Шість основних помилок акваріумістів-початківців

Шість основних помилок акваріумістів-початківців

aka0.jpg (472.18 Kb)

Догляд за акваріумними рибками суттєво відрізняється від догляду за тими ж котиками, песиками чи папугами. Це зумовлено самим середовищем їх перебування (акваріумом), за яким потрібно стежити та утримувати у чистоті. Часто люди, які наважились завести акваріум, швидко розчаровуються, бо вода мутна, рибки дохнуть, жодного задоволення від такого бути не може. Далеко не кожен читатиме величезні тексти про баланс в акваріумі, параметри води та сумісність риб. Зазвичай початківці вибирають просто найкрасивіших рибок, не маючи поняття про особливості їх утримання.

У цьому тексті ми спробували зібрати найбільш поширені помилки, яких припускаються новачки. Звичайно, найкраще вчитись на власних помилках, та, можливо, ці поради комусь і допоможуть швидко не розчаруватись в акваріумістиці.

Головні помилки новачків:

1.Багато різних рибок в акваріумі – це красиво.

Спочатку це може бути красиво, але не завжди довго. Від перенаселення в акваріумі будуть лише проблеми. Часто початківці при купівлі рибок не дуже цікавляться, до яких розмірів вони ростуть, а молодь скалярій, гурамі і золотих справді гарна, та точно не для 20-літрового акваріума. Звичайно, вони зможуть жити, навіть якийсь час все буде здаватись добре. Та таким рибками однозначно потрібні більші об’єми, інакше вони просто такими маленькими і залишаться або ще, як кажуть акваріумісти, стануть «затягнутими».

Також не варто забувати про сумісність. Для деяких риб менші сусіди є їх природнім кормом.Тож при виборі риби варто зважати на усі ці моменти і порадитись із більш досвідченими знайомими.

2. Фільтр і компресор шумлять, тому їх виключають на ніч.

Дехто фільтр взагалі не установлює, бо ж і так мало місця. А для маленького акваріума фільтрація просто життєво необхідна. І дуже часто трапляється, коли на ніч просто вимикають фільтрацію та аерацію, особливо, якщо акваріум у спальні. А це найбільша помилка, бо уночі кисень споживають не лише риби, креветки, равлики, бактерії, а й рослини.

Коли ще й фільтрація не працює, вода швидко псується. Якщо у вас ще й перенаселення, то до ранку може не уся живність протягнути.

Фільтрація та аерація забезпечують циркуляцію води, завдяки чому киснем рівномірно насичуються усі куточки акваріума. Завдяки постійно увімкненому фільтру здійснюється не лише механічна, а й біологічна фільтрація. Коли ви вимикаєте фільтр, корисні бактерії гинуть.

Тому головне правило – фільтр має бути увімкнений постійно, не залежно чи він внутрішній чи зовнішній! Вимикають його не надовго лише при чистці чи заміні.

Детальніше про фільтрацію читайте ТУТ.

3. Світло в акваріумі не вимикають.

Буває, що акваріум залишають в якості підсвітки на ніч або взагалі не вимикають цілодобово. Цього категорично робити не можна, інакше – ваш акваріум перетвориться просто у зелене болото. Надлишками світла завжди скористаються водорості, тоді годі говорити про якусь естетику.

Побачивши у магазині гарно оформлений акваріум з живими рослинами, початківці намагаються одразу і у себе спробувати щось схоже.
Тому світять довше, подають вуглекислий газ і ллють добрива, та без необхідних знань і досвіду це призведе лише до розчарування.

У тільки запущеному акваріумі, навіть із живими рослинами, варто вмикати світло максимум на 3-5 годин. І лише з часом, тижня через два, коли рослини адаптуються і почнуть рости, можна поступово збільшувати світловий день уже до 8 годин.

4. Рибок годують жменями, бо ж вони постійно голодні.

Запам’ятайте, що акваріумістика – не рибалка, тому жменя корму для рибок не лише не потрібна, а й смертельна. Чи не головне правило в акваріумістиці – не перегодовувати риб. Надлишок корму псує воду, забиває фільтр, а відтак – вбиває риб. Не ведіться на зростаючу активність риб, коли ви підходите до акваріума! Це просто набутий рефлекс, а не ознака голоду. В акваріумних рибок майже відсутнє відчуття ситості, тому вони будуть їсти постійно, коли є корм. Звідси ожиріння і хвороби у рибок.

Рибок потрібно годувати невеличкими порціями раз на день, можна кілька разів на день. Важливо, щоб цей корм вони з’їдали упродовж 5 – 15 хвилин. Залишки корму по можливості бажано видаляти з акваріума. Якщо йдеться про годівлю мальків, то тут дещо інша ситуація. Їх потрібно годувати 3-5 разів на день, але обов’язково робити невеличкі підміни води кожного дня або щодня.

Дуже важливо стежити, щоб корм був якісним і свіжим.

5. Міняють повністю воду в акваріумі, коли вона мутніє.

Коли у початківців, вода в акваріумі стає мутна, декорації і рослини стають не привабливими, вони, буває, просто повністю замінюють воду. Цю помилку зараз уже менше допускають, ніж наприкінці минулого століття, та це все ж трапляється.

Воду варто підмінювати лише частково (20%-30%) щотижня. З підмінами води з акваріума вимиваються надлишки бруду та шкідливих речовин та поповнюються запаси важливих мікро- і макроелементів.

Коли ж ви часто і повністю підмінюєте воду, то фактично перезапускаєте акваріум, а це стрес для усієї живності. При цьому в акваріумі не встигає встановитись баланс, порушуються усі процеси і вам навряд чи вдасться добитись кришталево чистої води.

Повністю міняти воду в акваріумі можна лише у крайніх випадках – коли він дуже заріс водоростями або при серйозних хворобах риб. Навіть тоді бажано взяти частину води зі старого збалансованого акваріума, щоб швидше налагодити усі біологічні процеси.

6. Купують нових рибок і запускають одразу в акваріум.

Нових акваріумних рибок не варто одразу кидати в акваріум – для них це може бути смертельно. Від різкої зміни середовища рибки сильно стресують і можуть захворіти. Потрібно спочатку адаптувати їх до параметрів води (температура, жорсткість, кислотність і т.д.) у вашому акваріумі. Для цього потрібно додати у ємність з новими рибками воду з вашого акваріума у пропорції 50 на 50, можна це робити поетапно, додаючи поступово невелику кількість води. Температуру зрівняти можна опустивши кульок з рибками в акваріум на 20 хв.

В ідеалі потрібно мати окремий акваріум-карантинник, куди можна відсаджувати на кілька тижнів усіх нових рибок. За цей час стане зрозуміло, чи вони здорові. Та зазвичай мало хто має такі ємності, тому краще при купівлі поспостерігати за рибками, чи вони добре себе почувають і не мають якихось ушкоджень. Згодом найкраще купувати рибок у перевірених добросовісних продавців.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 Підтримайте ZooSvit.info! Become a Patron!

Чому вмирають рибки в акваріумі?
Часто початківці, які лише завели акваріум, стикаються із проблемою масової гибелі рибок. Дехто списує це на «погану» рибу і недобросовісного продавця. У результаті купу...
Золота рибка: історія та догляд
Ця красуня – перша в історії акваріумна рибка, яку довгий час вважали вигаданою істотою з фольклору.Ще з дитинства ми з вами чули про фантастичну рибку,яка виконувала ба...
Неони в акваріумі. Догляд та розведення
Рибки неони надзвичайно популярні в акваріумах. Мирні і блискучі рибки додадуть привабливості будь-якому акваріуму, звичайно, де немає хижаків, які можуть їх з’їсти.
Сіамський водоростеїд або САЕ
Водоростеїд сіамський, якого ще називають САЕ, SAE (англ. Siamese algae eater) – уже із самої назви стає зрозуміло, чим може бути корисною ця рибка. САЕ справді чудово вп...
Мечоносець санта клаус – різдвяно-новорічна рибка
У період різдвяно-новорічних свят хочеться і акваріум зробити святковим. А зробити це може допомогти не лише генеральна чистка, а й рибки з новорічною назвою – мечоносець...
Акантофтальмус – смугаста рибка-змійка. Цікаві особливості
Акантофтальмус або пангіо – безсумнівно одна із найнезвичніших акваріумних рибок. Це мирний і цікавий вид в'юнів, який урізноманітнить будь-який акваріум.
Джек Рассел Тер'єр. Основи догляду та характеристика породи
Джек-рассел дуже добродушний і ласкавий собака , він поступливий і мало гавкає. Дана собака дуже витривала і невибаглива в догляді. Тер'єри люблять прогулянки і навчанн...
Бультер'єр історія походження та догляд
1835 року в Англії було популярне цькування биків ,собаками. У ній брали участь предки англійських бульдогів. Тоді порода виглядала інакше: високі ноги і квадратна широ...
Такса - особливості породи
Такса - дуже древня порода. Вперше вони були помічені на древніх єгипетських папірусах. Походження такси від гончих. Цим тваринам передалася риса слідопита. Вони з задов...
Самоїдська лайка (Самоїд) - догляд
Самоїд доброзичлива, ніжна собака з хорошим характером. З самоїдських лайок виходять чудові сімейні вихованці і компаньйони. Це грайливі собаки повні духу і ентузіазму....
Чіхуахуа - догляд та цікаві факти
Це дуже малого розміру собака, досить міцна. Вона має велику круглу голову з тонкими губами. Морда коротка і злегка загострена, короткий ніс. Очі великі, круглі, широко...
Бельгійська вівчарка малінуа
Малінуа мають хорошу пам’ять і досить швидко вчаться, тому варто заздалегідь продумати, чим ви зможете зайнятися після освоєння базового курсу дресури. Малінуа буде скуч...