Карликовий краб з Таїланду: умови утримання мікрокраба в акваріумі

thai_micro_crab_1_1200x630

Утримання крабів в акваріумі – це ціла окрема тема. Але хочемо розповісти про невеличкого краба, швидше крабика, якого можна спокійно утримувати у домашньому акваріумі.

Зазначимо, що більшість крабів у природі живуть у солоних водах морів і океанів, та лише деякі види можуть існувати у прісній чи трохи підсоленій воді. При цьому значна частина крабів земноводні і потребують частини суші, тож потрібен швидше акватераріум.

Також розміри крабів бувають дуже різні. Далеко не усі знають, що існують карликові краби, яких не завжди можна і помітити.

Ці дрібні ракоподібні можуть доповнити наноакваріуми з невеличкими рибками або креветочники.

Походження і зовнішній вигляд краба-павука

Карликовий краб-павук, тайський мікрокраб або краб-таблетка (Limnopilos naiyanetri) – цього дрібного мешканця акваріумів називають по-різному.

Просто, як можна назвати крабом істоту, яка менша навіть від креветки черрі?.. Але це справді краб, за всіма біологічними ознаками.

Цього мікрокраба знайшли в Таїланді, у річці Тха Чін. Вперше вид описали у 1991 році, однак акваріумісти дізнались про нього лише у 2008 році, коли краба привезла до Німеччини компанія-імпортер тропічної риби. Та і досі він залишається доволі рідкісним видом на ринку.

Фактично цей краб є ендеміком Таїланду. Перших ідентифікованих особин знайшли на коренях водяних гіацинтів.

Сам панцир краба-павука має лише 1-1,5 см, а довжина кінцівок може досягати 2,5 см. Особини цього виду напівпрозорі і мають колір від сірого до світло-коричневого. Має круглий плоский карапакс (спинна частина екзоскелета або раковини у ракоподібних).

Та визначальною ознакою цього виду є щетинчастий або волосистий панцир і хеліпеди (м’які волоски), які збирають детрит, що може забезпечити тварину їжею або служити камуфляжем.

Забарвлення залежить від умов утримання та може змінюватися від світло-сірого до сіро-зеленого. Всі кінцівки краба вкриті маленькими волосинками, що й надає йому подібності до павуків.

photo_2023-05-03_10-36-18

Догляд за крабом-павуком

Таких невеличких крабів краще утримувати в акваріумах не більше за 10 літрів, бо в більш об’ємних ємностях його буде просто складно знайти. Деякі власники 300-літрових акваріумів купують десяток таких мікрокрабів і кажуть, що вони зникли. У такому об’ємі і 20 креветок легко загубляться, особливо, як там є хижа риба.

Це суто водяні краби, для них не потрібні острівці суходолу.

Також читайте: Мексиканський карликовий рак. Догляд та утримання

Бажано, щоб у акваріумі були живі рослини. Кажуть, особливо мікрокраби люблять кладофору. До речі, на ній їх добре видно.

792d628f444ea5a9d351e5e69dff

Мікрокраби більш активні вночі, тому удень, особливо у великих акваріумах їх важко побачити.

Як і для риб, їм потрібна хороша фільтрація і аерація.

Вони зовсім не переносять підвищеного вмісту нітритів і металів у воді, а також різкого коливання її температури.

Не вибагливі у їжі, споживають те саме, що й креветки та дрібні риби. Комфортно почувається в укритті або якомусь темному місці у світлу пору дня.

Оптимальні параметри води: температура 22-28 °С, жорсткість dH 4-15 °, кислотність pH 6,2-8,0.

Карликових крабів теоретично можна розмножити у домашніх умовах, однак складність у тому, щоб вигодувати найдрібніших личинок.

За хороших умов живуть до 2 років.

Сумісність мікрокрабів з іншими мешканцями акваріума

Зважаючи на розміри, не зашкодять цим крабикам равлики, креветки і дрібні акваріумні рибки.