Чому слід стерилізувати кішку?

З якою метою проводять стерилізацію?

Питання про стерилізацію домашньої кішки рано чи пізно постає перед кожним власником. З настанням статевої зрілості кішка здатна перетворити тихий будинок на справжнє пекло, а господаря довести до сказу своїми нескінченними муркотіннями і гучними концертами по ночах. Така активна поведінка обумовлюється не лише тим, що у вашої улюблениці зіпсувався характер, і її бажанням не дати вам відпочивати. Просто таким чином вона повідомляє родичам, що готова до в’язки, і закликає кота “на побачення”. Така природа кішки. Її дикі предки століттями формували подібний тип поведінки, і вона просто кориться древнім інстинктам.

Але що ж робити, якщо кота поблизу немає, а власник не має ніякого бажання парувати свою вихованку і потім займатися пристосуванням кошенят? Взаємовигідним виходом є проведення стерилізації кішки. Після операції приблизно протягом місяця припиняється вироблення жіночих статевих гормонів (естрогенів), гормональний фон знижується, і кішка знову перетворюється в милого безневинного домашнього звірка.

З великою часткою ймовірності стерилізація допоможе і позбавити кішку від зайвої агресивності. При зниженні рівня гормонів в крові, поліпшується характер, тварина стає більш спокійною, зменшується або зовсім зникає агресія до інших а також власника.

anna_jpg1

Вік стерилізації котів

Рекомендується каструвати кішок після досягнення ними 7-8 місячного віку. Більш рання стерилізація не бажана, тому що організм тварини ще не повністю сформований і є великий ризик післяопераційних ускладнень. Крім того, відзначені випадки відставання в рості і розвитку тих кішок, які стерилізовані в 4-5-місячному віці. Допускається проведення операції в 6-місячному віці за умови, що кішечка велика і важить не менше 2,5-3 кілограмів.

У більш пізній період (старше 8-ми місяців) кішок, теж стерилізують. Але слід пам’ятати, що ризики післяопераційних і післянаркозних ускладнень збільшуються пропорційно віку тварини. Не затягуйте з операцією – з кожним роком ваша кішка стає старше, ризик негативних наслідків зростає, а ефективність операції знижується.

Багаторічна практика стерилізації тварин показує, що кішки у віці від 7 місяців до 10 років прекрасно і без проблем переносять операцію. Тварини старше 10-ти років вимагають додаткового обстеження. Таким кішкам рекомендують здати кров на біохімічний аналіз, провести ехокардіографію серця і проконсультуватися з кардіологом.