Карликовий краб з Таїланду: умови утримання мікрокраба в акваріумі

Карликовий краб з Таїланду: умови утримання мікрокраба в акваріумі

thai_micro_crab_1_1200x630.jpg (.61 Kb)

Утримання крабів в акваріумі – це ціла окрема тема. Але хочемо розповісти про невеличкого краба, швидше крабика, якого можна спокійно утримувати у домашньому акваріумі.

Зазначимо, що більшість крабів у природі живуть у солоних водах морів і океанів, та лише деякі види можуть існувати у прісній чи трохи підсоленій воді. При цьому значна частина крабів земноводні і потребують частини суші, тож потрібен швидше акватераріум.

Також розміри крабів бувають дуже різні. Далеко не усі знають, що існують карликові краби, яких не завжди можна і помітити.

Ці дрібні ракоподібні можуть доповнити наноакваріуми з невеличкими рибками або креветочники.

Походження і зовнішній вигляд краба-павука

Карликовий краб-павук, тайський мікрокраб або краб-таблетка (Limnopilos naiyanetri) – цього дрібного мешканця акваріумів називають по-різному.

Просто, як можна назвати крабом істоту, яка менша навіть від креветки черрі?.. Але це справді краб, за всіма біологічними ознаками.



Цього мікрокраба знайшли в Таїланді, у річці Тха Чін. Вперше вид описали у 1991 році, однак акваріумісти дізнались про нього лише у 2008 році, коли краба привезла до Німеччини компанія-імпортер тропічної риби. Та і досі він залишається доволі рідкісним видом на ринку.

Фактично цей краб є ендеміком Таїланду. Перших ідентифікованих особин знайшли на коренях водяних гіацинтів.

Сам панцир краба-павука має лише 1-1,5 см, а довжина кінцівок може досягати 2,5 см. Особини цього виду напівпрозорі і мають колір від сірого до світло-коричневого. Має круглий плоский карапакс (спинна частина екзоскелета або раковини у ракоподібних).

Та визначальною ознакою цього виду є щетинчастий або волосистий панцир і хеліпеди (м’які волоски), які збирають детрит, що може забезпечити тварину їжею або служити камуфляжем.

Забарвлення залежить від умов утримання та може змінюватися від світло-сірого до сіро-зеленого. Всі кінцівки краба вкриті маленькими волосинками, що й надає йому подібності до павуків.

photo_2023-05-03_10-36-18.jpg (109.81 Kb)

Догляд за крабом-павуком

Таких невеличких крабів краще утримувати в акваріумах не більше за 10 літрів, бо в більш об’ємних ємностях його буде просто складно знайти. Деякі власники 300-літрових акваріумів купують десяток таких мікрокрабів і кажуть, що вони зникли.



У такому об'ємі і 20 креветок легко загубляться, особливо, як там є хижа риба.

Це суто водяні краби, для них не потрібні острівці суходолу.

Також читайте: Мексиканський карликовий рак. Догляд та утримання

Бажано, щоб у акваріумі були живі рослини. Кажуть, особливо мікрокраби люблять кладофору. До речі, на ній їх добре видно.

792d628f444ea5a9d351e5e69dff.jpg (379.34 Kb)

Мікрокраби більш активні вночі, тому удень, особливо у великих акваріумах їх важко побачити.

Як і для риб, їм потрібна хороша фільтрація і аерація.

Вони зовсім не переносять підвищеного вмісту нітритів і металів у воді, а також різкого коливання її температури.

Не вибагливі у їжі, споживають те саме, що й креветки та дрібні риби. Комфортно почувається в укритті або якомусь темному місці у світлу пору дня.

Оптимальні параметри води: температура 22-28 °С, жорсткість dH 4-15 °, кислотність pH 6,2-8,0.

Карликових крабів теоретично можна розмножити у домашніх умовах, однак складність у тому, щоб вигодувати найдрібніших личинок.

За хороших умов живуть до 2 років.

Сумісність мікрокрабів з іншими мешканцями акваріума

Зважаючи на розміри, не зашкодять цим крабикам равлики, креветки і дрібні акваріумні рибки.



Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 



Підтримайте ZooSvit.info! Become a Patron!

Акваріумні рибки. Назви
Початківцям важко визначити назву тієї чи іншої рибки. дехто роками тримає акваріум, але не знає, що за рибки має. Для кращого розуміння та визначення назви риб варто зн...
Моторо – найпопулярніший акваріумний скат
Якщо у вас є акваріум на кілька сот літрів і бажання завести щось справді екзотичне, то спробуйте ската. Далеко не усі знають, але скати – це також риби. Найвідомішими та...
Сомики коридораси. Умови утримання та різновиди
Сомики коридораси без сумніву належать до одних із найпопулярніших рибок. Вони активні, миролюбні, витривалі, всеїдні рибки, які люблять жити зграйками. Вони цікаві як з...
Мікрорасбора галактика – перлина наноакваріумів
Мікрорасбора галактика – маленька рибка, яку почали утримувати в акваріумах зовсім недавно. Вона швидко встигла набути популярності завдяки невеликим розмірам, симпатично...
Живородні рибки в акваріумі: популярні і маловідомі види
Ще з шкільних уроків зоології усі приблизно знають, як відбувається процес розмноження (нерест) рибок – самки відкладають ікру, яку потім запліднюють самці. Та є рибки, я...
Равлики в акваріумі: користь та перестороги
Поруч з рибками у домашніх акваріумах прижились і равлики. Причому часто равлики розводяться самі, без особливого втручання. Зазвичай до акваріума вони потрапляють з ікро...
Сіамський кіт - історія та догляд
Сіамські коти вважаються одними з найрозумніших і допитливих серед собі подібних домашніх улюбленців. Ця порода досить непередбачувана і схильна до ревнощів. Сіамські к...
Пангасіус – кімнатна мініакула
Завести акулу вдома здається чимось неймовірним. Та існують різновиди акваріумних риб, які дуже схожі на акул, і їх тримають навіть удома. Таким, очевидно, є пангасіус, я...
Тетра конго – недооцінена красива зграйна рибка
Тетри – зазвичай невеликі рибки, як от неони, родостомуси. Тетра конго, яка зустрічається в Африці, трохи більша за інших.
Карликовий краб з Таїланду: умови утримання мікрокраба в акваріумі
Утримання крабів в акваріумі – це ціла окрема тема. Але хочемо розповісти про невеличкого краба, швидше крабика, якого можна спокійно утримувати у домашньому акваріумі.
Живородні рибки в акваріумі: популярні і маловідомі види
Ще з шкільних уроків зоології усі приблизно знають, як відбувається процес розмноження (нерест) рибок – самки відкладають ікру, яку потім запліднюють самці. Та є рибки, я...
Цихлазоми: різновиди, особливості утримання та сумісність
Одними з великих та яскравих риб сімейства Цихлід є цихлазоми. Це велика хижа, але надзвичайно цікава риба для немаленьких акваріумів. Цихлазомам, як і всім цихлідам, при...