Лабіринтова рибка гурамі. Умови утримання та особливості

Лабіринтова рибка гурамі. Умови утримання та особливості

Гурамі – відносно великі рибки, через свою миролюбність та цікавий вигляд є доволі популярними серед акваріумістів. У перекладі з яванської мови «гурамі» – «риба, яка висовує з води свій ніс». Ця назва найбільше характеризує цих рибок.

gourami.jpg (166.46 Kb). . . .

Зовнішній вигляд та особливості

Як і у всіх лабіринтових, гурамі мають спеціальний орган дихання – лабіринт, який дозволяє дихати атмосферним повітрям із поверхні води. Саме для цього гурамі і висовують свій ніс.На батьківщині гурамі (Таїланд, В'єтнам та Малайзія) їх можна було зустріти у найменш придатних місцях – дощових бочках, стічних канавах, рисових полях. Вода тут часто була брудною і каламутною, через що було враження про неймовірну живучість гурамі. Та кожна спроба доставити хоча б кілька рибок живими в інші країни закінчувалася фіаско – усі рибки швидко гинули в дорозі. Лише згодом люди з’ясували причину. Виловлену рибу поселяли у налиті доверху бочки і щільно запечатували. А в таких умовах лабіринтові не здатні вижити, бо потребують заковтувати свіже повітря.

Лише після того, як бочки з рибами стали заповнювати тільки на дві третини, не закупорюючи їх щільно, вдалося доставити перші зразки до Європи. Це відбулось у 1896 році.Також читайте: 16 цікавих фактів про акваріумних рибок

Ще однією особливістю гурамі є видозмінені черевні плавники – вони перетворилися на тонкі довгі нитки і виконують функцію органу дотику. Таким чином гурамі пристосувались, щоб орієнтуватись у каламутній воді. Та навіть у чистій прозорій воді акваріума гурамі продовжують торкатись до всього своїми нитками, за чим доволі цікаво спостерігати.

Хоч гурамі вважається рибкою не маленькою, та різні види мають величезну різницю у розмірі. Більшість гурамі в акваріумі виростають не більше 10 см, але от змієподібний гурамі може виростати до 25 см, а гурамі промисловий взагалі до 1 метра у довжину, та його надзвичайно рідко тримають в акваріумах. Для цього потрібні акваріуми від 1 тонни.

Тіло гурамі приплюснуто з боків і трохи витягнуте. Черевний плавець тягнеться від середини живота і закінчується розширенням біля хвоста. Грудні плавники, як ми уже згадували, – це тонкі нитки, вони можуть відновлюватись при втраті.

За спинним плавником можна визначити стать рибки. У самців гурамі він сильно витягнутий і загострений, а у самок – заокруглений.

gurami00.jpg (159.79 Kb). . . .

Рибки мають різноманітне забарвлення, яке залежить від виду.
Самці яскравіші за самок. Взагалі колір є індикатором самопочуття рибки. Насичений яскравий відтінок рибки свідчить, що все гаразд і, навпаки, коли рибка стає тьмяною та однотонною, то щось не так з водою (низька температура, надлишок нітратів і т.д.). Від різкого гучного звуку рибки також різко змінюють колір – ймовірно, це також їх захисна реакція, вироблена в процесі еволюції.

Найбільш поширені види гурамі: мармуровий; перловий; медовий; місячний; плямистий; блакитний; золотий; поцілунковий; гурамі-буркун.

gurami9.jpg (430.99 Kb) gurami8.jpg (58.39 Kb). . . . gurami7.jpg (62.51 Kb) gurami10.jpg (424.23 Kb). . . .

Догляд та утримання

Гурамі вважають не надто вибагливими рибками, які пристосовуються до різних параметрів води і спокійно переносять відсутність аерації.

Розміри акваріума для гурамі потрібно вибирати залежно від розмірів виду. Для карликового і медового гурамі підійде і 20 л, а для більших видів краще брати акваріуми від 70 – 100 л.

Якщо рибок більше пари, то краще брати по кілька самок на самця, щоб притлумити внутрішньовидову агресію. Хоч гурамі і не вважають агресивними рибками, та їм так буде комфортніше.

Заправлення гурамі виглядатиме більш контрастно при темному ґрунті.

Радять класти покривне скло, щоб не було великої різниці температур води і повітря, яке вони заковтуватимуть з поверхні. Та й це убезпечить особливо стрибучу рибу.

Найбільш оптимальні параметри для гурамі: слабокисла вода (pH = 6.0-6.8) і жорсткість до 10 ° dH.

А от температуру краще підтримувати на рівні 25-27 ° С, а під час нересту піднімати до 28-30 ° С.

У холодній воді рибки часто хворіють.

Не люблять надто яскраве світло, тож плаваючі рослини допоможуть створити місця затінку. Однак не варто повністю закривати рослинами поверхню, зважаючи на потребу рибки у диханні.

Гурамі тримаються зазвичай у верхніх і середніх шарах води.

За хороших умов живуть 5-7 років.

Попри невибагливість, в аквах з гурамі краще не забувати про щотижневу підміну 25% - 30% води.

Їдять майже будь-який корм – від живого, мороженого до звичайного сухого. Не варто забувати про різноманітний раціон.

Розведення

Статевий диморфізм у більшості видів гурамі добре прослідковується. Основна ознака – форма спинного плавника. У самців він витягнутий і загострений, у самок – короткий і закруглений. Під час нересту у самців суттєво посилюється забарвлення тіла.

У період розмноження самці будують пінно-повітряні гнізда з бульбашок повітря так як і півники чи макропод. Туди ж згодом поміщають запліднені ікринки. Самки також не беруть участі в турботі про потомство. Самець повністю відповідає за кладку. Він охороняє її, поки не з'являться мальки і не почнуть вільно плавати. Ікринки самець збирає ротом і складає в гніздо, де вони і розвиваються далі. Деякі гурамі метають ікру і без гнізда. В такому випадку, вона просто плаває на поверхні води.

Статева зрілість у гурамі настає у віці 8-12 місяців. Зазвичай самка метає ікру 4-5 разів з проміжками в 10-12 днів, після чого призупиняє процес. Кількість ікринок за раз може досягати 50-200 штук.

Для нересту підходить акваріум об'ємом 20-30 літрів. Окремий акваріум краще, оскільки в загальному мальків чи ікру точно з’їдять. Рівень води – не більше 15 см.

Стимулом до нересту гурамі є підвищення температури до 28-30 ° С і додавання свіжої води. Бажано, щоб вода була м'якша за воду із загального акваріума.

Личинки гурамі викльовував з ікри приблизно через добу. Вони дуже дрібні, з жовтковим мішком, за допомогою якого харчуються найближчі три доби. Далі їх можна годувати інфузоріями і дрібним зоопланктоном.

Важливо знати, що лабіринтовий орган дихання у мальків гурамі формується лише через 2-3 тижні після вилуплення, тому на початках їм потрібно чиста вода з хорошою аерацією. Надлишки корму необхідно прибирати з акваріума. У хороших умовах мальки ростуть швидко, але нерівномірно, тому рекомендують їх сортувати за розміром.

Сумісність

Гурамі доволі, випадки агресії трапляються вкрай рідко Бійки найчастіше відбуваються з родичами або спорідненими видами. Сумісність суттєво покращується у великому акваріумі з достатньою кількістю укриттів.

З гурамі добре уживаються неони, мінори, расбори, пецилії, гуппі, скалярії, апістограми, сомики анциструси та коридораси.

Не радять тримати їх разом з надто активними рибками, як суматранські барбуси або мечоносці. Вони часто завдають травми плавникам і вусикам гурамі.

Категорично не рекомендують підсаджувати до великих африканських і американських цихлід, гібридних папуг, золотих рибок.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 Підтримайте ZooSvit.info! Become a Patron!

Молінезії: різновиди та умови утримання рибок
Молінезія – ще один різновид живородних акваріумних рибок. Як і пецилії, гуппі та меченосці, молінезії є доволі поширеними мешканцями домашніх водойм акваріумістів.
Як доглядати за акваріумом?
Для того, щоб правильно доглядати за домашніми рибками, необхідно утримувати в чистоті середовище їх проживання. А, як відомо, і в домашніх умовах, і в дикій природі, ри...
Ктенопома леопардова – розумний та обережний хижак-мисливець
Ктенопома леопардова – лабіринтова рибка, яка, як і гурамі та півники, здатна отримувати кисень не лише з товщі води, а й з повітря. Без сумніву надзвичайно цікава у пове...
Сом скляний. Умови утримання риби-привида
Серед величезного різноманіття рибок є й такі, за якими складно спостерігати, особливо в акваріумах-травниках. До таких мешканців домашніх акваріумів можна віднести склян...
Лабіринтова рибка гурамі. Умови утримання та особливості
Гурамі – відносно великі рибки, через свою миролюбність та цікавий вигляд є доволі популярними серед акваріумістів. У перекладі з яванської мови «гурамі» – «риба, яка вис...
16 цікавих фактів про акваріумних рибок
Люди заводять акваріуми вдома з різних причин – хтось для дитини купує, хтось використовує як елемент дизайну, комусь просто сумно на карантині, дехто реально захоплюєтьс...
Собака Такса - історія походження та цікаві факти
Таксами називаються мисливські норні собаки, їх характерною прикметою є довгий тулуб та короткі лапи. Також у літературі вживається назва даксгунд, що у перекладі означає...
Догляд за червоновухою черепахою
Червоновуха черепаха – найпопулярніший вид прісноводних черепах
Догляд за сухопутною черепахою
Сухопутна черепаха – популярний вибір екзотичного домашнього улюбленця. Деякі види цих плазунів досягають майже 150 сантиметрів, зазвичай мешкають у саванах, степах, пуст...
Тибетський мастиф. Характеристика та історія походження породи
Тибетський мастиф вважається однією з перших порід собак. Він використовувався для охорони стад і будинків тибетського народу. Порода є незалежною, захисною, і дуже лоял...
Бельгійська вівчарка грюнендаль - історія походження та цікаві факти
Від інших бельгійських вівчарок відрізняються своїм чорним кольором та напівдовгою шерстю.
Британський довгошерстий кіт - історія походження та цікаві факти
Британський довгошерстий кіт, також вживається назва британіка - кіт середнього розміру що належить до групи довгошерстих котів.