«Райська рибка» макропод

«Райська рибка» макропод

Макроподи – це одні з перших рибок, яких почали тримати в акваріумах. У Європі цей вид з'явився лише трохи пізніше золотих рибок. Краса та нескладність в утриманні зіграли свою роль, тому ці рибки залишились і досі популярними серед акваріумістів.

makrop.jpg (386.63 Kb)

Зовнішній вигляд та особливості утримання

Макропода ще називають «райська риба». Це лабіринтова рибка, яка має додатковий орган дихання, як і гурамі, півники та ктенопоми. Тому макроподу необхідно періодично заковтувати атмосферне повітря.

Як і іншим лабіринтовим, макроподу необхідно періодично заковтувати атмосферне повітря. Та варто наголосити, що макропод –одна з найагресивніших лабіринтових рибок.



Як і найближчі його родичі – сіамські півники – дорослі самці вкрай нетерпимі один до одного. При цьому інші мешканці акваріума їх зазвичай мало цікавлять.

Разом з тим макроподи надзвичайно цікаві і розумні рибки. Спостерігати за їх поведінкою - суцільне задоволення.

Макроподів вважають доволі великими акваріумними рибками. Довжина тіла самців може досягати 10 см, самок – 8 см. Лише хвіст може досягати 3 см в довжину, що візуально робить рибу ще більшою. Тіло витягнуте, міцне.



Мають загострену голову з великими очима. Непарні плавці (хвостовій, анальний і спинний) добре розвинені. Грудні плавники прозорі, а черевні видозмінені в тонкі нитки і виконують роль органів дотику, дозволяючи орієнтуватися в каламутній воді.

Також читайте: 16 цікавих фактів про акваріумних рибок

Основний колір тіла макроподів – синій або насичено оливковий з численними поперечними червоними смужками. Непарні плавці блакитно-червоні, на хвості можуть бути білі плями. Біля зябер є блискучий синій вічко, оточений червоною плямою. Йдеться, перш за все, про самців, самки пофарбовані набагато скромніше. Інтенсивність забарвлення залежить від температури води і збудженості рибки.

Селекціонерами вивели низку колірних варіацій, наприклад, альбіноси, за змістом не відрізняються від класичної форми.

Для одного самця і пари самок достатньо буде акваріум від 40 л. Лише одного макропода утримувати не варто, бо він дичіє і стає агресивним навіть до інших видів. Також не варто тримати лише двох самців разом в одному резервуарі. У групі макроподи мають яскравіше забарвлення. Різні колірні варіації краще тримати окремо, щоб порода не вироджувалася. На фоні темного грунту рибки виглядають більш яскраво. Люблять приглушене освітлення.




Рибки можуть вистрибувати з води, тому акваріум повинен бути накритий склом чи кришкою.

Макроподи часто піднімаються до поверхні за киснем, тому обов’язково потрібен вільний доступ, не закритий плаваючими рослинами.

Наявність в акваріумі терморегулятора і компресора не є обов'язковим. Рибки добре пристосовані до життя у відносно прохолодній воді (від 15 ° С) і при невеликому вмісті кисню (в цьому допомагає лабіринтовий орган). Однак повинна бути циркуляція, щоб не було застійних зон з різкими перепадами температур. Бажана хороша фільтрація.

Оптимальний параметри води: Т = 15-26 ° С, pH = 6.0-8.0, GH = 6-20.

Середня тривалість життя становить 5 років.

Розведення

Розмноження макропода не відрізняється складністю. У макроподів самці і самки мають чіткі відмінності, тому виробників вибрати не складно.

Для більш продуктивного нересту за тиждень самця і самку можна розсадити і годувати високобілковим кормом.

Нерестовик має бути не менше 30 літрів з рівнем води не більше 15-20 см. Варто на поверхню запустити плаваючі рослини (пістію, річію, роголисник), щоб самцеві було простіше збудувати гніздо.

Як тільки черевце самки заповниться ікрою, її і самця висаджують в нерестовий акваріум і піднімають температуру на кілька градусів, щоб про стимулювати нерест.

Самець виготовляє гніздо з бульбашок, після чого приганяє туди самку. Потім він обіймає її, видавлюючи ікру, яку тут же запліднює. За один раз самка здатна виметати до 500 ікринок. Вони легші за воду, тому спливають наверх, а самець дбайливо збирає ікру в гніздо. Після цього самку краще видалити.

Самець буде доглядати за гніздом і охороняти його, поки мальки не почнуть самостійно плавати. Після цього необхідно відсадити і його.

У відсаднику бажано щодня оновлювати 30% води та опускати поступово температуру до звичайної.

. .

Сумісність

Макроподи одна з найагресивніших риб серед лабіринтових. Молодь чудово росте разом, але по досягненню статевої зрілості самці стають дуже агресивними і влаштовуватимуть бійки з іншими самцями. Тому самців краще тримати окремо або з самкою в акваріумі з безліччю укриттів для самки.

Зазвичай макроподи добре уживаються зі спокійними рибками, такими як гурамі, барбуси, мечоносці, моллінезії, анциструси, коридораси, райдужниці, неони.

Не радять макроподів тримати разом зі скаляріями, дискусами, неонами, телескопами та будь-якими рибками з вуалевими плавниками.



Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 



Підтримайте ZooSvit.info! Become a Patron!

Креветки в акваріумі. Різновиди та особливості утримання
Креветки у домашніх акваріумах з’явилась не так давно, особливо порівняно із рибками. Фактично лише з 2000 року акваріумісти зацікавились можливістю потримати у себе цих ...
Акантофтальмус – смугаста рибка-змійка. Цікаві особливості
Акантофтальмус або пангіо – безсумнівно одна із найнезвичніших акваріумних рибок. Це мирний і цікавий вид в'юнів, який урізноманітнить будь-який акваріум.
Перший запуск акваріума: крок за кроком
Якщо ви вирішили завести акваріумних рибок, то дуже важливо знати, з чого почати і як створити сприятливе середовище для їх проживання.
Сіамський водоростеїд або САЕ
Водоростеїд сіамський, якого ще називають САЕ, SAE (англ. Siamese algae eater) – уже із самої назви стає зрозуміло, чим може бути корисною ця рибка. САЕ справді чудово вп...
Рибка чорний ніж – нічний хижак. Особливості та умови утримання
Більшість риб схожі між собою за формою, та є такі, що доволі суттєво відрізняються. Одною таких риб без сумніву є чорний ніж або аптеронотус білокаймовий (Apteronotus al...
Мікрорасбора галактика – перлина наноакваріумів
Мікрорасбора галактика – маленька рибка, яку почали утримувати в акваріумах зовсім недавно. Вона швидко встигла набути популярності завдяки невеликим розмірам, симпатично...
Сіамський кіт - історія та догляд
Сіамські коти вважаються одними з найрозумніших і допитливих серед собі подібних домашніх улюбленців. Ця порода досить непередбачувана і схильна до ревнощів. Сіамські к...
Пангасіус – кімнатна мініакула
Завести акулу вдома здається чимось неймовірним. Та існують різновиди акваріумних риб, які дуже схожі на акул, і їх тримають навіть удома. Таким, очевидно, є пангасіус, я...
Тетра конго – недооцінена красива зграйна рибка
Тетри – зазвичай невеликі рибки, як от неони, родостомуси. Тетра конго, яка зустрічається в Африці, трохи більша за інших.
Карликовий краб з Таїланду: умови утримання мікрокраба в акваріумі
Утримання крабів в акваріумі – це ціла окрема тема. Але хочемо розповісти про невеличкого краба, швидше крабика, якого можна спокійно утримувати у домашньому акваріумі.
Живородні рибки в акваріумі: популярні і маловідомі види
Ще з шкільних уроків зоології усі приблизно знають, як відбувається процес розмноження (нерест) рибок – самки відкладають ікру, яку потім запліднюють самці. Та є рибки, я...
Цихлазоми: різновиди, особливості утримання та сумісність
Одними з великих та яскравих риб сімейства Цихлід є цихлазоми. Це велика хижа, але надзвичайно цікава риба для немаленьких акваріумів. Цихлазомам, як і всім цихлідам, при...