Чи можна виключати фільтр в акваріумі на ніч?

Чи можна виключати фільтр в акваріумі на ніч?

Таке питання часто задають акваріумісти-початківці, які ще не розуміють процесів, які відбуваються в акваріумі. Власне уночі найбільше чути звук фільтра та аерації, тому таке питання і виникає. Особливо у тих, в кого акваріум стоїть у спальній кімнаті.

Щоб відповісти на це питання, спочатку визначтесь – що для вас акваріум. Якщо це просто резервуар з якоюсь живністю і для вас значно важливіше тихий сон, то, звичайно, можна вимкнути фільтр і компресор. Та ви маєте розуміти наслідки такого вчинку. Уже зразку ви можете побачити мутну воду і не дорахуватись рибок.

filters.jpg (54.02 Kb)

Якщо ж ви хочете бачити природній акваріум з чистою водою і здоровими активними рибками, то фільтр не можна вимикати ні в якому разі!

Чому не можна вимикати фільтр?

Не забувайте, що акваріум – це закрита водойма, у якій досить легко зрушити баланс.



Власне фільтрація та аерація очищують воду і підтримують необхідний рівень кисню у ній. А це життєво необхідно для ваших рибок, креветок чи равликів.

Також читайте: Перший запуск акваріума: крок за кроком

Саме завдяки якісній фільтрації в акваріумі встановлюється баланс – коли корисних нітрифікуючих бактерій достатньо і запускається азотний цикл.

nitry.jpg (52.42 Kb). . . .

Коли ви вимикаєте фільтр, ці корисні бактерії можуть загинути через брак кисню.



Власне через це в акваріумі може відбутись збій. У результаті ви отримаєте мутну воду, а рибки можуть просто отруїтись через різкий стрибок шкідливих речовин у воді (аміак, нітрити і т.д.).

Також читайте: Як підготувати воду для акваріума

Фільтр також виконує важливу функцію – перемішування води. Коли він вимкнений, можуть утворитись застійні зони, що особливо небезпечно, якщо рибка якась загине чи розкладатимуться залишки корму або відмерлих листків.

Функцію біологічної фільтрації також допомагає виконувати ґрунт. Але лише у разі, якщо працює основний фільтр, що забезпечує циркуляцію води.

А особливо не варто вимикати фільтр та аерацію уночі, коли кисень споживають не лише рибки, а й рослини.

Хороша фільтрація однаково потрібна як для рослинних акваріумів, так і для звичайних, а особливо для густозаселених.

Дехто також думає, мовляв, у мене фільтр лише механічний, тому його можна вимикати. Запам’ятайте! У природному акваріумі існують бактерії, які впливають на багато процесів, тому будь-який фільтр, який пропускає через себе акваріумну воду, автоматично стає у тому числі і біологічним.

Фільтрацію не надовго можна вимикати лише при підмінах води, ну або при годівлі риби, щоб корм менше розносивсь по акваріуму. Також це можна робити при перезапуску акваріума чи при заміні фільтра.

aqwaa.jpg (438.37 Kb). . . .



Як зменшити шум від фільтрації в акваріумі?

Найкраще, щоб акваріум стояв подалі від вашого місця спання, ще краще в іншій кімнаті.

Також читайте: Як доглядати за акваріумом?

Якщо все ж акваріум стоїть у спальні, то вибирайте максимально тихий фільтр. Є також різні способи, щоб зменшити шум. Якщо є така можливість, можна зменшити потік.

Якщо це внутрішній фільтр і є окрема трубка для аерації, то можна прикрити її чимось або взагалі прибрати. Тоді шум буде меншим.

Зовнішній фільтр бажано розміщувати в ізольованій тумбі або ж поміщати у додатковий бокс.

Різні ноу-хау зменшення шуму від фільтрації та аерації ви легко можете знайти в Інтернеті. Однак найважливіше – фільтр повинен працювати постійно! Власне він забезпечує баланс у вашій акві, допомагаючи у багатьох біологічних процесах.



Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 



Підтримайте ZooSvit.info! Become a Patron!

Карликовий краб з Таїланду: умови утримання мікрокраба в акваріумі
Утримання крабів в акваріумі – це ціла окрема тема. Але хочемо розповісти про невеличкого краба, швидше крабика, якого можна спокійно утримувати у домашньому акваріумі.
Чому вмирають рибки в акваріумі?
Часто початківці, які лише завели акваріум, стикаються із проблемою масової гибелі рибок. Дехто списує це на «погану» рибу і недобросовісного продавця. У результаті купу...
Тернеція-карамелька
Тернеція карамелька відома тим, що не вимагає особливого догляду і корму. Вона доступна і популярна, також цей вид рибок легко можна розмножувати в домашніх умовах. Багат...
Королі акваріума – дискуси
Дискуси – без перебільшення культова рибка серед акваріумістів. Їх вважають найкрасивішими тропічними акваріумними рибками. Тому заслужено їх називають королями прісновод...
Золота рибка: історія та догляд
Ця красуня – перша в історії акваріумна рибка, яку довгий час вважали вигаданою істотою з фольклору.Ще з дитинства ми з вами чули про фантастичну рибку,яка виконувала ба...
Що потрібно для акваріума?
Загалом до утримання акваріума вдома ставляться по-різному. Одні вважають це чимось надто складним, що потребує багато затрат і фінансових, і часових. Інші, навпаки, спри...
Акваріумні соми: популярні види і цікаві особливості
Соми присутні майже в кожному акваріумі. Це пов’язано не так з їх естетичною функцією, як з корисними особливостями. Зокрема, більшість сомів – це донні риби, які підбира...
Чи сплять рибки
Напевно мало хто задумувався, чи сплять рибки в акваріумі, чи взагалі вони здатні це робити. Бо коли спостерігаєш за акваріумом, здається, там постійний рух і навряд чи х...
Як охолодити воду в акваріумі
Більшість мешканців акваріума потребують стабільних параметрів води, особливо температури. Упродовж року температурний рівень підтримує спеціальний акваріумний терморегул...
Каламоїхт калабарський: особливості догляду за незвичною рибою-змійкою
Каламоїхт без сумніву – одна з найнезвичніших рибок, яких можна зустріти в акваріумі. У цій рибі незвичайне все: поведінка в акваріумі, зовнішній вигляд і навіть назва.
Отоцинклюс – невеликий, але працьовитий сомик-водоростеїд
Отоцинклюс – це крихітний і не надто яскравий сом, однак його вважають одним із найефективніших водоростеїдів в акваріумі, подекуди більш ефективним, ніж відомий сіамськ...
Рибки, які не потребують додаткової аерації
Подекуди акваріумісти-початківці шукають витривалих і невибагливих риб, які здатні жити без особливого догляду за акваріумом. Як кажуть – щоб кинути рибу в акваріум і заб...