Мальтійська болонка – догляд та характеристика породи

maltez1

Мальтійські болонки – це та порода собак, яка здатна тішити і радувати найбайдужіших і байдужих до тварин людей. Вони маленькі, дуже грайливі і веселі. Цей вид належить до найдавніших кімнатним декоративним собакам.

Характеристика мальтійської болонки

Мальтійська болонка дуже добре підходить в якості першої собаки. Найбільше ці собачки хочуть бути поруч зі своїм господарем. Дуже віддані мальтійські болонки, незважаючи на свої маленькі розміри, будуть завжди намагатися захистити свого господаря, якщо відчують загрозу з боку інших тварин або людей. Зазвичай вони відчайдушно гавкають або навіть намагаються вкусити порушника.

Це безстрашні собачки, провідні себе як великі собаки, укладені в маленькому тілі. Сміливі і швидко б’ють на сполох з приводу підозрілого шуму і сторонніх людей, вони схильні до надмірного гавкоту. Мальтійські болонки дуже живі і розумні собачки, їх легко можна навчити різним трюкам і командам. Хоча деякі з них можуть бути трохи впертими і часто бувають розпещеними.

maltez2

Маленькі діти можуть грубо поводитися з крихкими мальтійськими болонками і легко нанести їм травму, тому ці собачки краще поєднуються з уже більш дорослими дітьми, які вміють з ними правильно спілкуватися. По відношенню до інших собакам, кішок і дрібних тварин мальтійські болонки налаштовані дуже дружелюбно. Ці собачки бувають розбірливими в їжі. Так само через свою прихильність до господаря, вони можуть страждати від неспокою, якщо залишати їх на самоті на довгий час. Мальтійська болонка прекрасний вибір для пенсіонерів та людей з обмеженими можливостями, а так само для тих, хто проживає в маленьких квартирах.

Догляд за Мальтійською болонкою

Мальтійські болонки вимагають досить багато часу для догляду. Головне це вчасно мити мальтійську болонку і не допускати сплутування вовни. Багато власників вважають за краще досить коротко стригти своїх мальтійських болонок. Коротка шерсть по всьому тілу полегшує догляд за болонкою. Власникам, які вважають за краще довгу шерсть, доведеться витратити набагато більше часу для підтримки охайного вигляду свого вихованця. Так як ця порода практично не линяє, то обов’язково потрібно позбавлятися від відмерлої шерсті, інакше вона сплутується, в результаті чого утворюються Колтун, які тягнуть шкіру собаки, що може бути досить болісно.

Класична зачіска мальтійської болонки це розділена на дві частини шерсть в центрі спини, що стосується статі. Для цього потрібно взяти металеву гребінець і почати розділяти шерсть собаки від початку шиї до кінця прямо вздовж хребта. Шерсть розділитися на дві частини і дістане до статі. Довгу шерсть на голові перетворюють в чубчик, за допомогою гумок, бантів і стрічок, звільняючи очі болонки.

maltez3

Обрізати шерсть між кігтиками слід кожні два тижні, саме вона, як правило, легше за все сплутується. Використання кондиціонера полегшує розчісування і оберігає шерсть собаки від пересихання. Важливо дуже ретельно змити шампунь і кондиціонер. Сушити шерсть болонки слід спочатку рушником, а потім ручним феном. Ніколи не використовуйте занадто високу температуру для сушки, це може привести до ламкості вовни.

У мальтійських болонок часто утворюються слізні доріжки темно-коричневого кольору. Причина цього невідома, проте деякі власники болонок помітили, що використання бутильованої води здатне зменшити інтенсивність фарбування. Мальтійська болонка вимагають мінімальних фізичних навантажень. Щоб підтримувати цю собачку в хорошій фізичній формі цілком достатньо ігор вдома і коротких прогулянок на повідку.