«Райська рибка» макропод

«Райська рибка» макропод

Макроподи – це одні з перших рибок, яких почали тримати в акваріумах. У Європі цей вид з'явився лише трохи пізніше золотих рибок. Краса та нескладність в утриманні зіграли свою роль, тому ці рибки залишились і досі популярними серед акваріумістів.

makrop.jpg (386.63 Kb)

Зовнішній вигляд та особливості утримання

Макропода ще називають «райська риба». Це лабіринтова рибка, яка має додатковий орган дихання, як і гурамі, півники та ктенопоми. Тому макроподу необхідно періодично заковтувати атмосферне повітря.

Як і іншим лабіринтовим, макроподу необхідно періодично заковтувати атмосферне повітря. Та варто наголосити, що макропод –одна з найагресивніших лабіринтових рибок.



Як і найближчі його родичі – сіамські півники – дорослі самці вкрай нетерпимі один до одного. При цьому інші мешканці акваріума їх зазвичай мало цікавлять.

Разом з тим макроподи надзвичайно цікаві і розумні рибки. Спостерігати за їх поведінкою - суцільне задоволення.

Макроподів вважають доволі великими акваріумними рибками. Довжина тіла самців може досягати 10 см, самок – 8 см. Лише хвіст може досягати 3 см в довжину, що візуально робить рибу ще більшою. Тіло витягнуте, міцне.



Мають загострену голову з великими очима. Непарні плавці (хвостовій, анальний і спинний) добре розвинені. Грудні плавники прозорі, а черевні видозмінені в тонкі нитки і виконують роль органів дотику, дозволяючи орієнтуватися в каламутній воді.

Також читайте: 16 цікавих фактів про акваріумних рибок

Основний колір тіла макроподів – синій або насичено оливковий з численними поперечними червоними смужками. Непарні плавці блакитно-червоні, на хвості можуть бути білі плями. Біля зябер є блискучий синій вічко, оточений червоною плямою. Йдеться, перш за все, про самців, самки пофарбовані набагато скромніше. Інтенсивність забарвлення залежить від температури води і збудженості рибки.

Селекціонерами вивели низку колірних варіацій, наприклад, альбіноси, за змістом не відрізняються від класичної форми.

Для одного самця і пари самок достатньо буде акваріум від 40 л. Лише одного макропода утримувати не варто, бо він дичіє і стає агресивним навіть до інших видів. Також не варто тримати лише двох самців разом в одному резервуарі. У групі макроподи мають яскравіше забарвлення. Різні колірні варіації краще тримати окремо, щоб порода не вироджувалася. На фоні темного грунту рибки виглядають більш яскраво. Люблять приглушене освітлення.




Рибки можуть вистрибувати з води, тому акваріум повинен бути накритий склом чи кришкою.

Макроподи часто піднімаються до поверхні за киснем, тому обов’язково потрібен вільний доступ, не закритий плаваючими рослинами.

Наявність в акваріумі терморегулятора і компресора не є обов'язковим. Рибки добре пристосовані до життя у відносно прохолодній воді (від 15 ° С) і при невеликому вмісті кисню (в цьому допомагає лабіринтовий орган). Однак повинна бути циркуляція, щоб не було застійних зон з різкими перепадами температур. Бажана хороша фільтрація.

Оптимальний параметри води: Т = 15-26 ° С, pH = 6.0-8.0, GH = 6-20.

Середня тривалість життя становить 5 років.

Розведення

Розмноження макропода не відрізняється складністю. У макроподів самці і самки мають чіткі відмінності, тому виробників вибрати не складно.

Для більш продуктивного нересту за тиждень самця і самку можна розсадити і годувати високобілковим кормом.

Нерестовик має бути не менше 30 літрів з рівнем води не більше 15-20 см. Варто на поверхню запустити плаваючі рослини (пістію, річію, роголисник), щоб самцеві було простіше збудувати гніздо.

Як тільки черевце самки заповниться ікрою, її і самця висаджують в нерестовий акваріум і піднімають температуру на кілька градусів, щоб про стимулювати нерест.

Самець виготовляє гніздо з бульбашок, після чого приганяє туди самку. Потім він обіймає її, видавлюючи ікру, яку тут же запліднює. За один раз самка здатна виметати до 500 ікринок. Вони легші за воду, тому спливають наверх, а самець дбайливо збирає ікру в гніздо. Після цього самку краще видалити.

Самець буде доглядати за гніздом і охороняти його, поки мальки не почнуть самостійно плавати. Після цього необхідно відсадити і його.

У відсаднику бажано щодня оновлювати 30% води та опускати поступово температуру до звичайної.

. .

Сумісність

Макроподи одна з найагресивніших риб серед лабіринтових. Молодь чудово росте разом, але по досягненню статевої зрілості самці стають дуже агресивними і влаштовуватимуть бійки з іншими самцями. Тому самців краще тримати окремо або з самкою в акваріумі з безліччю укриттів для самки.

Зазвичай макроподи добре уживаються зі спокійними рибками, такими як гурамі, барбуси, мечоносці, моллінезії, анциструси, коридораси, райдужниці, неони.

Не радять макроподів тримати разом зі скаляріями, дискусами, неонами, телескопами та будь-якими рибками з вуалевими плавниками.



Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 



Підтримайте ZooSvit.info! Become a Patron!

16 цікавих фактів про акваріумних рибок
Люди заводять акваріуми вдома з різних причин – хтось для дитини купує, хтось використовує як елемент дизайну, комусь просто сумно на карантині, дехто реально захоплюєтьс...
Філомена дискова. Догляд та особливості утримання
Серед зграйних рибок є цікаві екземпляри такі як дискова філомена балон або червоноока моенкаузія (Moenkhausia sanctaefilomenae).
Птеригопліхт парчевий: особливості утримання сома леопардового
В акваріумах великого розміру можна побачити гігантських сомів-прилипал. На перший погляд вони дуже схожі на популярних анциструсів. Та за розмірами значно більші. У цьом...
Арована – риба-дракон і недешевий талісман
Є риби, які у звичайних домашніх акваріумах побачиш рідко. Причиною цьому є їх розмір і ціна. Придбати її дозволити собі може далеко не кожен акваріуміст. Арована, яку ще...
Сомики коридораси. Умови утримання та різновиди
Сомики коридораси без сумніву належать до одних із найпопулярніших рибок. Вони активні, миролюбні, витривалі, всеїдні рибки, які люблять жити зграйками. Вони цікаві як з...
Чому вмирають рибки в акваріумі?
Часто початківці, які лише завели акваріум, стикаються із проблемою масової гибелі рибок. Дехто списує це на «погану» рибу і недобросовісного продавця. У результаті купу...
Тоса-іну (японський бійцівський собака). Особливості породи
Тоса-іну — це порода собак, яка походить з Японії. Ці собаки були виведені в якості бойових собак, але сьогодні вони є популярними домашніми улюбленцями.
Ріджбек тайський. Історія походження та особливості цієї породи
Тайський ріджбек — порода походить з Таїланду, де вона використовувалася як мисливська і сторожова собака. Сьогодні тайські ріджбеки є популярними домашніми улюбленцями...
Акваріумні соми: популярні види і цікаві особливості
Соми присутні майже в кожному акваріумі. Це пов’язано не так з їх естетичною функцією, як з корисними особливостями. Зокрема, більшість сомів – це донні риби, які підбира...
Чи сплять рибки
Напевно мало хто задумувався, чи сплять рибки в акваріумі, чи взагалі вони здатні це робити. Бо коли спостерігаєш за акваріумом, здається, там постійний рух і навряд чи х...
Як охолодити воду в акваріумі
Більшість мешканців акваріума потребують стабільних параметрів води, особливо температури. Упродовж року температурний рівень підтримує спеціальний акваріумний терморегул...
Каламоїхт калабарський: особливості догляду за незвичною рибою-змійкою
Каламоїхт без сумніву – одна з найнезвичніших рибок, яких можна зустріти в акваріумі. У цій рибі незвичайне все: поведінка в акваріумі, зовнішній вигляд і навіть назва.