Сіамський водоростеїд або САЕ

Сіамський водоростеїд або САЕ

sae2.jpg (134.93 Kb)

Водоростеїд сіамський, якого ще називають САЕ, SAE (англ. Siamese algae eater) – уже із самої назви стає зрозуміло, чим може бути корисною ця рибка. САЕ справді чудово впорається із багатьма різновидами нижчих рослин, тобто водоростями. Це його основний корм.

Зовнішній вигляд

Варто бути уважними при купівлі сіамських водоростеїдів, бо є дуже схожі зовні рибки і часто недобросовісні чи не професійні продавці можуть підсунути не те. Справжній САЕ більш ефективно очищає акваріум від водоростевих обростань.

Схоже забарвлення має, наприклад, має «сіамська літаюча лисичка», або «помилковий сіамський водоростеїд, а також отоцинклюс.

Сіамський водоростеїд у природі може сягати 16 см, та в акваріумі зазвичай менший.



Має видовжене тіло сріблястого кольору з темною смугою, яка тягнеться від голови до хвоста. Власне по цій смузі можна визначити, чи САЕ справжній. У псевдоводоростеїда (лисички) є смуга, але хвіст повністю прозорий, тоді як оригінал має довгу смугу через усе тіло.

У сіамських водоростеїдів на спереду одна пара темних вусиків, у лисичок – дві, причому чорна смужка на голові останніх менш виражена. Також є і чіткі поведінкові відмінності.

fakesae.jpg (59.96 Kb). . .


Коли рибки відпочивають, лежачи на грунті або рослинах, вони приймають характерну позу, при цьому SAE спирається на субстрат черевними і хвостовим плавцем, а лисички - грудними плавниками.

Особливості утримання

У невеликих пустих акваріумах без рослинності водоростеїдам немає чого робити. Найбільш комфортно ці рибки почувають себе у зграї, але можуть утримуватися як парами, так і поодинці.

Групі з 5 SAE підійде акваріум об’ємом від 90 літрів. Це активні рибки, та особливості будови міхура не дозволяють їм весь час перебувати в товщі води. Тому часто можна помітити, як вони лежать на грунті чи листах рослин.

Радять накривати акваріум, бо можуть вистрибнути.

Не надто вибагливі до параметрів води: pH – 5.5-8.0, gH – 5-20, t – 23-29˚C,

Люблять чисту воду, збагачену киснем. Тому варто подбати про хорошу фільтрацію.

Харчується здебільшого рослинним кормом, здираючи водорості з великих рослин та акваріумного обладнання. Великим рослинам при цьому шкоди не завдають. Охоче їдять гранульовані чи пластинчаті корми, трубочник або мотиль.

SAE і «чорна борода»

Вважається, що сіамський водоростеїд є чи не найефективнішим борцем із такою бідою як водорость «чорна борода». Загалом SAE цікавлять різні водорості у вигляді пуху. Рот водоростеїдів найбільш пристосований для них.

А ось із зеленим нальотом на стінках акваріумах ефективніше впораються анциструси.




sae3.jpg (63.9 Kb). . .

Звичайно, SAE та інші схожі види риб не є панацею у боротьбі із водоростями, вони можуть лише допомогти. Не варто забувати, що головною причиною їх появи є порушення балансу та надлишок органіки. Перегодовування риб - це найчастіший фактор.

Як доглядати за акваріумом?

Також слід пам’ятати, що SAE їдять бороду охочіше при помірному годуванні.

У сильно запущених випадках вони ситуацію не виправлять, та можуть допомогти у комплексній боротьбі з водоростями. Зокрема, якщо виводити бороду сайдексом чи альгіцидом, за кілька днів вона стає червоною. У такому вигляді SAE можуть її доїсти.

Також вони охочіше їстимуть молоду «бороду», ніж старіші обростання.

Коли вони підростають, то можуть почати харчуватися дрібними мохами. Яванський мох сіамські водоростеїд любить ще більше, ніж водорості.

Розведення SAE

У домашніх акваріумах розножити SAE надзвичайно складно, тому це роблять зазвичай у рибницьких господарствах за допомогою гормонів.

Усе через те, що у природних умовах під час нересту сіамські водоростеїди здійснюють міграції на значну відстань, у процесі суттєво змінюються параметри, які відтворити надто складно.

Сумісність

Сіамські водоростеїди — миролюбні рибки, які можуть уживатися з багатьма видами. Спокійніше вони почуватимуться у зграйці.

Не радять селити SAE спільно з двоколірними лабео, які є територіальними і вороже сприймають схожих за формою водоростеїдів.

Великих цихлід також не варто тримати з водоростеїдами.

«Сіамські літаючі лисички», яких часто продають під виглядом водоростеїдів, більш агресивні до представників свого виду.



Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 



Підтримайте ZooSvit.info! Become a Patron!

Чому мутніє вода в акваріумі?
Часто у нетрях соцмереж та акваріумних форумах можна зустріти питання «Чому мутна вода в акваріумі?». Задають це питання зазвичай акваріумісти-початківці, які ще не до к...
Позеленіла вода в акваріумі: що робити
В акваріумі як у замкнутій невеликій системі, нерідко трапляються проблеми із якістю води. Буває, що вода стає жовтою, коричневою чи білою як молоко. Це все ознаки певног...
Ктенопома леопардова – розумний та обережний хижак-мисливець
Ктенопома леопардова – лабіринтова рибка, яка, як і гурамі та півники, здатна отримувати кисень не лише з товщі води, а й з повітря. Без сумніву надзвичайно цікава у пове...
Філомена дискова. Догляд та особливості утримання
Серед зграйних рибок є цікаві екземпляри такі як дискова філомена балон або червоноока моенкаузія (Moenkhausia sanctaefilomenae).
Чому вмирають рибки в акваріумі?
Часто початківці, які лише завели акваріум, стикаються із проблемою масової гибелі рибок. Дехто списує це на «погану» рибу і недобросовісного продавця. У результаті купу...
Фловер хорн – цихліда з характером
Шанувальники цихлід точно знають про такого яскравого і оригінального їх представника як Фловер хорн. Ця цихліда має точно непересічну і дещо дивну зовнішність, також вир...
Сіамський кіт - історія та догляд
Сіамські коти вважаються одними з найрозумніших і допитливих серед собі подібних домашніх улюбленців. Ця порода досить непередбачувана і схильна до ревнощів. Сіамські к...
Пангасіус – кімнатна мініакула
Завести акулу вдома здається чимось неймовірним. Та існують різновиди акваріумних риб, які дуже схожі на акул, і їх тримають навіть удома. Таким, очевидно, є пангасіус, я...
Тетра конго – недооцінена красива зграйна рибка
Тетри – зазвичай невеликі рибки, як от неони, родостомуси. Тетра конго, яка зустрічається в Африці, трохи більша за інших.
Карликовий краб з Таїланду: умови утримання мікрокраба в акваріумі
Утримання крабів в акваріумі – це ціла окрема тема. Але хочемо розповісти про невеличкого краба, швидше крабика, якого можна спокійно утримувати у домашньому акваріумі.
Живородні рибки в акваріумі: популярні і маловідомі види
Ще з шкільних уроків зоології усі приблизно знають, як відбувається процес розмноження (нерест) рибок – самки відкладають ікру, яку потім запліднюють самці. Та є рибки, я...
Цихлазоми: різновиди, особливості утримання та сумісність
Одними з великих та яскравих риб сімейства Цихлід є цихлазоми. Це велика хижа, але надзвичайно цікава риба для немаленьких акваріумів. Цихлазомам, як і всім цихлідам, при...