Родостомуси: умови утримання та розмноження

rodost

Родостомус – надзвичайно гарна зграйна рибка, вражаюче виглядає у загальному акваріумі. Як і неони, чудово тримають зграйку, тому стали досить популярними серед акваріумістів.

Зовнішній вигляд

Родостомуси або тетри червононосі мають яскраво червону пляму на голові, смугастий чорно-білий хвостовий плавник і сріблясте тіло.

Це невелика рибка (4,5 см) має мирний характер, тому здатна вжитися з іншими мирними рибами. Зграйка з 10 і більше рибок стане окрасою будь-якого акваріума.

Більшу частину часу проводять в середніх і придонних шарах акваріума.

Догляд та утримання

Найкраще тримати в акваріумі зграйку родостомусів від 7 і більше особин. Для такої кількості рибок цілком достатньо 50 літрів. Родостомуси більш вимогливі до умов утримання ніж інші тетри, вода повинна бути м’яка і кисла (ph: 5.5-6.8, 2 – 8 dGH). Температуру варто тримати у межах 23-28 С.

Родостомуси досить чутливі до вмісту в воді аміаку і нітратів, тому бажано використовувати зовнішній фільтр. Обов’язкові щотижневі підміни води.

Після покупки дуже важливо правильно перевести родостомусів в акваріум, бо рибки дуже чутливі до зміни параметрів води. При різкому перепаді чи надто великій підміні води рибки навіть можуть лягти боком на дно, може навтіь здатись, що вони мертві. Та через якийсь вони знову починають плавати.

Освітлення краще м’яке і не надто неяскраве.

Врахуйте, що родостомуси полохливі і не варто ставити акваріум в прохідному місці. Можуть вискакувати з акваріума, тож обов’язкове покрівне скло чи кришка.

Зміна забарвлення є хорошим індикатором стану акваріума.

Їдять корм живий, рослинний, комбінований.

Розмноження

Розведення родостомусів – це не легке завдання навіть для просунутого акваріуміста.

Візуально відрізнити самця родостомуса від самки складно. Традиційно самці більш витончені, з невеликим черевцем. У самок же воно більш округле.

Дуже важливо, щоб відібрана пара була вирощена у м’якій воді, бо тривале утримання риб у воді з підвищеною жорсткістю робить їх безплідними.

Для нересту необхідний акваріум об’ємом від 20 літрів. Мальки родостомуса дуже чутливі до якості води, тому важливо забезпечити ідеальну чистоту. Обов’язкова наявність хорошого фільтра і нагрівача. На дно необхідно покласти пучки яванська моху чи іншого субстрату.

За тиждень до передбачуваного нересту виробників висаджують в нерестовик і рясно годують високобілковими кормами. Світло повинне бути приглушеним.

Для стимуляції нересту температуру води поступово підвищують, можна аж до 30-32 ° С.

Личинки починають харчуватися на третю добу. Початковий корм – «живий пил», коловертки, інфузорії. На четвертий день мальки можуть брати личинки артемії.

Ростуть вони дуже повільно, вигодовувати рибок мікро-кормом необхідно до віку 6 місяців. При цьому молодь розвивається довше при низьких температурах.

Для вирощування мальків радять використовувати великі акваріуми – від 200 літрів і більше. У таких об’ємах, коли поруч десятки, а то й сотні, таких же риб вони почуваються спокійніше і ростуть краще.

Сумісність

Чудово поєднується з будь-якими мирними зграйними видами: неонами, кардиналами, тернеціями, даніо. Здатні жити зі скаляріями та дискусами. Усі живородні рибки (гуппі, мечоносці, пецилії, молінезії) також їм шкоди не завдадуть.

Також можна утримувати з креветками. Родостомуси не виявляють до них зайвого інтересу.

Звичайно, не варто підсаджувати до великих і агресивних цихлід, бо стануть кормом.