Мікрорасбора галактика – перлина наноакваріумів

Мікрорасбора галактика – перлина наноакваріумів

danio-margaritatus1.jpg (111.72 Kb)

Мікрорасбора галактика – маленька рибка, яку почали утримувати в акваріумах зовсім недавно. Вона швидко встигла набути популярності завдяки невеликим розмірам, симпатичному забарвленню та не надто складним умовам утримання.

Зовнішній вигляд

Мікрорасбора галактика у довжину сягає не більше 2-3 см. Рибка має настільки дивовижне забарвлення,що одразу не усі повірили у її справжність, називаючи її лише продуктом фотошопу. Та рибка була і справді така барвиста як на фотографіях. [p]Масовий вилов навіть привів до загрози зникнення цього виду в дикій природі. Просте розведення в акваріумах врятувало її.

У самок основний тон тіла – сіро-чорний, на черевці жовтуватий, у самців – сіро-блакитне тіло з яскраво-червоним животом. В обох по всьому тілу розкидані білі плями, що нагадують перли чи зірки.



Цікаво, що спочатку її почали продавати під назвою Microrasbora Galaxy, та згодом виявилось, що рибка насправді належить до роду Даніо, а не Расбор, тож отримала офіційну назву Danio margaritatus. Видовий епітет margaritatus можна перевести як «прикрашена перлами», що натякає на характерні яскраві плями на тілі рибки. Та попри це саме перша назва закріпилась серед акваріумістів по цілому світу.

Умови утримання

Часто мікрорасбору галактику (даніо галактика) утримують у невеличких ємностях або так званих наноакваріумах. Вони чудово співіснують з креветками, тому без застережень їх можна утримувати у креветочниках. Можуть жити в акваріумах 10, 20 і 30 літрів.

Та не варто їх заводити у дуже великих об’ємах, бо навіть при великій кількості вони загубляться і втратять той шарм, який мають у невеличких об’ємах. Саме тому їх навіть називають перлинами наноакваріумів.



Чудово виглядатиме зграйка із 20 рибок у 30-літровому акваріумі. У зграї вони більш соціалізовані, а тому спокійні і цікаві.

Зазвичай мікрорасбори тримаються у середній і нижній частині акваріума.

У природному середовищі вони жили у чистій і прозорій воді, тому варто такі ж умови підтримувати і в акваріумі, забезпечивши хорошу фільтрацію, аерацію та щотижневі підміни води. При цьому не варто допускати сильної течії, бо рибки почуватимуться не надто комфортно.

Мікрорасбора галактика не любить яскравого світла, тому бажано передбачити плаваючі рослинки. Без рослин рибки стають дуже полохливими і бліднуть.

Рибки почувають себе добре у широкому діапазоні температур, бо у природі вони витримували коливання температур і параметрів води. Та найбільш оптимальною для них буде температура у межах 22-24 ° С. Вода бажано м'яка або середньої жорсткості (GH = 5-15), майже нейтральна (pH = 6.5-7.5).

Загалом Мікрорасбора галактика чудово пристосовується до різних умов в акваріумі, та дуже чутлива до вмісту азотистих сполук у воді.

Як і інші різновиди даніо, галактика – всеїдна рибка. У природному їх раціоні –дрібні комахи, водорості, зоопланктон. В акваріумі поїдають будь-які види кормів, та важливо враховувати, що рибки мають мініатюрний рот, тож розмір корму повинен бути відповідним.

Розмноження мікрорасбори галактики

Розводити цю рибку, як і інші різновиди даніо, не складає великих труднощів. У відповідних умовах нерест відбувається навіть без додаткового стимулювання. Щоб отримати якомога більшу кількість мальків варто подбати про окремий нерестовий акваріумі.

Упізнати самця і самку доволі легко. Колір тіла самців більш насичений, блакитний, плавники яскраві. Плями на тілі кремові або перлинно-білі. Самки більші за самців мають зеленувато-блакитне забарвлення, плями на плавниках бліді оранжевого кольору.




Щоб уберегти ікру, необхідно покласти на дно нерестовика захисну сітку чи помістити яванський мох. Потрібна лише слабка аерація.

Для розмноження найкраще взяти пару риб або самця з кількома самками. Сам нерест зазвичай проходить без проблем. Самка відкладає липкі ікринки (10-30 штук), які опускаються на дно. Відразу після ікрометання батьків необхідно відсадити, щоб убезпечити ікру від поїдання.

Термін розвитку ікри прямо залежить від температури води. При 20°С процес може затягнутися на п'ять днів, а при 25° С вистачить і три дні.

Личинки, які вилуплюються, до тижня часу мало рухаються, удень перебувають біля поверхні води, а вночі кріпляться до листів рослин або стінках акваріума, де практично не ворушаться.

За півтора місяці мікрорасбора галактика виростає до 1-1,5 см. Статева зрілість настає у віці близько року.

Сумісність

Як ми уже зазначили, мікрорасбора галактика ніби спеціально створена для наноакваріумів, тому й рибок потрібно в компанію підбирати відповідних.

У сусіди їм підійдуть даніо реріо, расбора клиновидна, гуппі Ендлера, барбуси вишневі, блакитні неони та інші невеличкі рибки. Як уже згадували, до компанії їм підійдуть також невеликі креветки.

Також читайте:ТОП-7 найменших акваріумних рибок

Важливо відзначити, що хоч ці рибки плавають групами, але їх не вважають зграйними. Значну частину часу самці проводять, доглядаючи за самками, та беруть участь в сутичках із суперниками. Зазвичай це нагадує ігри. Та трапляється, що дуже агресивні домінантні самці у дуже маленьких акваріумах вбивали усіх суперників. Визначити найсильнішого самця зазвичай дуже легко – у нього одного не обірвані плавники.



Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 



Підтримайте ZooSvit.info! Become a Patron!

Цікаві факти про рибок гуппі
Гуппі (гупі) – без сумніву найбільш популярний мешканець домашнього акваріуму, особливо у початківців. Напевно основною причиною такої популярності стала не лише невибаг...
Молінезії: різновиди та умови утримання рибок
Молінезія – ще один різновид живородних акваріумних рибок. Як і пецилії, гуппі та меченосці, молінезії є доволі поширеними мешканцями домашніх водойм акваріумістів.
Топ-10 найдивніших акваріумних рибок
Коли більшість людей чує щось про акваріумних рибок, то зазвичай уявляє золоту рибку у круглому акваріумі чи гуппі з мечоносцями, ну або скалярій з неонами. Та різноманіт...
Золота рибка телескоп. Особливості утримання
Телескопи – цікаві, оригінальні та доволі популярні рибки серед акваріумістів. Це різновид золотої рибки, головною рисою якої є випуклі очі. Сама через цю особливість риб...
Що потрібно для акваріума?
Загалом до утримання акваріума вдома ставляться по-різному. Одні вважають це чимось надто складним, що потребує багато затрат і фінансових, і часових. Інші, навпаки, спри...
Креветки в акваріумі. Різновиди та особливості утримання
Креветки у домашніх акваріумах з’явилась не так давно, особливо порівняно із рибками. Фактично лише з 2000 року акваріумісти зацікавились можливістю потримати у себе цих ...
Фловер хорн – цихліда з характером
Шанувальники цихлід точно знають про такого яскравого і оригінального їх представника як Фловер хорн. Ця цихліда має точно непересічну і дещо дивну зовнішність, також вир...
Вимкнули світло! Як врятувати рибу в акваріумі?
Внаслідок масштабних обстрілів росіянами енергетичної інфраструктури України у багатьох виникли проблеми з електроенергією. У деяких регіонах її вимикали планово, а в дея...
Птеригопліхт парчевий: особливості утримання сома леопардового
В акваріумах великого розміру можна побачити гігантських сомів-прилипал. На перший погляд вони дуже схожі на популярних анциструсів. Та за розмірами значно більші. У цьом...
Як і чим годувати акваріумних рибок
Яким би простим не видавалось це питання, та далеко не всі власники домашніх акваріумів роблять це правильно. А від неправильного годування виникає чи не більшість пробле...
Гуппі Ендлера – яскрава мінірибка
Любителі акваріумістики часто шукають для невеликих акваріумів якнайменших мешканців. Однією з таких рибок без сумніву є гуппі Ендлера. Хоч це і різновид гуппі, якому хар...
Арована – риба-дракон і недешевий талісман
Є риби, які у звичайних домашніх акваріумах побачиш рідко. Причиною цьому є їх розмір і ціна. Придбати її дозволити собі може далеко не кожен акваріуміст. Арована, яку ще...