Сіамський кіт – історія та догляд

Міжнародна назва: Siamese

Країна: Таїланд

Рік: 1902

Вага: 3 кг – 6 кг

Тривалість життя (в роках): 18 – 20

Сіамські коти вважаються одними з найрозумніших і допитливих серед собі подібних домашніх улюбленців. Ця порода досить непередбачувана і схильна до ревнощів. Сіамські коти люблять постійно бути в компанії господаря, а тому будуть намагатися всюди слідувати за ним. Ця порода добре піддається дресируванню, а тому, якщо бути терплячим, кота можна навчити різним трюкам.

Історія сіамської породи котів

Батьківщиною сіамських котів є Таїланд. Там ця порода раніше вважалася священною, її шанували в храмах та охороняли законом. В королівській сім’ї сіамський кіт використовувався для проведення деяких ритуалів. Через все це вивозити їх за кордон було заборонено. Однак, з часом, вони все одно потрапили в Європу.

Сіамські коти часто згадуються в таїландських легендах . Наприклад, в одній з них говориться, що кішка цієї породи завжди супроводжувала тайську принцесу під час купання в річці. Принцеса перед купанням знімала свої обручки та насаджувала на хвіст кішці, щоб та оберігала їх поки господиня купається. Одного разу кішка загубила обручку і з того часу принцеса завжди зав’язувала їй вузлики на кінчику хвоста.

До речі про вузлики, – колись в Таїланді наявність вузликів і заломів на хвості вважалось характерною ознакою особливості кота. Зараз вже відомо, що вони утворювались внаслідок схрещування близьких родичів. В наш час наявність вузликів чи заломів вважається дефектом.

Навіть зараз достовірно не відоме походження сіамських котів. Найімовірніше, ця порода походить від диких бенгальських котів. Доказом тому служить той факт, що у сіамських котів, як і в диких бенгальських, термін вагітності становить не менше 65 днів. Це при тому, що у всіх інших порід термін вагітності становить від 55 до 65 днів.

siams_2

. . . . .

Характеристика сіамських котів

Стандарти породи сіамських котів:

 Загальні риси. Сіамський кіт з подовженими пропорціями тіла, елегантний, темпераментний і сильний кіт.

 Голова (шия). Голова довга, як і шия. Череп практично плоский, з невеликими виступами. Вузька мордочка, видовжена, з пряменьким носом. Підборіддя сильне з правильним прикусом.

 Вуха сіамського кота можна назвати капловухі, так як величина їх надзвичайно велика (для їх мініатюрної мордочки). Вуха мають трикутну формочку, вони широкі біля основи і загострені догори. Вуха трохи розведені убік. Якщо подивитися на голову кішки спереду, то можна помітити умовний трикутник (лінії якого проведені від кінчика носа до кінчиків вух).

 Очі. Форма очей мигдалеподібна, невеликого розміру. Блакитні очі косо розташовані відносно носа.

 Пропорції (розміри). Всі частини тіла кота повинні бути пропорційні, створюючи елегантність загального зовнішнього вигляду. Корпус сіамців середніх розмірів, живіт підтягнутий, стегна повинні бути не ширше рівня плечей. Вага їх в середньому 3-4 кг.

 Лапи і хвіст. Всі кінцівки кота довгі, стрункі. Задні лапи і хвіст довший, ніж передні лапи. Кінчик хвоста загострений, його можна порівняти з батогом, так як він довгий і гострий.

Догляд за сіамським котом

Представники сіамської породи котів грайливі, ласкаві й віддані. Вони вимагають постійної уваги від людини, тому якщо ви не зможете приділяти своєму улюбленцю достатньо часу – виберіть якусь іншу породу. Стосується ця порада і тих, хто любить мир і спокій в будинку, так як сіамські котики дуже енергійні. Деякі власники навіть відзначають, що ці коти ведуть себе гучніше як собаки.

Люблять сіамські коти і «поговорити» з людиною, тому якщо вас нервує гучний голос цих тварин, то, знову ж таки, дивіться в бік іншої породи. Сіамські коти однозначно підходять не для всіх. Але якщо ви шукаєте люблячу породу, яка завжди привертатиме вашу увагу своїм рухомим способом життя, то ця порода саме для вас.

Сіамські коти вважаються одними з найрозумніших і допитливих серед собі подібних домашніх улюбленців. Ця порода досить непередбачувана і схильна до ревнощів. Сіамські коти люблять постійно бути в компанії господаря, а тому будуть намагатися всюди слідувати за ним. Ця порода добре піддається дресируванню, а тому, якщо бути терплячим, кота можна навчити різним трюкам.

siams3

Цікаві факти про сіамських котів

  • Сіамські коти є прямими спадкоємцями своїх давніх предків , так як у них абсолютно немає крові європейських порід.
  • Вивіз сіамських котів із Сіаму карали стратою.
  • Сіамські коти вміють відмінно маніпулювати людьми.

За шерстю сіамів абсолютно немає необхідності доглядати , так як вона практично не мають підшерстя.

У цих кішок відмінне здоров’я , але є ряд генетично слабких місць у деяких лініях , на що необхідно звернути увагу при розведенні. Найчастіше сіами хворіють гангівітами , амілоїдозом ( руйнівна печінкова хвороба) і кардіміопатіями (серцева хвороба).

Стара назва цієї породи — «Королівський кіт». У Європі їх називали «Королівські сіамські коти».

Сіамських котів — альбіносів називають бонданез .

На базі сіамської породи котів було виведено величезну кількість інших порід, серед них: австралійська , балійська , бурманська , гімалайська, каліфорнійська крапчаста , джунгала , оухі — боб , савана , оцикет , СІА -фолд , сіамська сноу-шу, і т.д.