Регдол – історія походження та цікаві факти

Головна особливість породи регдол — понижений м’язовий тонус, завдяки чому ця тваринка як тільки вмостилась на колінах у свого господаря повністю розслабляється. А історія породи регдол розпочалася у 60-х роках ХХ століття у США, коли у штаті Каліфорнія народились кошенята мамою яких була ангорська кішка накличку Жозефіна та бірманський кіт. Заводчики одразу помітили відмінність котят — у них від народження був понижений м’язовий тонус, крім того у них помітно відрізнявся характер від звичної поведінки котів — вони були слухняні, спокійні та миролюбні, жуже дисципліновані та не були пустунами. Власником кішок батьків та їх потомства була Анна Паркер, якій дуже сподобалисьтакі характеристики кошенят, а надто те, що в наступних виводках, що з’являлись у Жозефіни ці риси повторювались, тож вона вирішила їх закріпити. Результату вона домоглася вже у 1965 році. Нова порода отримала назву Ragdoll (Регдол), що у перекладі з англійської означає “шматяна лялька”. Офіційно фенологічними організаціями порода була визнана у 1991-1992 роках.

regdol_2

. . . .

Хоча порода регдол були створена в США, однак на батьківщині вона так і не здобула популярності, натомість невдовзі вона потрапила до Європи де швидко стала популярною, особливо у Великобританії, Німеччині, Іспанії, Італії, Голандії, Швейцарії, Бельгії, Скандинавських країнах.

Є американський тип регдолів, який більше схожий на бірманську кішку та англійський тип з чітко окресленим носом, яскравими блакитними очима та шовковистою шерстю. При цьому обидва типи добре регдолів добре схрещуються та дають потомство.

Регдол є досить крупною, напівдовгошерстою кішкою, при цьому самка важить в середньому 4-6 кг, а самці навіть 7-10 кг.

regdol_3

. . . .

Цікаві факти про котів Регдол

  • Регдоли доволі пізно виростають – лише до 3-4 років при тому що загальна тривалість їх життя складає 13-14 років.
  • Регдоли відрізняються надзвичайно спокійним характером, зокрема під час гри вони ніколи не випускають кігтів. Тож можете бути спокійними за дітей, які бавляться з регдолами – їх вони точно не подряпають.
  • Регдоли відрізняються дуже спокійним та врівноваженим характером, вони добродушні та довірливі наче діти. Крім того регдоли дуже віддані своїм господарям, навіть охоче мандрують з ними в автомобілі, якщо є така потреба.
  • У регдолів немає вираженого почуття власної території, вонине виявляють агресії стосовно інших тварин та чудово знаходять з ними контакт, тож якщо у вас є інші тварини, то проблем з боку регдола не буде — якщо їм щось неподобається, то вони просто ховаються. Так само вони з обережністю ставляться до сторонніх людей і навіть можуть ховатись від них.
  • Під час гри з регдолом слід враховувати, що на відміну від інших котів у нього втрачена здатність за будь-якої ситуації приземлятись на лапи. Окрім того наслідком пониженого тонусу м’язів є слабкий больовий поріг, тому будь яке невдале падіння чи стрибок може призвести до травми тварини, тому при грі з регдолом треба бути особливо обережним.
  • Регдоли легко запам’ятовують своє ім’я, легко звикають до свого місця та лотка. Добре вгадують настрій господаря за його інтонаціями, тож коли їм дати зрозуміти, що зараз не до них, вони не будуть набридати.