Мексиканський карликовий рак. Догляд та утримання

Мексиканський карликовий рак. Догляд та утримання

rak.jpg (103.16 Kb)

Мексиканський карликовий рак – колоритний мешканець акваріума. Він одразу впадає у вічі, особливо своїм яскравим помаранчевим кольором. Та любителі можуть сплутати його з креветкою. Він і справді приблизно того ж розміру, що й креветка черрі. Та має всі ознаки рака, хоч і маленького.

Зовнішній вигляд

Одразу варто відзначити, що насичений помаранчевий колір він отримав завдяки селекціонерам, бо у природі такі кольори разом з невеличкими розмірами зробили б з нього легку здобич.

Форму має як звичайні раки, правда довжина тіла не перевищує 5 см.

За щільним хітиновим панциром під надійним захистом перебувають внутрішні органи рака.



Черевце складається зі зчленованих сегментів, під якими розташовані плавальні ніжки – плеоподи. Вони беруть участь не тільки в плаванні, а й в розмноженні. Зокрема, у самця одна з пар перетворилася у спеціальний орган, а самки використовують їх для виношування ікри.

Має червоно-помаранчевий колір тіла, інтенсивність якого варіюється. Уздовж голови і хвоста можуть розташовуватися темні або світлі смуги, а також невеликі округлі плями.

Догляд за карликовими раками

Для утримання пари мексиканських карликових раків знадобиться акваріум від 20 літрів, краще від 50 із максимальною площею дна, бо сам тут проходить майже все життя раків.

Варто облаштувати побільше укриттів. Їм це дуже знадобиться під час линьки, поки не затвердіє хітиновий покрив. У цей час вони дуже вразливі, особливо, якщо живуть у загальному акваріумі.

Потрібна хороша фільтрація а щотижневі підміни води (20% об’єму), бо вони досить чутливі до різких змін параметрів води.



Мексиканські карликові раки не завдають шкоди живим рослинам, хіба можуть підкопати корені.

Не люблять яскравого освітлення, тож краще додати ще й плаваючих рослин, щоб затінити у разі потреби.

Вода не має бути занадто м'якою, бо для членистоногих потрібні мінерали для формування панцира.

Добре сприймають температуру води у межах 18 – 25 градусів, pH – 7 - 8.5, GH – 10 - 20.

Раки всеїдні, їсть все що може тягнути своїми маленькими клешнями.

Тривалість життя в акваріумних умовах становить 2-3 роки.

Загалом за ними точно цікавіше спостерігати, ніж за звичайними креветками. Вони облаштовують свій сховок.

Коли карликовий рак голодний, він бігає по дну, піднявши клешні.

Загалом мексиканські карликові раки ведуть денний спосіб життя, завдяки чому за ними зручно спостерігати.

Розмноження карликових помаранчевих раків

Мексиканські карликові раки розмножуються не складно. Для розведення достатньо пари виробників і акваріума на 20 літрів. Відрізнити самця і самку відносно просто. У самки клешні короткі і товсті, а сама вона більша за самця. У самців клешні витягнуті.

Після запліднення ікра розвивається у самок від одного до чотирьох тижнів. Потім вона ховається в укриття, де з'являються ікринки, які міцно прикріплюються до плавальних ніжок матері. Інкубується ікра за місяць-півтора. При цьому самка майже не виходить з укриття. За раз відкладає до 60 ікринок. У період виношування ікри корм самці краще кидати прямо перед входом у сховище.

Варто у нерестовик покласти мох чи інший, можна і штучний субстрат щоб молоді рачки могли сховатись.

Десь через 2-3 тижні з'являються личинки. Перший тиждень вони харчуються за рахунок жовткового мішка.




Після першої линьки вони стають схожими на своїх батьків і починають досліджувати акваріум в пошуках їжі.

Спочатку молодь часто линяє через швидкий ріст. З часом цей процес відбувається усе рідше.

Статева зрілість у раків настає досить рано – в 3-4 місяці.

Сумісність

Мексиканські карликові раки – загалом миролюбні, можуть хіба проявити активність стосовно інших раків свого виду і то у разі перенаселення.

Не варто садити до них надто активних та великих риб. У пошуках їжі можуть розштовхувати навіть більшу за себе рибу, але шкоди їй не завдадуть.

Найкраще для спільного утримання підійдуть неони, кардинали, родостомуси, гуппі, молінезії, пецилії та інші рибки невеликого розміру.

Донні риби та невеликі соми також для них чудова компанія: коридораси, анциструси, торакатуми.

Великі хижі цихліди сприймуть невеличких рачків хіба як корм. Також не варто садити карликових раків із більшими родичами.



Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 



Підтримайте ZooSvit.info! Become a Patron!

Шість основних помилок акваріумістів-початківців
Догляд за акваріумними рибками суттєво відрізняється від догляду за тими ж котиками, песиками чи папугами. Це зумовлено самим середовищем їх перебування (акваріумом), за...
«Райська рибка» макропод
Макроподи – це одні з перших рибок, яких почали тримати в акваріумах. У Європі цей вид з'явився лише трохи пізніше золотих рибок. Краса та нескладність в утриманні зіграл...
Рибка Півник. Цікаві факти про незвичної краси рибку
Рибка півник, сіамський півень, курочка, бійцівська рибка. Красива, невибаглива, зухвала – все це про акваріумну рибку півника.
Рибки, що світяться – глофіш (GloFish)
Не так давно в акваріумних магазинах з’явились надзвичайно яскраві рибки різного кольору. Це генетично модифіковані флуоресцентні рибки – Глофіш (GloFish).
Сіамський водоростеїд або САЕ
Водоростеїд сіамський, якого ще називають САЕ, SAE (англ. Siamese algae eater) – уже із самої назви стає зрозуміло, чим може бути корисною ця рибка. САЕ справді чудово вп...
Рибка лабео: умови утримання та сумісність
Лабео – доволі приваблива рибка завдяки своїй формі, забарвленню та поведінці. Це активна і територіальна рибка, тому далеко не кожен підійде йому в якості сусіда по аква...
Сіамський кіт - історія та догляд
Сіамські коти вважаються одними з найрозумніших і допитливих серед собі подібних домашніх улюбленців. Ця порода досить непередбачувана і схильна до ревнощів. Сіамські к...
Пангасіус – кімнатна мініакула
Завести акулу вдома здається чимось неймовірним. Та існують різновиди акваріумних риб, які дуже схожі на акул, і їх тримають навіть удома. Таким, очевидно, є пангасіус, я...
Тетра конго – недооцінена красива зграйна рибка
Тетри – зазвичай невеликі рибки, як от неони, родостомуси. Тетра конго, яка зустрічається в Африці, трохи більша за інших.
Карликовий краб з Таїланду: умови утримання мікрокраба в акваріумі
Утримання крабів в акваріумі – це ціла окрема тема. Але хочемо розповісти про невеличкого краба, швидше крабика, якого можна спокійно утримувати у домашньому акваріумі.
Живородні рибки в акваріумі: популярні і маловідомі види
Ще з шкільних уроків зоології усі приблизно знають, як відбувається процес розмноження (нерест) рибок – самки відкладають ікру, яку потім запліднюють самці. Та є рибки, я...
Цихлазоми: різновиди, особливості утримання та сумісність
Одними з великих та яскравих риб сімейства Цихлід є цихлазоми. Це велика хижа, але надзвичайно цікава риба для немаленьких акваріумів. Цихлазомам, як і всім цихлідам, при...