Піренейський мастиф. Особливості породи

Піренейський мастиф, також відомий як іспанський мастиф — порода з такою ж багатою і довгою історією, як і його разючий розмір. Лагідні велетні із захисною жилкою, ці вірні компаньйони охороняють стада свійських тварин та сім’ї своїх господарів вже понад 2000 років.

Історія піренейського мастифа

Походження цього мастифа оповите таємницею, але є дані, що свідчать про те, що його предки охороняли худобу на Піренейському півострові ще 2 000 років тому. Коли прибули римляни, ці собаки вже добре зарекомендували себе як робочі компаньйони. Протягом всієї історії іберійський мастиф вірно патрулював пліч-о-пліч з пастухами, а його значні розміри та відважний дух були грізним, що стримує фактором для вовків та інших хижаків.

Темперамент і характер піренейського мастифа

Попри значні розміри, піренейський мастиф відомий своєю спокійною і лагідною вдачею. Віддані та ніжні в сім’ї, вони часто описуються як “лагідні велетні”. Проте їхні захисні інстинкти залишаються сильними.

Піренейські мастифи від природи насторожено ставляться до незнайомців і попереджають своїх господарів про все, що виходить за рамки звичайного. Рання соціалізація і дисципліна мають важливе значення для того, щоб спрямувати цей інстинкт охоронця в потрібне річище.

Догляд за піренейським мастифом

Якщо ви плануєте завести у своєму житті піренейського мастифа, будьте готові до великих зобов’язань. Цим собакам потрібен великий простір для прогулянок і фізичних вправ. Хоча в приміщенні вони відносно неактивні, їм потрібні щоденні прогулянки або ігри, щоб залишатися здоровими та задоволеними. Також корисно надавати собаці можливість проявити свої природні охоронні інстинкти, наприклад, гратися з дітьми під наглядом або “патрулювати” подвір’я.

Тримати мастифа також означає задоволення його фізичних потреб. Раціон гігантської породи та регулярні ветеринарні огляди мають вирішальне значення для їхнього самопочуття. Крім того, їх густа шерсть потребує регулярного розчісування, щоб підтримувати її здоров’я та запобігати ковтунцям.