Цікаві факти про птахів: те, про що ви не знали

Птахи — це дивовижні створіння, які вміють літати і населяють майже всі куточки нашої планети. Від величних гусей до маленьких колібрі, кожен вид цих пернатих має свої унікальні особливості та захопливі звички. Якщо ви ці не уявляєте свого життя без орнітології або ж ви просто бажаєте дивувати друзів та знайомих несподіваними цікавинками, то ця стаття саме для вас. Цікаві факти про птахів, які ми зібрали в матеріалі, точно змусять вас вигукнути: ого!

Ківі — це єдиний птах без крил

Попри те, що науковці класифікують ківі як птахів, вони безкрилі і тому не можуть літати. Вони є національним птахом Нової Зеландії, місця, яке вони називають своїм домом.

Самці птахів мають різнокольорове пір’я, щоб приваблювати самок

Чи задумувались ви над тим, чому птахи-самці мають більш яскраве забарвлення, аніж самки? Справа в тому, що це особливість допомагає птахам чоловічого роду приваблювати протилежну стать. Напротивагу самцям, самки мають нейтральне забарвлення для того, щоб маскувати гніздо.

Птахи та динозаври — родичі?

Загальноприйнята наукова думка полягає в тому, що птахи еволюціонували з пернатих теропод – різновиду динозаврів. Таким чином, чіткого розмежування між птахами та динозаврами не існує, за винятком того, що частина птахів змогла уникнути масового вимирання наприкінці крейдового періоду, в той час як динозаври не пережили цю катастрофічну подію.

Сапсан та стриж — найшвидші птахи на Землі

Під час полювання сапсан може досягти максимальної зареєстрованої повітряної швидкості 389 км/год (242 милі/год), якщо летітиме вниз. Найшвидшим птахом у горизонтальному польоті є звичайний стриж, максимальна зареєстрована швидкість якого становить 169 км/год (105 миль/год).

Спить під час польоту

Альбатроси мають цікаву особливість — вони можуть спати під час польоту. дрімає під час руху зі швидкістю 40 кілометрів на годину.

Сови не вміють рухати очима

Сови не можуть рухати очима, оскільки їх очні яблука мають трубчасту форму. Завдяки цьому вони здатні повертати голову на 270°, що ще більше, ніж будь-яка інша тварина. Повертаючи голову на 270°, вона дозволяє сові отримувати огляд на 360°.

Фламінго народжуються сірими

Ми всі звикли до того, що фламінго яскраво-рожевого кольору. Втім, від народження птахи мають сіре забарвлення, а рожевий колір пов’язаний з їжею, яку вони їдять. Вона містить помаранчевий пігмент під назвою бета-каротин.

Пітохуї з капюшоном — єдиний існуючий отруйний птах.

Ці птахи проживають в Новій Гвінеї. Їхнє пір’я та шкіра вважаються отруйними.

Деякі породи курей несуть різнокольорові яйця

Цікаві факти про птахів не закінчуються! Чи знали ви, що деякі породи курей несуть різнокольорові яйця? Серед розмаїття курячих порід є справжні винятки, що радують своїми дивовижними кольорами. Наприклад, арауканські кури можуть нести яйця відтінків від ніжно-блакитного до насиченого зеленого. А от амероканці здивують вас бірюзовими та сірими відтінками. Найцікавіше те, що ці кольори – не результат фарбування чи штучних добавок, а справжній дар природи. Все завдяки особливостям пігментації шкаралупи, визначеним генетичними особливостями птахів.