Неони в акваріумі. Догляд та розведення

Неони в акваріумі. Догляд та розведення

Рибки неони надзвичайно популярні в акваріумах. Мирні і блискучі рибки додадуть привабливості будь-якому акваріуму, звичайно, де немає хижаків, які можуть їх з’їсти.

Неон – це вид прісноводних риб родини харацинових. Щоб краще зрозуміти, як доглядати за неонами, варто знати, у яких природних умовах вони живуть.

Неони зустрічаються в струмках і річках Південної Америки, Перу, Колумбії, Бразилії. Вода у цих водоймах дуже м'яка, насичена виділеннями рослинних залишків, однак абсолютно чиста. Річки сильно зарослі рослинністю, завалені деревами, що впали. Схожі умови можна відтворити і в акваріумі.

Умови утримання

Неон – яскрава, зграєва, миролюбна, доступна по ціні, а що найважливіше – не надто вибаглива рибка.



Це невеликі рибки не більше 5 сантиметрів. Назву рибка отримала завдяки блискучій смузі, що йде уздовж всього тіла цієї акваріумної рибки. Ця смуга нагадує неонову рекламу.

Неони полюбляють триматися зграйкою, зазвичай ближче до дна.

Люблять дуже м’яку воду, можуть жити і у твердішій, але для нересту вона не підходить. У надто твердій воді солі кальцію відкладаються у нирках і рибка може загинути.

Ідеальна кислотність (pH) для неонів – 4-6.

Температура 18 – 28 градусів.



Радять тримати температуру до 20-24 градусів, бо при вищих значеннях неони швидко старіють.

Жорсткість (gH) – від 2 до 12.

Звичайно, важлива хороша фільтрація і регулярні підміни води. При цьому немає бути сильної течії.

Хоч рибка невеличка для її утримання радять акваріуми від 60 літрів, оскільки вони краще почуваються у зграйці 5 - 10 штук.

При хороших умовах утримання і надто високих температурах можуть прожити в акваріумі 3-4 роки.

Бажана велика кількість живих рослин.

Якщо взяти темний грунт, то рибки матимуть більш яскраве забарвлення.

У годуванні не вимогливі, підійдуть будь-які живі, сухі, морожені і промислові корми.

Та варто не забувати, що рибка невелика, тож великі шматки корму не підійдуть.

Різновиди неонів

Є кілька різновидів неонів. До найбільш популярних належать такі: голубий (звичайний), червоний, зелений, чорний.

Усі вони відрізняються лише окрасом, а умови догляду залишаються однаковими за винятком незначних відмінностей.

Голубий неон

neo.jpg (102.01 Kb)

Голубий або звичайний неон має яскраву голубу смугу, яка проходить від очей до жирового плавника. Червона ж смужка бліда, знаходиться у задній частині черевця. Виростають до 3 см.

Червоний неон

red.jpg (62.65 Kb)

Без сумніву - це найяскравіша і найпопулярніша рибка серед усіх різновидів неонів. За формою тіла і забарвленням нагадує звичайного неона, однак тіло має трохи вище і міцніше. Червона смуга розливається по всій нижній частині тіла від голови до хвоста.

Цей різновид дещо більший за розміром – до 5 см.

Червоні неони чутливі до параметрів води. Вона повинна бути чистою і м’якою, а часті перепади призводять рибку до загибелі.

Зелений неон

green-neon.jpg (36.12 Kb)

Відрізняється від родичів зеленим забарвленням і золотою плямою біля хвоста. Довжина тіла зеленого неону досягає 4,5 см.

Чорний неон

black_neontetra.jpeg (409.34 Kb)

Неон чорний в акваріумі також досягає не більше 4,5 см. Спинка забарвлена в оливково-зелений колір, черевце світле. Тіло перетинають дві смуги, що розпочинаються від зябрових кришок та закінчуються хвостовим плавцем: верхня — більш вузька, блакитно-зеленого відтінку; нижня — ширша, чорного кольору з розмитим нижнім краєм.




Хвостовий плавець неона має дволопатеву форму та є прозорим, або трохи жовтуватим за забарвленням, як і усі інші плавці, окрім спинного, що має жовтувато-червоний відтінок. Окрім того на тілі неона чорного присутній жировий плавець. Верхня половина райдужної оболонки ока риби червона.

Особливості розмноження

Якийсь час вважалось, що розведення неонів є досить складною справою, однак усе вийде, якщо дотриматись певних вимог.

Насамперед потрібно навчитись розрізняти самок і самців. Самки мають більш округлу форму живота.

Перед нерестом майбутніх батьків відсаджують у різні ємності і годують кормом з високим вмістом білка. Нерестовик бажано не менше 30 л,однак нерестять і в 10-літрових ємностях.Вода повинна бути м'якою - до 2 градусів, з кислотністю біля 6,температура - понад 25 градусів. В якості субстрату підійде кілька пучків моху.

Можна додати відвар вільхових шишок чи кори дуба, щоб максимально наблизити умови до природних.

У нерестовик пару варто запускати за кілька годин до вимкнення світла.

Для ефективнішого нересту до самки можна підсадити одразу двох самців.

Після нересту батьків відсаджують, зіпсовані білі ікринки потрібно забрати. Щоб зберегти більшу кількість ікри потрібно внести протигрибкові препарати. Інкубація триває майже добу. Личинки через кілька днів починають плавати і харчуватись живим пилом або ж спеціалізованими кормами для мальків.

Сумісність з іншими рибками

У цілому неони сумісні з багатьма невеликими мирними рибками. До більшої риби садити не варто, бо можуть стати кормом.

Добре вживаються з донними акваріумними рибками, зокрема різними сомами. Також чудово співіснують з креветками.

Спокійно реагують на таких риб: мечоносці, гуппі, пецилії, молінезії, расбори.

Не радять садити в одну ємність із такими рибами: золоті рибками, астронотусами, скаляріями, барбусами, ктенопомами.



Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 



Підтримайте ZooSvit.info! Become a Patron!

16 цікавих фактів про акваріумних рибок
Люди заводять акваріуми вдома з різних причин – хтось для дитини купує, хтось використовує як елемент дизайну, комусь просто сумно на карантині, дехто реально захоплюєтьс...
Філомена дискова. Догляд та особливості утримання
Серед зграйних рибок є цікаві екземпляри такі як дискова філомена балон або червоноока моенкаузія (Moenkhausia sanctaefilomenae).
Птеригопліхт парчевий: особливості утримання сома леопардового
В акваріумах великого розміру можна побачити гігантських сомів-прилипал. На перший погляд вони дуже схожі на популярних анциструсів. Та за розмірами значно більші. У цьом...
Арована – риба-дракон і недешевий талісман
Є риби, які у звичайних домашніх акваріумах побачиш рідко. Причиною цьому є їх розмір і ціна. Придбати її дозволити собі може далеко не кожен акваріуміст. Арована, яку ще...
Сомики коридораси. Умови утримання та різновиди
Сомики коридораси без сумніву належать до одних із найпопулярніших рибок. Вони активні, миролюбні, витривалі, всеїдні рибки, які люблять жити зграйками. Вони цікаві як з...
Чому вмирають рибки в акваріумі?
Часто початківці, які лише завели акваріум, стикаються із проблемою масової гибелі рибок. Дехто списує це на «погану» рибу і недобросовісного продавця. У результаті купу...
Тоса-іну (японський бійцівський собака). Особливості породи
Тоса-іну — це порода собак, яка походить з Японії. Ці собаки були виведені в якості бойових собак, але сьогодні вони є популярними домашніми улюбленцями.
Ріджбек тайський. Історія походження та особливості цієї породи
Тайський ріджбек — порода походить з Таїланду, де вона використовувалася як мисливська і сторожова собака. Сьогодні тайські ріджбеки є популярними домашніми улюбленцями...
Акваріумні соми: популярні види і цікаві особливості
Соми присутні майже в кожному акваріумі. Це пов’язано не так з їх естетичною функцією, як з корисними особливостями. Зокрема, більшість сомів – це донні риби, які підбира...
Чи сплять рибки
Напевно мало хто задумувався, чи сплять рибки в акваріумі, чи взагалі вони здатні це робити. Бо коли спостерігаєш за акваріумом, здається, там постійний рух і навряд чи х...
Як охолодити воду в акваріумі
Більшість мешканців акваріума потребують стабільних параметрів води, особливо температури. Упродовж року температурний рівень підтримує спеціальний акваріумний терморегул...
Каламоїхт калабарський: особливості догляду за незвичною рибою-змійкою
Каламоїхт без сумніву – одна з найнезвичніших рибок, яких можна зустріти в акваріумі. У цій рибі незвичайне все: поведінка в акваріумі, зовнішній вигляд і навіть назва.