були знайдені старовинні розписи, в сюжеті яких присутні собаки, що нагадують пуделів. Мало що відомо про становлення породи, але в 16 столітті ці собаки раптом стали неймовірно популярними. В епоху бароко і рококо в кожному знатному домі повинен був бути пудель, перші державні особи та знатні персони по всій Європі містили цих собак, балували їх, брали з собою в поїздки. Про солодкого життя пуделів можна прочитати в багатьох книгах тієї епохи, майстри увікувічнювали їх у живописі, скульптурі і навіть музиці.У 16 столітті почався справжній розквіт пуделів. Спочатку Людовик XVI ввів моду на цих собак, після цього поширилося по всій Європі. Пуделі були в дивину простому люду і незвичайних собак швидко взяли в артисти цирків і вуличних театрів. Вони виявилися дуже кмітливими, легко піддавалися дресируванню і без праці робили найскладніші трюки. До Росії пудель потрапив в 18 столітті і за традицією відразу став улюбленцем еліти.

pudel_2

Стандарти породи собак Пудель

Існує кілька різновидів породи: великий пудель (королівський пудель, стандартний пудель), малий пудель (середній пудель), мініатюрний пудель (карликовий пудель), той-пудель і шнурової пудель. Всі ці собаки мають багато спільного, але також у кожної з них є свої особливості, пропорції.

Зростання великого пуделя (королівського, стандартного) 45-60 см, вага 20-23 кг.

Зростання малого пуделя (середнього) 35-45 см, вага 11-13 кг.

Зростання карликового пуделя (мініатюрного) 28-35 см, вага 6-8 кг.

Зростання той-пуделя 23-27 см, вага -5-7 кг.

Можливі забарвлення: білий, сріблястий, абрикосовий, червоний, коричневий, чорний. Під стандарт потрапляють тільки однотонні собаки з рівномірним забарвленням, це стосується і кучерявого і шнурових пуделів.Характер кожного пуделя індивідуальний. Деякі собаки тримаються з гідністю і гордістю (особливо, це стосується королівських пуделів), деякі – дуже м’які і радісні від природи. Але більшість власників, незалежно від типу пуделів, стверджують, що їх вихованці можуть похвалитися розвинутою інтуїцією і заздалегідь знають, яку команду їм доведеться виконати. Під час дресирування пуделі практично завжди виявляють уважність і слухняність. Їх не можна назвати конфліктними або надмірно гучними собаками, незважаючи на розвинену темпераментність. Вони намагаються не створювати господарям зайвих проблем.

pudel_3

Дресирування пуделя

У дресируванні пудель проявляє себе в повному блиску. Пудель надзвичайно розумний. Це – одна з найрозумніших порід в світі. Внаслідок цього пудель дуже легко піддається дресируванню. З них можна ліпити все, що завгодно: собаку для повсякденного життя, собаку для виконання випробувань.Пуделя володіють неабияким інтелектом, це дуже розумні і кмітливі собаки. Саме тому їх беруть виступати в цирк – вони все схоплюють на льоту і розуміють, що від них хочуть. Це дуже контактна собака, яка завжди знаходиться у взаємодії з господарем.Пуделі потребують дресируванню і сприймають її в радість. Вибираючи метод навчання і виховання, господар повинен пам’ятати, що кожен вдалий трюк пуделя повинен бути удостоєний похвали. Теплі слова і радість господаря – головна мотивація в житті для кучерявого розумників. Методи заохочення і доброзичливість набагато ефективніше жорстких стилів дресирування і системи покарань.

Здоровий пудель – вихований пудель. Інтелект і психологія цих собак вимагають фундаменту. Якщо господар вивчив з пуделем багато команд, то пес стає ще веселіше і відданіше, так як може проявити свою індивідуальність в повній мірі.

Догляд за пуделем

Слабке місце пуделя – це догляд за ним. В цьому плані пудель одна з найдорожчих собак. Особливо, якщо ви збираєтеся робити регулярні стрижки для виставок.У королеви Марії-Антуанетти теж був свій пудель, вона його стригла і прибирала в одягу, прикрашені коштовностями. Вважається, що саме вона придумала знамениту пуделіную стрижку «лев».Ще одна чудова характеристика пуделя – вони не линяють. Ви можете тискати і балуватися з ним і не помітити не єдиного волоска на своєму одязі. Пудель чудово підійде для тих людей, які схильні до алергії.Основний догляд за пуделем полягає в миття, стрижці і розчісуванні вовни. Мити пуделя можна часто, водні процедури йому не шкодять, головне підібрати підходящий шампунь, від якого не буде лущення на шкірі і алергії. Стригти пуделів треба теж часто, рекомендовано 2 рази в місяць, щоб зовнішній вигляд завжди був ідеальним. Відростила шерсть швидко починає плутатися, звалюватися, це виглядає не естетично і доставляє незручність собаці. Ділянки з довгою шерстю регулярно зачісують спеціальними щітками, щоб шерсть була пухнастою і однорідною.Вуха пуделя – не доступне місце. Щільна шерсть не дає можливості легко і швидко протерти вуха тампоном. Багато господарів воліють стригти внутрішню частину вушних каналів машинкою, а потім спокійно очищають їх від бруду.Якщо ви регулярно гуляєте з пуделем по твердих поверхнях (асфальт, бігові доріжки, гравій, пісок), то вам не доведеться стригти їх кігті. Вони будуть сточуються природним шляхом. Якщо у вас декоративний пудель або просто домосід, раз в півтора тижні вам доведеться озброюватися когтерізами.

pudel_4

Чим годувати собаку породи пудель?

Для собаки, що знаходиться на натуральному харчуванні, дві третини раціону має становити м’ясо. Дається свіжа або попередньо заморожена яловичина, баранина у вигляді дрібних шматочків. Альтернатива м’ясу – це субпродукти, які слід давати вареними, а також морська риба (1 – 2 рази щотижня). Для пуделя корисний кальцинований сир, сир, кефір. В одному годуванні не можна поєднувати м’ясо і молочні продукти.

Обов’язкові напіврідкі каші з пшона, рису, гречки, хліб грубого помелу (200 г на добу). Денна норма овочів – не більше 200 г (помідори, салат, буряк, морква, шпинат, капуста, селера). Сирі томати допомагають видалити зубний камінь і запобігти його появі.