Ши-тцу опис породи та догляд за собакою

Характер породи ши-тцу

Ши-тцу абсолютні екстраверти веселі, пустотливі, люблячі і довірливі. Це милі, ніжні ручні собачки і чудові компаньйони.

Маленькі оптимісти люблять погратися і повалятися. Вони прив’язані до сім’ї і добре ладнають з дітьми, які дбайливо з ними поводяться.

В силу свого живого темпераменту вони хороші компаньйони не тільки для людей, а й для інших тварин. Ши-тцу, як правило, знаходять спільну мову з усіма. Так як ши-тцу собачки з гідністю, то іноді вони можуть здатися досить гордими.

Ши-тцу потребують велику кількість уваги і люблять бути центрі. Ці собачки можуть годинами сидіти на ручках, ніжитися і обніматися. Не варто заводити таку собачку людям, які мало часу проводять удома і не можуть приділити належної кількості уваги своєму вихованцеві.

Догляд за Ши-тцу

Значна частина чарівності ши-тцу належить її чудовій шерсті. Доглядати за цією пишністю потрібно кожен день. Якщо собачка привчена до щоденного догляду за шерстю, то звичних 15-ти хвилин в день догляду не повинно стати великою проблемою для господаря.

Постійне розчісування запобіжить сплутуванню шерсті. Купають ши-тцу зазвичай один раз в тиждень. Можна використовувати шпильки, бантики і гумки для того, щоб прибрати шерсть з очей і мордочки ши-тцу. Деякі власники вважають за краще стригти своїх собачок для полегшення догляду за шерстю.

Необхідно регулярно остригати кігті і чистити вуха у ши-тцу. Очі ши-тцу дуже чутливі, важливо щоб вони завжди були чистими. Ши-тцу як і інші домашні собачки не потребують великих фізичних навантажень. Короткі прогулянки на вулиці підтримують ши-тцу в хорошій фізичній формі. Ши-тцу люблять погратись тому необхідна активність може бути задовільнена в іграх з собачкою.

shu_tzy_jpg_2

Дресирування собаки

Дресирування Ши-тцу може забрати багато часу і сил до тих пір, поки не з’являться перші результати. Ці кмітливі тварини неохоче виконують команди, тому не багато господарів займаються їх дресируванням. Ши-тцу дуже добродушні і доброзичливі собаки. Вони створені для того, щоб віддано перебувати поруч з господарем і радувати його своїм зовнішнім виглядом і відданим поглядом. Дані собаки не потребують регулярних тренувань, оскільки не можуть похвалитися потужною мускулатурою.

Вони не створені для виконання таких команд, як «фас», оскільки за своєю природою не образять нічого живого. Дуже люблять грати з дітьми, з легкістю переймають манеру гри і радіють її динамічності.

У юному віці Ши-тцу надзвичайно рухливі. Не дивлячись на свій скромний розмір вони можуть збити з ніг дитину, але, абсолютно точно, не зі зла. Вони грайливі і завзяті, велелюбні і пустотливі. Завжди хочуть уваги до власної персони, оскільки досить зарозумілі. Можуть показати своє боягузтво в екстрених ситуаціях, оскільки не бачать в собі сили боротися з будь-ким. Прекрасно взаємодіють з іншими тваринами, особливо з кішками. Ті можуть проявляти агресію до них, але сам Ши-тцу буде вкрай незворушний. Собака Ши-тцу може стати прекрасним компаньйоном і другом для всієї родини, оскільки має поступливий характер. Не схильна до агресії, тому абсолютно безпечна для дітей.

Годівля Ши-тцу

Чим годувати ши-тцу – натуральним або ж сухим кормом, кожен господар повинен вирішити для себе самостійно, щоб не відходити від цієї схеми і не витрачати багато зусиль. Порода ши-тцу дуже ніжна і багато продуктів, які їдять люди, їй не рекомендуються. До них відносяться свинина, річкова риба, бобові, макарони, картопля і перлові. Також суворо заборонено копчена їжа та солодощі. При дресируванні в якості заохочення можна давати спеціальні ласощі для собак.

Якщо ви плануєте годувати натуральною їжею, то собаці важливо давати м’ясо, яловичі субпродукти, гречану або рисову каші, молочні продукти, овочі та фрукти. Харчування має бути різноманітним і збалансованим, багато заводчиків рекомендують зупинитися на роздільному харчування.

Якщо ж у виборі, як годувати вихованця, ви зупинилися на сухому кормі, то варто купувати тільки відомі марки з якісним складом. Порекомендувати такий корм зможе досвідчений ветеринар. У цьому випадку варто давати ши-тцу більше води, так як сухий корм сприяє посиленню спраги.

shy_tzu_3

Здоров’я Ши-тцу

Собака Ши-тцу відрізняється відмінним здоров’ям і не раз потрапляли в списки собак-довгожителів. Але щоб вихованець продовжив цю славну традицію, треба постійно стежити за його очима, станом зубів і ясен. Очки слід протирати ватними дисками від зовнішнього куточка до носа. На кожне око – свій диск. При необхідності хазяїн повинен видаляти із зубів зубний камінь.

Ще одно хворе місце “східної принцеси” – вуха. Річ у тому, що у ши-тцу вони обростають довгою шерстю, а через це порушується циркуляція повітря, довге волосся усередині вуха сплутується і закриває вушний прохід. Звичайно, це призводить до запалення.

Щоб уникнути сумних наслідків, шерстинки, що відросли, треба вистригати ножицями з тупими кінцями або акуратно вищипувати. Не забувайте протирати вушний канал після миття собаки, щоб видалити вологу, що скупчилася там. Стежте за вагою і загальним станом вихованця.