Як швидко позбутися бліх у Вашій хаті?

Блохи – паразитарні кровосисні комахи, відомі практично кожній людині. Вони доставляють чималу шкоду не тільки домашнім вихованцям, а й людині. Незважаючи на те, що ці неприємні паразити не можуть літати, вони вміють високо і далеко стрибати – що і сприяє їх швидкому поширенню по будинку.

Чому блохи такі небезпечні?

Через блошині укуси можуть передаватися деякі захворювання, включаючи псевдотуберкульоз, лістеріоз, туляремію. Також вони можуть викликати алергічні реакції, аж до крайніх проявів таких як анафілактичний шок. Та й плодяться блохи дуже швидко, тому позбуватися від цих шкідників в будинку потрібно без зволікань. Але для того, щоб визначитися чим вивести блохи з хати, ви повинні знати, як вони потрапили у ваш будинок і з чого потрібно починати боротьбу.

Звідки в будинку беруться блохи?

Блохи можуть потрапляти в будинок різними шляхами – розглянемо найпоширеніші:

  • З домашніми тваринами: кішки і собаки приносять бліх з вулиці. Це найпоширеніший варіант зараження будинку, але не єдиний.
  • З вашим вуличним взуттям і, що дивно, навіть з одягом. Так, принести кілька блошиних яєць в будинок на власній підошві куди простіше, ніж ви могли подумати.
  • Від сусідів: блохам не складе труднощів дострибати з сусідньої квартири в вашу.
  • З підвалу або горища будинку. Якщо в підвалі вашого приватного будинку або багатоквартирного під’їзду водяться щурі, вони можуть бути перенощиками бліх, які рано чи пізно можуть потрапити і до вас.

Також бувають випадки, коли власники квартири продають її або здають в оренду, не до кінця позбувшись бліх – тому слід бути уважними при переїзді в нове житло. Щоб потім не турбуватися про те, як позбутися від бліх з будинку.

Як позбутися бліх у хаті?

Щоб позбутись бліх в хаті, першочергово треба все довкола ретельно очистити.

Відправте в пральну машину всі простирадла, ковдри, штори, а також приналежності вашого домашнього вихованця, включаючи його іграшки, подушки і ковдри. Попередньо краще піддати все це сухому очищенню і про всяк випадок оглянути матрац – цей захід також допоможе виявити клопів, якщо вони є. Прати краще при температурі від 60 градусів С (чим вище температура, тим краще, так як блохи дуже живучі і чіпкі).

Очистіть килими і меблі в будинку. Чи знаєте ви, що найчастіше блохи кусають ноги? Це відбувається тому, що більшість цих паразитів живуть і розмножуються в килимах, на яких ви постійно ходите, і в м’якій оббивці меблів, на якій ви сидите. Також зверніть особливу увагу на килимки перед і після вхідних дверей, якщо вони у вас є. Крім того, не забудьте пропилососити килимок у ванній кімнаті. Після того, як ви закінчите, помістіть вміст пилососа в запечатаний пластиковий пакет і викиньте в сміття відразу ж, щоб спритні блохи не встигли виповзти.

Помийте підлоги. Не нехтуйте миттям кутів, плінтусів і площі під шафами і іншими меблями.

Щоб вивести блохи з дому назавжди, викиньте безнадійні речі. Якщо ви виявите, що ваш матрац сповнений бруду, мертвих жуків і їх яєць різного походження, вам краще викинути його на смітник, тому що ви не зможете очистити його правильно самостійно. Звичайно, ви можете скористатися послугами професіоналів, але, повірте, ви можете позбутися від бліх і від постільних клопів самостійно.

Помийте вуличне взуття. Необхідно помити все взуття, що ви носили останнім часом, щоб убезпечити будинок від повторного зараження.

По можливості, обробіть від бліх препаратами і прилеглу територію: в квартирі – балкони, прибудови та загальні перегородки. Щоб вивести блохи з приватного будинку – потрібно обробити всі прибудови і комори, прилеглі господарські приміщення і хоча б кілька метрів по периметру будинку.

Не забудьте вивести блохи у домашніх улюбленців

Увага! Майте на увазі, що поки ваш домашній вихованець заражений блохами, ваш будинок так і кишітиме цими паразитами.

Коли Ви повністю очистите оселю, Вам варто звернутись у ветеринарну аптеку і купити засіб від бліх. Щодо застосування препарату , детальніше Вам усе опишуть у аптеці.

Краплі від бліх

Краплі від бліх для котів – найпопулярніший інсектицид. Краплі відмінно справляються з покладеною на них роботою, мають пролонговану дію і можуть ще довго не давати комахам оселитися в шерсті тварин. Але тут слід проявити уважність, адже далеко не всі з них можна використовувати на тваринах.

Спрей від бліх

Спрей або аерозоль – це дійсно непоганий засіб, який допоможе вивести блохи на домашній тварині та вдома.

За допомогою засобу обробляється вся шерсть вихованця, строго по інструкції або рекомендації ветеринарного лікаря, який порадив той чи інший аерозоль. Після обробки, блохи зпадають, вмирають, просто не встрибують на кішку в залежності від активних компонентів препарату.

Всі відповідні для котів засоби містять метафлумізон, етофенпрокс, імідаклоприд, фіпроніл, селамектин. Ліки наносяться за інструкцією, на холку тварини, і далі препарат починає діяти вже без нашої участі.

Нашийники від бліх

Нашийник більше підходить для профілактичних заходів, щоб блохи НЕ вистрибували на тварину. Не забувайте і про те, що один протиблошиний нашийник не може справлятися з паразитами протягом усього життя, доведеться оновлювати його час від часу.