Расбора: умови утримання та догляд

rasb2

Расбори – доволі популярні серед акваріумістів. Ці зграйні рибки дуже красиво виглядають в акваріумах завдяки своєму цікавому забарвленню, та й в утриманні вони не є складними. Більшість різновидів можна рекомендувати в якості перших вихованців для початківців.

Чудово виглядає ця рибка у травниках.

Разом з тим досі тривають дискусії щодо систематики цього виду. От для прикладу, лише нещодавно було доведено, що популярна рибка мікрорасбора галактика відноситься все ж до роду Danio, а не до Rasbora.

rasb44

Зовнішній вигляд

Расбори у більшості своїй мають витягнуте тіло і невеликі прозорі або злегка забарвлені плавники. Маленький рот спрямований вгору, що дозволяє їм не тільки ловити дрібних безхребетних в товщі води, але і збирати корм з поверхні води.

Расбори дуже різні по довжині. Трапляються як карликові різновиди – до 2,5 см, так і справжні гіганти – до 15-20 см.

Забарвлення расбор і малюнки залежать від конкретного виду, але переважають сріблясті та червоні відтінки. Чи не найпопулярніший різновид – расбора клиновидна, яка має характерну пляму у задній частині тіла.

Розмір расбори клиновидної – до 4 см, тому підійде як для наноакваріумів, так і великих банок. В акваріумах від 200 літрів чудова виглядатиме зграйка з 50-100 расбор.

Тривалість життя до 3-4 років.

Умови утримання

Насамперед варто пам’ятати, що расбори є зграйними рибками, тому лише пару рибок не варто купувати. Брати необхідно щонайменше 6 особин. У меншій кількості рибки стресують.

Та й лише у зграї розкривається їх справжня краса та взаємодія.

rasb5

Розмір акваріума для расбор вибирають в залежності від максимального розміру рибок. Для карликових представників підійдуть акваріуми від 30 літрів.

Расбори не люблять надто яскравого світла, тому його можна приглушити, кинувши на поверхню плаваючі види рослин – роголисник, пістію, кушир.

Потрібне покривне скло чи кришка, бо це активні рибки, які можуть і вискочити.

Має бути ефективний фільтр та щотижнева підміна 20% води. Бажана температура у межах 23 – 25 градусів, кислотність (pH) – 6 – 8, жорсткість (gH) – 4 – 15.

Їдять як сухі, так і живі та морожені корма. бажано давати різноманітний корм.

Розмноження расбор

За сприятливих умов расбори можуть розмножуватися навіть у загальних акваріумах, та, щоб зберегти максимум потомства, краще подбати про окрему ємність об’ємом від 40 літрів.

Вода має бути дуже м’якою – менше 4 dGH при кислотності pH – 5 – 6. Температуру варто підняти до 28 градусів. Рівень води – не більше 20 см.

У нерестовик бажано висадити рослини з великими листками, сюди самка і відкладатиме ікру. Нерест триває кілька днів. Після цього дорослих рибок треба відсадити, уже через добу з’являться личинки. Самостійно харчуватись мальки зможуть через 3-5 днів.

Сумісність

Завдяки спокійному характеру расбори відмінно підходять для утримання в загальних акваріумах з іншими миролюбними рибками. Підійдуть інші зграйні рибки: неони, родостомуси, кардинали, даніо, орнатуси. Також уживаються з усіма живородними рибками та мирними сомиками – коридораси і анциструси.

Зважаючи на невеликий розмір, не варто садити до цихлід чи інших більших риб, які здатні їх просто з’їсти.