Креветки Амано – невтомні водоростеїди, незамінні в акваскейпах

Креветки Амано – невтомні водоростеїди, незамінні в акваскейпах

Креветки Амано здобули свою популярність насамперед завдяки вмінню поїдати водорості. Тому, попри непримітну зовнішність, ці креветки здатні зробити ваш акваріум красивішим і чистішим.

У природі креветки Амано мешкають у південній частині центральної Японії з прохолодною водою, яка впадає у Тихий океан. Також їх можна зустріти у західній частині Тайваню. Живуть вони великими зграями у річках, які впадають в океан. Морська вода важлива у їх бутті, власне там вони і розмножуються.

Подякувати за появу цих працьовитих ракоподібних у домашніх водоймах варто відомому дизайнеру та акваскейперу Такаші Амано, якого на жаль з нами уже нема.

60def205-l.jpeg (60.2 Kb)

Власне свою назву креветка й отримала на честь Такаші Амано.

Їх цінність в акваріумі не так декоративна, як прикладна.Креветки Амано – неймовірні борці з водоростями, особливо нитчастими. У цьому їм допомагають клешні зі щетинками, схожими на пилку. Вони твердіші, ніж у решти креветок. Вони і допомагають зрізати нитчасті водорості. Вважається, що вони у рази ефективніші за тих же креветок черрі.

photo_2023-08-10_22-59-19_3.jpg (38.95 Kb)

Саме Такаші Амано першим виявив цю їх особливість, після чого закупив одразу кілька тисячі штук та почав запускати в акваріуми, які встановлював клієнтам. Природні акваріуми Такаші Амано зазвичай передбачали яскраве освітлення, що нерідко призводило до появи тієї ж нитчатки. Позбутись їх власне і допомогли однойменні креветки.

aquarium-architecture-takashi-amano-04.jpg (429.29 Kb)

Також читайте: Сіамський водоростеїд або САЕ

У кінці 80-их років цих креветок почали називати його іменем.Є й інша їх назва – «креветка-водоростеїд». Офіційна назва цих креветок – Caridina multidentata.

Цікаво, що у Японії цих же креветок називали Caridina japonica. Однак у 2006 році було встановлено, що креветка Caridina japonica (відкрита і описана в 1892 році) і креветка Caridina multidentata (описана раніше в 1860 році) – це один і той самий вид.

Зовнішній вигляд креветок Амано

Креветки Амано мають типову для креветок форму тіла, але їх не назвеш яскравими чи барвистими. З вигляду вони взагалі дуже прості і непримітні. Їх забарвлення може бути хіба дещо зеленуватим чи червонуватим. Це залежить від їх раціону їжі та умов утримання.

nvapvldilvt11.jpg (242.91 Kb)

Якщо основою харчування є рослинний корм, то забарвлення буде світло-зеленим, в іншому випадку креветки будуть прозорими чи трохи червонуватими.

Дорослі особини вирізняються смужкою уздовж спини і червоно-коричневими плямами на боках.

Самців від самок досить легко відрізнити – вони суттєво менші за самок. Самки досягають 7 см у довжину, тоді як самці ростуть до не більше 4 см.

Існують дуже схожі креветки, але лише в Амано на хвості є дві або більше крапок голубого кольору. Крім того рострум (ріг між очима) у креветки Амано довший і є зазубрини по краям.

Але переплутати через недосвідченість дуже легко. Цим можуть скористатись недобросовісні продавці. Тож зважайте при купівлі цих креветок.

Утримання креветок Амано вдома

Догляд за креветками Амано у домашніх акваріумах не є особливо складним. Об’єм акваріума залежить від їх кількості. Такаші Амано розраховував на одну особину не менше 5 літрів води.

Акваріум з аманками має мати кришку чи захисне скло, бо вони досить активні і можуть вискочити або виповзти.
Вони чудово лазять по шлангах і трубках.

Важливо зрозуміти, що цих креветок не варто тримати по кілька штук. Чим більше аманок в акваріумі, тим краще вони почуватимуться. Звичайно, з огляду на дотримання розрахунку Такаші.

Тому креветок Амано краще тримати групами від 10 особин.

Варто подбати про велику кількість укриттів. Усі креветки вразливі у період линьки, тому їм потрібен сховок. Зміна старого хітинового панцира на новий – це єдиний спосіб підрости. В укритті вони перечікують, новий панцир не затвердіє. Також, линька – це спосіб відновити втрачені кінцівки. Креветки втрачають їх за різних обставин – або риба відкусила чи навіть під час самої линьки. Тож, якщо ви раптом побачили безногу креветку, не хвилюйтесь – лапка відросте при наступній линьці.

Також читайте: Креветки в акваріумі. Різновиди та особливості утримання

Оптимальна температура води для них 20 - 28 градусів, але можуть витримати і суттєво нижчі температури. Загалом вони не надто вибагливі до параметрів води, але чутливі до вмісту у воді азотистих сполук. Як і всі ракоподібні, погано переносять високий вміст міді.

Тож потрібна якісна фільтрація, аерація та регулярні підміни. Як і у природі, в акваріумі аманки люблять плавати проти течії, створюваної фільтром.

Бажана кислотність (pH)=7.0-7.5, жорсткість (gH)=2-20.

Креветки Амано добре уживаються з усіма дрібними мирними рибами.

Тривалість життя за сприятливих умов складає 2-3 роки. Є випадки життя їх у неволі до 6 років.

Аманки, як і інші креветки, – всеїдні. Та основу раціону звичайно ж складають водорості, детрит, залишки корму для риб.

Найбільше вони люблять м’які водорості та нитчатку. «Чорну бороду» вони не чіпають, хіба після обробки її альгіцидом. Також креветки Амано малоефективні в боротьбі з жорсткими темно-зеленими цятками на склі.

Якщо в акваріумі мало водоростей і органічних залишків, то креветок варто підгодовувати спеціалізованими кормами. Якщо ж водоростей багато, а ви ще й годуєте додатково, то аманки можуть менш активно поїдати водорості.

Розмноження й розведення креветок Амано

Розведення креветок Амано у домашніх умовах дещо складніше за простих неокардин. Справа у тому, що личинки креветок розвиваються не у прісній, а у солоній воді.

Але розвести аманок вдома все ж можливо і не так вже й складно. Для цього потрібен окремий нерестовик.

Коли самки креветок Амано готові до нересту, під хвостом у них можна виявити прозорі яйцеві сумки для зберігання майбутніх ікринок. Дозрілі самки виділяють у воду феромони – особливі хімічні речовини, які приваблюють самців. Під їх дією самці починають залазити на самок і запліднювати ікру. У цьому процесі можуть брати участь кілька самців.

Через два дні у яйцеві сумки опускається темно-зелена ікра. Аманки доволі плодючі – можуть виметати до 1000 ікринок. Виношування триває 4-5 тижнів. У цей час у самок змінюється поведінка: вони намагаються сховатися в заростях рослин, стають дуже обережні.

Це сам той час, щоб відсадити самку до окремого акваріума.

Пересаджувати самок краще вночі. Креветки на відміну від риб реагують на світло по-іншому – вони рухаються у його бік. Тож для вилову креветок на акваріум направляється промінь ліхтарика, креветку заганяють у кут і виловлюють дрібнопористим сачком.

У нерестовику не можна підсолювати воду одразу. Спочатку вона має бути прісною. У відгаднику необхідно облаштувати якесь укриття або кілька на вибір (керамічні гроти, пластикові трубки і т.д.), у яких зможе ховатися вагітна самка.

Біля акваріума має стояти постійно увімкнена лампа, вона має бути не надто яскрава. Для насичення води киснем можна встановити малопотужний компресор з розпилювачем.

Ікра у самці розвивається упродовж місяця. Яйця при цьому змінюють колір з темно-зеленого на світліший. Перед появою на світ у зародків у яйцях можна навіть помітити очі. Після вилуплення личинок самку відсаджують назад у загальний акваріум.

Лише у цей момент воду у нерестовому акваріумі необхідно підсолити. Це має бути спеціальна сіль для морських акваріумів. Вона продається у зоомагазинах.

Рекомендована солоність має бути у межах 35 г/л. Виміряти її можна спеціальним приладом – ареометром.

Температуру для личинок краще підтримувати на рівні 20-22°С. Через 2-3 тижні вони починають перетворюватися на дорослих креветок. У цей період солоність поступово знижується в 2 рази, до 17 г/л. Раз на тиждень необхідно підмінювати 30% води.

Уже через два місяці після вилуплення молодих креветок можна пересадити у прісноводний акваріум. За годину до такої пересадки у відгаднику варто підмінити 50% солоної води на прісну.

Сумісність креветок Амано

Креветки Амано підійдуть для утримання з мирними видами акваріумних риб та іншими креветками, окрім макробрахіумів.

Також читайте: ТОП-7 найменших акваріумних рибок

Чудово вживуться з різними видами тетр, неонами, даніо, кардиналами, живородками.

Уживаються з коридорасами й анциструсами.

Більші агресивні риби не підійдуть у сусіди, бо просто полюватимуть на креветок.

Оскільки креветки не відрізняються великими розмірами, утримання їх з великими рибами чи хижаками категорично не рекомендується, щоб “рачки” не стали їх жертвою. Навіть відносно спокійні скалярії будуть не проти закусити молодими креветками.

При утриманні з мирними рибками іноді можна бачити, як кумедно креветки Амано відбирають корм один у одного й у риб.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 Підтримайте ZooSvit.info! Become a Patron!

Яскраві ляліуси: умови утримання та розведення
Ляліуси – популярна і цікава рибка, яка доповнить будь-який акваріум з відносно мирними і невеликими рибами. Мають мирний характер. Підійдуть як для початківців, так і д...
Цікаві факти про рибок гуппі
Гуппі (гупі) – без сумніву найбільш популярний мешканець домашнього акваріуму, особливо у початківців. Напевно основною причиною такої популярності стала не лише невибаг...
Моторо – найпопулярніший акваріумний скат
Якщо у вас є акваріум на кілька сот літрів і бажання завести щось справді екзотичне, то спробуйте ската. Далеко не усі знають, але скати – це також риби. Найвідомішими та...
Пецилії – мирні і красиві живородки
Пецилії (лат. Xiphophorus maculatus) без сумніву – одні з найпопулярніших акваріумних рибок, як і більшість живородних рибок. Усе через простоту утримання та розмноження,...
Сомики коридораси. Умови утримання та різновиди
Сомики коридораси без сумніву належать до одних із найпопулярніших рибок. Вони активні, миролюбні, витривалі, всеїдні рибки, які люблять жити зграйками. Вони цікаві як з...
Равлики в акваріумі: користь та перестороги
Поруч з рибками у домашніх акваріумах прижились і равлики. Причому часто акваріумні равлики розводяться самі, без особливого втручання. Зазвичай до акваріума вони потрапл...
Акваріумні соми: популярні види і цікаві особливості
Соми присутні майже в кожному акваріумі. Це пов’язано не так з їх естетичною функцією, як з корисними особливостями. Зокрема, більшість сомів – це донні риби, які підбира...
Чи сплять рибки
Напевно мало хто задумувався, чи сплять рибки в акваріумі, чи взагалі вони здатні це робити. Бо коли спостерігаєш за акваріумом, здається, там постійний рух і навряд чи х...
Як охолодити воду в акваріумі
Більшість мешканців акваріума потребують стабільних параметрів води, особливо температури. Упродовж року температурний рівень підтримує спеціальний акваріумний терморегул...
Каламоїхт калабарський: особливості догляду за незвичною рибою-змійкою
Каламоїхт без сумніву – одна з найнезвичніших рибок, яких можна зустріти в акваріумі. У цій рибі незвичайне все: поведінка в акваріумі, зовнішній вигляд і навіть назва.
Отоцинклюс – невеликий, але працьовитий сомик-водоростеїд
Отоцинклюс – це крихітний і не надто яскравий сом, однак його вважають одним із найефективніших водоростеїдів в акваріумі, подекуди більш ефективним, ніж відомий сіамськ...
Рибки, які не потребують додаткової аерації
Подекуди акваріумісти-початківці шукають витривалих і невибагливих риб, які здатні жити без особливого догляду за акваріумом. Як кажуть – щоб кинути рибу в акваріум і заб...