Витривалі рибки Даніо. Умови утримання та розведення

Витривалі рибки Даніо. Умови утримання та розведення

danio.jpg (160.63 Kb)

Даніо – надзвичайно популярна рибка серед акваріумістів. А все тому, що це доволі активні і цікаві рибки, а що найважливіше – дуже невибагливі до умов утримання та витривалі. А це мрія для новачків.

Зовнішній вигляд

Даніо – це невеликі рибки розміром 4-7 см, мають тіло подовженої форми, рот спрямований вгору, завдяки чому можуть ефективно збирати корм з поверхні води. Плавці можуть мати як звичайну форму, так і вуалева.

danio-rerio2.jpg (73.65 Kb)

Забарвлення даніо залежить від видової приналежності рибки. Наприклад, найпопулярніший різновид – даніо-реріо – можуть бути рожевими і синіми з чотирма поздовжніми смугами, або з плямистим, «леопардовим» забарвленням.

Набувають популярності геномодифіковані форми – GLO. Саме даніо-реріо науковці взяли для дослідів, використали зелений ген медузи Aequorea victoria Так з’явились флуорисцентні рибки GloFish.

danioglo.jpg (70.53 Kb)

Умови утримання

Даніо – одні з найбільш витривалих риб, здатних жити в широкому діапазоні параметрів води і легко адаптуватися до їх змін. Здатні жити при температурі від 18 ° С, та оптимальна для них 22-24 ° С.



Кислотність води (pH) підходить у межах 6.0-8.0). Жорсткість особливої ролі не грає – від 2 до 20 градусів.

Оскільки даніо зграйні рибки, для їх утримання підійде акваріум від 30, а краще від 50 літрів.

Виняток – малабарський даніо, через його великий розмір (12-15 см) рекомендується акваріум не менше 120 літрів.

Даніо – дуже рухливі і стрибучі рибки. Від переляку можуть вистрибнути з акваріума, тому бажана кришка або ж доведеться значно не доливати води.

В акваріумі варто встановити різноманітні декорацій (корчі, кераміку, каміння), які створять рибкам природні укриття.

Утримувати риб радять зграйкою від 6 особин, тоді вони почуваються спокійніше. Одна-дві рибки відчуватимуть постійний стрес. Займають зазвичай верхні шари води, але плавають по всьому акваріуму.

У природі даніо живуть в проточних водоймах з чистою водою і високим вмістом кисню. Тому необхідно організувати в акваріумі якісну фільтрацію та аерацію.

Краї акваріума радять густо засадити рослинами, для цього чудово підійде валіснерія, елодея, сагітарія, кабомба і ін.



Однак обов'язково потрібно залишити простір, де рибки можуть вільно плавати і де їх буде зручніше годувати.

У харчуванні даніо також невибагливі, тому з легкістю поїдають як живі, заморожені, так і сухі корми. Та краще давати різноманітний корм. Варто врахувати, що рибки більше часу проводять біля самої поверхні води, тому важливо, щоб корм довше перебував на поверхні, поки рибки їдять.

Розведення даніо

В акваріумі даніо здатні нереститись цілий рік, та потребують певних умов для цього. Спочатку потрібно відібрати батьків. Даніо стають статевозрілими у віці 4-6 місяців. Статеві відмінності мало виражені, але визначити можна. Самки мають округліше черевце і більші за самців. Забарвлення самок не таке яскраве, як у самців.

У період нересту активність самців різко підвищується, самки ж поводяться набагато спокійніше. Перед нерестом у самців даніо тіло стає більш яскравим, смужки контрастнішими.

Для нересту підійде акваріум від 30-40 літрів. Рівень води буде достатнім на рівні не більше 10 см. Температуру варто підняти до 28 градусів, вода має бути дещо м’якша, аніж в загальному акваріумі.

На дно необхідно укласти решітку, щоб вберегти ікринки від поїдання, а також рослини з дрібним листям – шмат мох чи роголисник підійде.

У нерестовий акваріум садять одну самку і кілька самців даніо. Вони випускаються в акваріум ввечері, до ранку настає нерест. Після метання ікри батьків варто відсадити.

Кількість ікринок залежить від віку самки і може досягати навіть кількох тисяч за раз.

Ікра розвивається від 4 до 6 днів залежно від температури води. Мальків можна годувати інфузоріям, а коли підростуть – якісними сухими кормами.

Через 15 днів самка даніо знову готова до нересту.

Сумісність

Даніо – миролюбна рибака, не нападають на інших риб. В якості сусідів підійдуть інші мирні види:, неони, расбори тетри, коридораси, тернеції, мінори,живородки.




Великі цихліди і золоті рибки точно не варто розглядати.



Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 



Підтримайте ZooSvit.info! Become a Patron!

Рибки, що світяться – глофіш (GloFish)
Не так давно в акваріумних магазинах з’явились надзвичайно яскраві рибки різного кольору. Це генетично модифіковані флуоресцентні рибки – Глофіш (GloFish).
Пецилії – мирні і красиві живородки
Пецилії (лат. Xiphophorus maculatus) без сумніву – одні з найпопулярніших акваріумних рибок, як і більшість живородних рибок. Усе через простоту утримання та розмноження,...
Мікрорасбора галактика – перлина наноакваріумів
Мікрорасбора галактика – маленька рибка, яку почали утримувати в акваріумах зовсім недавно. Вона швидко встигла набути популярності завдяки невеликим розмірам, симпатично...
Риба-папуга: особливості догляду та утримання
В акваріумах можна натрапити на риб найрізноманітніших форм і забарвлень. Частину з них можна зустріти у природі, але є й такі, що виникли лише завдяки допитливим старанн...
Королі акваріума – дискуси
Дискуси – без перебільшення культова рибка серед акваріумістів. Їх вважають найкрасивішими тропічними акваріумними рибками. Тому заслужено їх називають королями прісновод...
Акантофтальмус – смугаста рибка-змійка. Цікаві особливості
Акантофтальмус або пангіо – безсумнівно одна із найнезвичніших акваріумних рибок. Це мирний і цікавий вид в'юнів, який урізноманітнить будь-який акваріум.
Акваріумні соми: популярні види і цікаві особливості
Соми присутні майже в кожному акваріумі. Це пов’язано не так з їх естетичною функцією, як з корисними особливостями. Зокрема, більшість сомів – це донні риби, які підбира...
Чи сплять рибки
Напевно мало хто задумувався, чи сплять рибки в акваріумі, чи взагалі вони здатні це робити. Бо коли спостерігаєш за акваріумом, здається, там постійний рух і навряд чи х...
Як охолодити воду в акваріумі
Більшість мешканців акваріума потребують стабільних параметрів води, особливо температури. Упродовж року температурний рівень підтримує спеціальний акваріумний терморегул...
Каламоїхт калабарський: особливості догляду за незвичною рибою-змійкою
Каламоїхт без сумніву – одна з найнезвичніших рибок, яких можна зустріти в акваріумі. У цій рибі незвичайне все: поведінка в акваріумі, зовнішній вигляд і навіть назва.
Отоцинклюс – невеликий, але працьовитий сомик-водоростеїд
Отоцинклюс – це крихітний і не надто яскравий сом, однак його вважають одним із найефективніших водоростеїдів в акваріумі, подекуди більш ефективним, ніж відомий сіамськ...
Рибки, які не потребують додаткової аерації
Подекуди акваріумісти-початківці шукають витривалих і невибагливих риб, які здатні жити без особливого догляду за акваріумом. Як кажуть – щоб кинути рибу в акваріум і заб...