Своєю назвою сіамський кіт завдячує старій назві історичної батьківщини – Таїланду, адже до 1939 року ця країна називалась Сіамом. Історія сіамських котів губиться у глибині Середньовіччя, однак є дані, що цю породу вивели вже понад 500 років тому – перші описи кішки тайського типу зустрічаються у рукописах ХIV століття. Вони здобули популярність як аристократи з надзвичайно грацційними рухами. Тому тривалий час вони були мешканцями буддійських храмів та палаців сіамських правителів. Однак зв’язки між країнами поглиблювались, а разом з тим у Європі почали з’являтись перші сіамські кішки. Відомо, що європейцями сіамькі коти стали вже у другій половині ХІХ століття, однак тут селекціонери трохи зміниили їх зовнішній вигляд. Причому своє завоювання Європи сіамські коти розпочали з Великої Британії. 1871 року у Лондоні відбувалась перша в історії виставка котів, зокрема у ній брали участь і сіамькі кішки, які тільки-но з’явились у Європі та вразили лондонців своїм незвичним забарвленням та потужним голосом, через що навіть їх назвали “непиродним жахом кота”. Однак порода почала завойовувати популярність, а 1901 року був організований перший “Клуб сіамських котів”, а вже 1902 року було затверджено стандарт породи, яка на теперішній час є однією з найпопулярніших серед кошачих порід. Невдовзі сіамських котів почали розводити і за океаном, у США.
Зараз є декілька порід котів, що є різновидами сіамських котів чи були виведені на їх основі: балійська, бурманська, гімалайська, сніготупна, тонкінез, яванська (орієнтальна порода), орієнтальна короткошерста, тайська. Остання зараз вважається окремою породою, однак саме так виглядав сіамський кіт наприкінці ХІХ – початку ХХ століття. Коли у Європі тілько-но з’явились сімські коти, їх зовнішність суттєво відрізнялась від сучасних – вони були круглішими збільш міцною будовою тіла та круглою головою. Втім зараз повертається мода на сіамських котів у їх давніх варіаціях.
. . . . . .
- Всі сіамські коти протягом життя мають блакитні очі, це пов’язано із геном, який відповідає за їх забарвлення а також за колір очей.
- Сіамські кошенята завжди народжуються з білим хутром, однак за кілька тижнів, коли у них відкриваються очі колір починає мінятись. Ген, що відповідає за забарвлення сіамських котів є дуже чутливим до температури.
- Сіамські коти мають добрі “вокальні” здібності: володіють дуже гучним голосом та різноманіттям звуків. Тож якщо ви хочете завести сіамця, то мусите визначитись, чи сподобається вам така шумна кішка, чи все ж, варто завести спокійнішу тварину, яка не буде заважати вашим сусідам.
- Сіамські коти легко піддаються навчанню, зокрема охоче відгукуються на свою кличку, яку легко запам’ятовують. Водночас, як і всі котячі сімські кішки зберігають свою незалежність, тож запоганого настрою можуть вас просто ігнорувати.
- Багато відомих зірок були власниками сіамських котів. Зокрема це і відомий ліверпулець Джон Леннон, і художник Енді Уорхол, зірки Голівуду Елізабет Тейлор, Джейн Фонда та чимало інших.
- Британській королеві Єлизаветі ІІ та принцу Філіпу у якості весільного подарунку вручили сіамького кота. А одним з перших у світі відомих власників сіамських котів був19-й президент США Гейз Резерфорд якому 1870 року подарували спеціально привезеного з Бангкоку сіамського кота, однак тваринка прожила близько року.
- Зазвичай сіамська кішка народжує 4-6 кошенят. Однак 1970 року в Оксфордширі кішка встановила рекорд народивши одразу 19 кошенят, щоправда чотири були мертвонародженими. Попри цю обставину це вважається рекордом плодючості для домашніх кішок.