Рибка Півник. Цікаві факти про незвичної краси рибку

Рибка Півник. Цікаві факти про незвичної краси рибку

pivnyky.jpg (173.87 Kb)

Рибка півник, сіамський півень, курочка, бійцівська рибка. Красива, невибаглива, зухвала – все це про акваріумну рибку півника. Вони мають яскраве неоднорідне забарвлення. Самці, майже всіх видів півників, мають шикарні плавники. Є одними з найпопулярніших рибок у новачків акваріумного світу, а також у професіоналів, які розводять красиві селекційні форми, виставляючи їх на конкурси.

За що півників прозвали бійцівськими рибками

Розваги дітвори Сіаму (нині – Таїланду) здавна було виловлювання рибок-півників і влаштування риб’ячих боїв. На початку XIX століття саме у Сіамі начали схрещувати диких півників з метою вивести особливо агресивну породу. Стимулом до цього була агресивна поведінка рибок один до одного.



ribka.jpg (71 Kb)

Умови утримання

Півник – належить до лабіринтових, які у процесі еволюції набули новий орган – так званий лабіринт, який дозволяє дихати безпосередньо атмосферним повітрям, а не отримувати кисень, пропускаючи воду через зябри.

Півники витривалі рибки, в природних умовах живуть в мутних, замулених, безкисневих рисових полях. Однак є мінімальні вимоги для утримання.

Півників можна утримувати у невеликих ємностях – від 10-15 літрів і більше. На особину треба 3 літри води. Хоч рибки здатні жити в невеликих об’ємах, але не забувайте про біологічну рівновагу, яку все ж простіше тримати у більших акваріумах.

Температура води має бути на рівні 24-28 градусів. Можуть переносити нетривале пониження температури до 18 градусів.

До параметрів води також не вибагливі, та все ж варто дотримуватись рівня жорсткості (gH) від 4 до 15, кислотності (pH) від 6 до 7,5.

Потрібні щотижневі підміни води і постійна якісна фільтрація.

Аерація не є необхідною, оскільки рибка може дихати повітрям з поверхні води. При цьому потрібно слідкувати, щоб поверхня води не була повністю заросла рослинами, щоб півник міг піднятись на поверхню.

У їжі також невибагливі – можуть їсти як сухі, так і живі корма.

Живуть приблизно 3 роки за хороших умов.

Уже виведено понад 70 видів півників.



Розрізняють їх по формі і розміру плавників і по кольору.

petush_fish_3.jpg (134.58 Kb)

Сумісність

Категорично не рекомендують садити двох самців в одну ємність, зазвичай це може закінчитись загибеллю однієї з рибок. У загальному акваріумі самців можна утримувати разом хіба при використанні розділювального скла, ну або хіба об’єм акваріума має кілька сотень літрів.

Разом з тим, попри славу бійцівської рибки, вони не є небезпечними для інших риб. Також не варто садити їх разом з більшими агресивними рибами.

Особливості розмноження півників

Самці відрізняються від самок більш яскравим забарвленням і довгими плавниками. Це особливо помітно у штучно отриманих декоративних форм. Крім того, статевозрілі чоловічі особини абсолютно нетерпимі один до одного.

Нерест півника може відбуватись як у загальному акваріумі, так і в нерестовику довжиною від 25 см і рівнем води 10-15 см.

Відсадник беруть без грунту, з приглушеним освітленням, з темною підкладкою і декількома кущами дрібнолистих рослин, у тому числі і плаваючих. Параметри води для нересту: жорсткість 4-15°, рн 6.0-7.5, температура 26 - 29°с.

Для успішного розведення бійцівської рибки на нерест необхідно брати пару, у віці 6-8 місяців. В цей час самці ще не мають розкішних плавників, зате вони дуже активні, а у самок якраз наступає статева зрілість.

Перед нерестом самця і самку розсаджують на кілька тижнів та годують живими кормами. Спочатку у нерестовик поміщають самця, який починає освоюватися. Коли він починає будувати пінне гніздо, до нього підсаджують самку з ікрою. Наявність ікри у самки можна визначити по округленому черевця.

pet.jpg (93.31 Kb)

Самець обвиває тіло самки, запліднює ікру і тут же ротом захоплює ікринки і поміщає їх в пінне гніздо.

Самка метає від 100 до 600 ікринок, після чого її одразу відсаджують. Самець залишається доглядати за ікрою. Його необхідно добре годувати мотилем або добре промитим трубочником.




Інкубаційний період складає 1-2 діб, мальки починають плавати через 3-5 діб. У цей час з нерестовика самця відсаджують теж. Рівень води знижують до 5 см. Стартовий корм: планктон, інфузорії, коловертка.

До третього місяця у самців півника стають помітні вуалеві плавники і в акваріумі починаються перші поєдинки. Тому необхідно відсортувати самців.



Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 



Підтримайте ZooSvit.info! Become a Patron!

Цікаві факти про рибок гуппі
Гуппі (гупі) – без сумніву найбільш популярний мешканець домашнього акваріуму, особливо у початківців. Напевно основною причиною такої популярності стала не лише невибаг...
Молінезії: різновиди та умови утримання рибок
Молінезія – ще один різновид живородних акваріумних рибок. Як і пецилії, гуппі та меченосці, молінезії є доволі поширеними мешканцями домашніх водойм акваріумістів.
Топ-10 найдивніших акваріумних рибок
Коли більшість людей чує щось про акваріумних рибок, то зазвичай уявляє золоту рибку у круглому акваріумі чи гуппі з мечоносцями, ну або скалярій з неонами. Та різноманіт...
Золота рибка телескоп. Особливості утримання
Телескопи – цікаві, оригінальні та доволі популярні рибки серед акваріумістів. Це різновид золотої рибки, головною рисою якої є випуклі очі. Сама через цю особливість риб...
Що потрібно для акваріума?
Загалом до утримання акваріума вдома ставляться по-різному. Одні вважають це чимось надто складним, що потребує багато затрат і фінансових, і часових. Інші, навпаки, спри...
Креветки в акваріумі. Різновиди та особливості утримання
Креветки у домашніх акваріумах з’явилась не так давно, особливо порівняно із рибками. Фактично лише з 2000 року акваріумісти зацікавились можливістю потримати у себе цих ...
Фловер хорн – цихліда з характером
Шанувальники цихлід точно знають про такого яскравого і оригінального їх представника як Фловер хорн. Ця цихліда має точно непересічну і дещо дивну зовнішність, також вир...
Вимкнули світло! Як врятувати рибу в акваріумі?
Внаслідок масштабних обстрілів росіянами енергетичної інфраструктури України у багатьох виникли проблеми з електроенергією. У деяких регіонах її вимикали планово, а в дея...
Птеригопліхт парчевий: особливості утримання сома леопардового
В акваріумах великого розміру можна побачити гігантських сомів-прилипал. На перший погляд вони дуже схожі на популярних анциструсів. Та за розмірами значно більші. У цьом...
Як і чим годувати акваріумних рибок
Яким би простим не видавалось це питання, та далеко не всі власники домашніх акваріумів роблять це правильно. А від неправильного годування виникає чи не більшість пробле...
Гуппі Ендлера – яскрава мінірибка
Любителі акваріумістики часто шукають для невеликих акваріумів якнайменших мешканців. Однією з таких рибок без сумніву є гуппі Ендлера. Хоч це і різновид гуппі, якому хар...
Арована – риба-дракон і недешевий талісман
Є риби, які у звичайних домашніх акваріумах побачиш рідко. Причиною цьому є їх розмір і ціна. Придбати її дозволити собі може далеко не кожен акваріуміст. Арована, яку ще...