Кардинали – зграйні рибки з неймовірною витривалістю

Кардинали – зграйні рибки з неймовірною витривалістю

kardinal_2.jpg (68.65 Kb)

Кардинали – одна із найменш вибагливих акваріумних рибок, а тому є дуже популярна серед акваріумістів. Популярності цій рибці додає і неймовірна живучість, здатність вижити у складних акваріумних умовах, навіть без обігрівача.

Кардинали – одна із найменш вибагливих акваріумних рибок, а тому є дуже популярна серед акваріумістів. Популярності цій рибці додає і неймовірна живучість, здатність вижити у складних акваріумних умовах. навіть без обігрівача.

Зовнішній вигляд та умови утримання

Кардинал – невелика рибка із сімейства коропових. Назву отримала за присутність в забарвленні червоного кольору, що нагадує колір мантії високопоставлених священиків Католицької церкви.

Ця холодноводна рибка поширилася по всьому світу з Китаю. Рибка без перебільшення надстійка до різких змін температур – витримує діапазон 15-30 °С, проте почувається краще при 18-22 °С.



Саме при такій температурі мають найкраще забарвлення Можуть жити і в теплішій воді, та термін їх життя скоротиться. В умовах акваріуму живуть не більше 2 років.

Кислотність води не надто важлива (pH: 6.0 - 8.5), та бажано не доводити до крайнощів.

Зважаючи, що це зграйна рибка, бажано тримати не менше 6 штук. У зграї вони почуваються спокійніше і впевненіше.

В акваріумі кардинал має розмір не більше 4 см. Тіло витягнуте, бронзово-коричневого кольору. Як і неони, кардинали мають яскраву смужку, яка світиться. Рот верхній, пристосований для лову комах, плаваючих на поверхні води. Виведено кілька колірних варіацій, а також форма з вуалевими плавниками.



Самці зазвичай стрункіші за самок і мають більш яскраве забарвлення.

Живуть у верхніх і середніх шарах води, рідко опускаючись в нижні.

Попри надзвичайну витривалість кардиналів, не варто нехтувати регулярним обслуговуванням акваріума з підмінами 20% води. Чутливі до вмісту міді у воді, тому потрібно обережно використовувати лікарські препарати, до складу яких вона входить.

Їдять усі види кормів: живі, морожені, пластівці, гранули. У природі вони в основному харчуються комахами, які падають на поверхню води. А в акваріумі добре їдять невеликі живі корми – мотиль, трубочник, артемію.

Наразі виведено лише кілька варіацій. Найбільш поширені – золоті і вуалеві кардинали.

tanichthys_albonubes1.jpg (.86 Kb)

rybka-kardinal_6.jpg (86.97 Kb)

tanichthys_albonubes_5.jpg (42.02 Kb)

Розмноження кардиналів

Статева зрілість настає у рибок у віці від 6-12 місяців. Коли самці стають статевозрілими, вони починають влаштовувати виступи один перед одним, розправляючи свої плавники і показуючи яскраве забарвлення. Все це робиться для привернення уваги самок.

Якщо в акваріумі присутні лише кардинали, то для нересту можна спеціально їх не відсаджувати. Вони спокійно ставляться до власної ікрі і малька.

В інакшому випадку, краще виробників відсаджувати. Підійде акваріум від 30 літрів, з аерацією і фільтрацією.

Стимулом до нересту може бути підвищення температури до 20-22 ° С і додавання м'якої води.

Мальки з'являються упродовж 48 годин. Самостійно починають харчуватись на 3-4 добу.

Сумісність кардиналів

Кардинали – миролюбні рибки, тож їм підійдуть такі ж спокійні зграйні риби, та не варто забувати, що кардинали люблять холодну воду, тоді як більшість акваріумних рибок полюбляють тепло.

Уживаються чудово з даніо, неонами, тернеціями, гуппі, коридорасами та ін.

Можна утримувати з невеликими золотими рибками, які також холоднолюбні.

Великі хижі риби, звичайно, не підійдуть.



Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 



Підтримайте ZooSvit.info! Become a Patron!

Рибка лабео: умови утримання та сумісність
Лабео – доволі приваблива рибка завдяки своїй формі, забарвленню та поведінці. Це активна і територіальна рибка, тому далеко не кожен підійде йому в якості сусіда по аква...
Каламоїхт калабарський: особливості догляду за незвичною рибою-змійкою
Каламоїхт без сумніву – одна з найнезвичніших рибок, яких можна зустріти в акваріумі. У цій рибі незвичайне все: поведінка в акваріумі, зовнішній вигляд і навіть назва.
Арована – риба-дракон і недешевий талісман
Є риби, які у звичайних домашніх акваріумах побачиш рідко. Причиною цьому є їх розмір і ціна. Придбати її дозволити собі може далеко не кожен акваріуміст. Арована, яку ще...
Ампулярії в акваріумі: особливості утримання і розмноження
Равлики ампулярії можуть доповнити біорізноманіття у вашому акваріумі. Це чи не найбільші акваріумні равлики і вони практично одразу впадають у вічі. Вони яскраві і цікав...
Акара: особливості утримання великої яскравої цихліди
Серед акваріумістів зустрічаються шанувальники великої риби, а «не отих ваших «мальків» типу гуппі, неонів і тетр», «щоб було чути, що в хаті рибина, а не слимак». Щось т...
Рибки, які не потребують додаткової аерації
Подекуди акваріумісти-початківці шукають витривалих і невибагливих риб, які здатні жити без особливого догляду за акваріумом. Як кажуть – щоб кинути рибу в акваріум і заб...
Тоса-іну (японський бійцівський собака). Особливості породи
Тоса-іну — це порода собак, яка походить з Японії. Ці собаки були виведені в якості бойових собак, але сьогодні вони є популярними домашніми улюбленцями.
Ріджбек тайський. Історія походження та особливості цієї породи
Тайський ріджбек — порода походить з Таїланду, де вона використовувалася як мисливська і сторожова собака. Сьогодні тайські ріджбеки є популярними домашніми улюбленцями...
Акваріумні соми: популярні види і цікаві особливості
Соми присутні майже в кожному акваріумі. Це пов’язано не так з їх естетичною функцією, як з корисними особливостями. Зокрема, більшість сомів – це донні риби, які підбира...
Чи сплять рибки
Напевно мало хто задумувався, чи сплять рибки в акваріумі, чи взагалі вони здатні це робити. Бо коли спостерігаєш за акваріумом, здається, там постійний рух і навряд чи х...
Як охолодити воду в акваріумі
Більшість мешканців акваріума потребують стабільних параметрів води, особливо температури. Упродовж року температурний рівень підтримує спеціальний акваріумний терморегул...
Каламоїхт калабарський: особливості догляду за незвичною рибою-змійкою
Каламоїхт без сумніву – одна з найнезвичніших рибок, яких можна зустріти в акваріумі. У цій рибі незвичайне все: поведінка в акваріумі, зовнішній вигляд і навіть назва.