Топ-6 невибагливих акваріумних рибок

Найбільшою помилкою початківців, які лише вирішили завести акваріум, є бажання одразу набрати багато цікавих різнокольорових рибок, які часто несумісні між собою або їх досить складно утримувати. Саме через це все часто закінчується розчаруванням.

goldp

. . . .

Також читайте: 16 цікавих фактів про акваріумних рибок

Щоб відчути справжнє захоплення від заняття акваріумістикою, краще почати з простіших в утриманні рибок, яким підходить будь-який корм, різкі зміни умов, які загалом «пробачать» якісь помилки початківців і просто виживуть. Та не варто забувати про якісну фільтрацію у будь-якому акваріумі. Усі рибки потребують певних умов утримання, просто одні дуже прискіпливі, інші витримують значно більші діапазони параметрів води. Бо рибки то можуть і вижити, але наскільки їм буде комфортно – інше питання.

Ми пропонуємо підбірку, на наш погляд, не надто вибагливих рибок. Звичайно, цей список можна продовжувати і уточнювати.

Гуппі

Живородні рибки гуппі ще з радянських часів користуються популярністю в акваріумістів завдяки своїй витривалості та плодючості. Звичайно, для них є найбільш комфортні умови, та нові рибки народжуються швидше, ніж вимирають старші. Гуппі – це ті рибки, яких простіше роздати, ніж чекати поки виведуться. Зараз селекційні форми менш витривалі, ніж колись, та все одно гуппі ще довго залишаться у топі найменш вибагливих рибок. До легких в утриманні рибок можна зарахувати й інших живородок – пецилії, молінезїі, мечоносці. Та гуппі точно є практично у будь-якому акваріумному магазині. Також вони мають безліч колірних варіацій.

Анциструси

Сомики анциструси або, як їх ще називають, присоски також є досить популярними. Вони невибагливі до умов утримання, їдять практично будь-який корм, а у молодому віці чудово чистять скло, коряги, каміння від обростань. За хороших умов пара анциструсів може регулярно нереститись. Знайти його у продажу також не проблема. Деяких початківців може не надто привалювати зовнішній вигляд звичайного анциструса, та зараз можна знайти їх не лише з темним окрасом, а й зірчасті, альбіноси і навіть червоні. Є і вуалеві форми.

Даніо

Доволі популярною рибкою є також даніо. Це активні і цікаві рибки, а також дуже невибагливі до умов утримання та витривалі. А це справжня мрія для новачків. Здатні жити при температурі від 18 ° С, та оптимальна для них 22-24 ° С. Це невеликі рибки розміром 4-7 см, які можуть жити як в невеликих ємностях, так і прикрасять будь-який великий акваріум. Виведені кольорові різновиди. Саме даніо-реріо науковці взяли для дослідів, використали зелений ген медузи Aequorea victoria Так з’явились флуорисцентні рибки GloFish. Даніо-реріо одні з перших рибок, які побували в космосі і вижили.

Півники

Неймовірної краси рибки півники – одразу кидаються у вічі в магазинах. Їх зазвичай тримають окремо у невеликих ємностях. Завдяки своєму органу дихання лабіринту рибка не потребує примусової аерації води, а відтак може жити у дуже маленьких акваріумах – 2 – 5 літрів. Дехто садить їх навіть у бокали, та не варто забувати про фільтрацію, яку дуже складно організувати у надто маленьких ємностях. Рибку хоч і називають бійцівською, та найбільше вона загрожує особинам свого виду – зокрема, півникам-самцям. В одній ємності не варто залишати кілька самців, бо може залишитись лише один. Іншим рибкам особливої загрози вони не несуть. Також виведені безліч колірних варіацій.

Кардинали

Одними із найменш вибагливих акваріумних рибок без сумніву є кардинали. Ця рибка, хоч і менш популярна, ніж гуппі, та точно витриваліша. Кардинали здатні вижити у надскладних умовах і навіть без обігрівача при різких змінах температур. Витримують діапазон– 15-30 °С, проте почувається краще при 18-22 °С. Чутливі до вмісту міді у воді. Зважаючи, що це зграйна рибка, бажано тримати не менше 6 штук. У зграї вони почуваються спокійніше і впевненіше. Їх розмір до 4 см.

Золоті рибки

Не можна обійти увагою золоту рибку. Особливо, якщо ви вирішили завести щось більше за живородків, то золота рибка стане найкращим вибором. Часто можна побачити їх у круглих невеличких акваріумах, але вони зовсім не підходять для цієї риби, золотухи потребують значно більших об’ємів – від 50 літрів на особину, а в ідеалі – це взагалі ставок. Золоті рибки надзвичайно живучі риби. Їх пращури жили просто у неймовірних умовах, риба мусила пристосовуватись. Золоті рибки мають глоткові зуби. У них відсутній шлунок, травний тракт розташований на самому початку. Рибка їсть майже все, їдять навіть равликів, випльовуючи раковину. За хороших умов рибка може прожити до 30 – 35 років, короткотілі – до 15 років. Температура для них може коливатися від 18 до 30 °С. А критичні температури для них від 35 градусів і аж до 0 градусів.