Тетра конго – недооцінена красива зграйна рибка

Тетра конго – недооцінена красива зграйна рибка

kongo0.jpg (70.13 Kb)

Тетри – зазвичай невеликі рибки, як от неони, родостомуси. Тетра конго, яка зустрічається в Африці, трохи більша за інших.

Конго (Phenacogrammus interruptus) описали ще у 1899 році. Ця тетра широко поширена у природі. Та більшість риби, яка є у продажу, вирощується на спеціалізованих фермах. Дикі популяції є ендемічними і трапляються у деяких частинах течії річки Конго у Демократичній Республіці Конго. Звідси і назва рибки – тетра конго. Також її ще називають райдужний конго, конголезький конго, королівський конго.

Зовнішній вигляд рибки тетра конго

Тетра конго (Phenacogrammus interruptus) – досить велика рибка як для тетр – до 8.5 самці і до 6 см самки.Має витягнуте та приплюснуте з боків тіло.

Рибка вирізняється неймовірним забарвленням – вона ніби переливається усіма кольорами веселки. Зграйка цих риб в акваріумі виглядає особливо видовищно.

kongo4.jpg (147.28 Kb)

Однак у продаж зазвичай надходять зовсім молоді особини, які ще не почали набувати кольорів і мають непоказну сіру луску. Можливо, через це вона менш популярна, ніж той самий неон, особливо серед акваріумістів-початківців. Крім того, тетра конго суттєво дорожча, що теж впливає на їх присутність в акваріумах любителів.

Та як тільки рибка підростає вдома за комфортних умовах – вона заграє надзвичайними барвами.

Крім того, тетри конго є активними плавцями і кожен їх рух змінює кут падіння світла, утворюючи надзвичайну феєрію усіх кольорів веселки. Оскільки кожна рибка рухається незалежно, то ефект великої групи приголомшує.

Тетра конго також має шикарні плавці. Спинний плавець зрілого самця може сягати хвоста.Його центральні промені довші за інші, що надає хвосту унікальної форми. Анальний і черевні плавники – вуалеві.

Загалом тетра конго – недооцінений раніше вид.

Догляд і утримання тетра конго в акваріумі

Конго, як і усі тетри, є зграйними рибками. Зважаючи на її вартість, часто купують лише пару, хоча вони краще, спокійніші, гармонійніше і без сумніву цікавіше виглядають у більшій групі. Менше 6 конго краще не купувати, а краще більше. А враховуючи, що це ще й не дрібні тетри, їм підійде більший акваріум – від 70-100 літрів.

У річці Конго, де вони живуть у природі, вода трохи кисла і темна. Це треба враховувати, облаштовуючи домашній акваріум для цих риб, щоб тетри показали себе в усій красі.

Люблять приглушене світло, тому варто доповнити плаваючими рослинами – роголисник, елодея, пістія і т.д.

Хоч тетра конго вважають витривалою рибкою, але краще почувається у чистій теплій воді. Важливі регулярні підміни води та чистка акваріума.

Оптимальні для тетра конго параметри води варто тримати у межах: Т=23-28°С, pH=6.0-7.5, GH=3-18.

За комфортних умов тривалість життя від 3 до 5 років.

Конго – всеїдна рибка, а кращим вибором для годування стануть якісні сухі корми. Однак не варто відмовлятись від живих і заморожених кормів, щоб риба продемонструвала своє найкраще забарвлення.

У харчуванні обов'язково повинні бути і рослинні компоненти. Без них рибки можуть пошкоджувати ніжні рослини в акваріумі.

У природі харчуються комахами, личинками, дрібними хробаками, ракоподібними, та залишками рослин.

Варто врахувати, що конго доволі боязкі рибки і подекуди не встигають за жвавими сусідами. Також можуть не брати корм поки ви поруч.

Розмноження та розведення тетра конго

У домашніх умовах розмноження дещо ускладнене, але можливо. Статева зрілість тетр конго настає до року.

У загальному акваріумі нерест практично не можливий, бо вода має бути дещо м’якша.

Для цього потрібно відсадки у 40 літрів, в якому треба створити усі необхідні умови.

Для розведення обирають найбільш інтенсивно забарвлених самців та повних самочок. Їх відсаджують у затінений нерестовик і дають обжитися. Звикають до нового середовища рибки упродовж 4-5 днів.

Також потрібно додати рослини, бо у природі нерест відбувається у заростях рослин.
Температури води слід підвищити до 28С, що стимулює нерест.

Також стимулом до нересту служить зміна параметра pH у кислий бік до 6 одиниць і збільшення яскравості освітлення.

Самка відкладає кілька сотень 300 яєць.

Батьків потрібно одразу забрати з нерестовик, бо вони можуть поїсти ікру. Якщо ви передбачили спеціальну сепараторну сітку, то ікра вціліє.

Після цього рівень води у нерестовику знижують до 5-7 см і вмикають несильну аерацію. Інкубація триває до 6 днів, після чого з’являються личинки. Вони недовго годуються жовтковим мішком, а потім починають харчуватися самостійно. Поки зріє ікра, необхідно уважно спостерігати за нею і піпеткою видаляти загиблі яйця.

Через 3-4 місяці вже починають проявлятися статеві відмінності.

Сумісність рибок тетра конго

Тетра конго доповнять майже будь-який загальний акваріум, де немає великих хижих риб.

Вживуться зі зграйками інших тетр (неонів, родостомусів). Більшість живородних рибок також підійдуть.

Суматранських барбусів і макроподів не варто робити сусідами, бо тетра конго може втратити свої красиві вуалеві плавники.

Не варто садити із зовсім дрібними видами, щоб вони не стали кормом.

Креветки чи дрібні раки чи мінікраби також не підійдуть – це їх природній корм.

А от мирні сомики (коридораси, анциструси, торакатуми) чудово підійдуть.

Дехто має успішний досвіди утримання їх з невеликими цихлідами.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 Підтримайте ZooSvit.info! Become a Patron!

Чому мутніє вода в акваріумі?
Часто у нетрях соцмереж та акваріумних форумах можна зустріти питання «Чому мутна вода в акваріумі?». Задають це питання зазвичай акваріумісти-початківці, які ще не до к...
Позеленіла вода в акваріумі: що робити
В акваріумі як у замкнутій невеликій системі, нерідко трапляються проблеми із якістю води. Буває, що вода стає жовтою, коричневою чи білою як молоко. Це все ознаки певног...
Ктенопома леопардова – розумний та обережний хижак-мисливець
Ктенопома леопардова – лабіринтова рибка, яка, як і гурамі та півники, здатна отримувати кисень не лише з товщі води, а й з повітря. Без сумніву надзвичайно цікава у пове...
Філомена дискова. Догляд та особливості утримання
Серед зграйних рибок є цікаві екземпляри такі як дискова філомена балон або червоноока моенкаузія (Moenkhausia sanctaefilomenae).
Чому вмирають рибки в акваріумі?
Часто початківці, які лише завели акваріум, стикаються із проблемою масової гибелі рибок. Дехто списує це на «погану» рибу і недобросовісного продавця. У результаті купу...
Фловер хорн – цихліда з характером
Шанувальники цихлід точно знають про такого яскравого і оригінального їх представника як Фловер хорн. Ця цихліда має точно непересічну і дещо дивну зовнішність, також вир...
Сіамський кіт - історія та догляд
Сіамські коти вважаються одними з найрозумніших і допитливих серед собі подібних домашніх улюбленців. Ця порода досить непередбачувана і схильна до ревнощів. Сіамські к...
Пангасіус – кімнатна мініакула
Завести акулу вдома здається чимось неймовірним. Та існують різновиди акваріумних риб, які дуже схожі на акул, і їх тримають навіть удома. Таким, очевидно, є пангасіус, я...
Тетра конго – недооцінена красива зграйна рибка
Тетри – зазвичай невеликі рибки, як от неони, родостомуси. Тетра конго, яка зустрічається в Африці, трохи більша за інших.
Карликовий краб з Таїланду: умови утримання мікрокраба в акваріумі
Утримання крабів в акваріумі – це ціла окрема тема. Але хочемо розповісти про невеличкого краба, швидше крабика, якого можна спокійно утримувати у домашньому акваріумі.
Живородні рибки в акваріумі: популярні і маловідомі види
Ще з шкільних уроків зоології усі приблизно знають, як відбувається процес розмноження (нерест) рибок – самки відкладають ікру, яку потім запліднюють самці. Та є рибки, я...
Цихлазоми: різновиди, особливості утримання та сумісність
Одними з великих та яскравих риб сімейства Цихлід є цихлазоми. Це велика хижа, але надзвичайно цікава риба для немаленьких акваріумів. Цихлазомам, як і всім цихлідам, при...