Як перевезти кішку в автомобілі?
- Підготовка. Якщо ваша тварина до цього моменту ніколи не бачила автомобіль, то починати слід зі знайомства. Власне авто, стане прекрасним тренажером. Отже, посидьте в авто з вашою кішкою деякий час, хвилин п'ять не більше. Нехай тварина робить все, що їй заманеться, тобто ходить, обнюхує і так далі. Три дні подібних тренувань і можна переходити до наступного етапу.
- Короткі поїздки. Коли тварина буде відчувати себе спокійно в авто, спробуйте виконати поїздку на коротку відстань або просто завести автомобіль. Подивіться, як кішка буде себе вести.
- Вибираємо компаньйона. Для того, щоб кішка не відчувала дискомфорт і поїздка для неї пройшла без стресових наслідків, необхідно попросити кого-небудь з жителів вашого дому, скласти вам компанію. Ідеальним варіантом стане людина, з якою кішка дружить більше всіх. В обов'язки компаньйона буде входити годівля тварини, напування, спостереження за емоціями і ласкаве ставлення.

Можливі проблеми під час поїздки
Кішки як і багато інших ссавців, схильні до заколисування в салоні автомобіля. Не потрібно годувати вихованця прямо перед поїздкою, інакше весь вміст його шлунку може опинитися на оббивці салону. При перших блювотних позивах у тварини вартує зупинити автомобіль. Якщо кота ніколи не перевозили на машині і його реакція на поїздку незрозуміла, необхідно заздалегідь обзавестися спеціальними таблетками.
У ветеринарних аптеках продаються препарати від заколисування і блювоти такі як Kalmvеt, Кіт Баюн. Ще одна серйозна небезпека для котів в дорозі (особливо для довгошерстих порід) - це перегрів. Якщо літо спекотне, температура в салоні автомобіля може підніматися до критичних відміток, що часто стає причиною теплового удару.
Звертайте увагу на основні ознаки перегрівання у кішок:
- часте і важке дихання відкритою пащею;
- значне підвищення температури тіла;
- апатія;
- блювота.

Якщо кондиціонер не справляється із задухою, кішці потрібно допомогти: часто поїти водою, щоб не допустити зневоднення, змочувати руки водою і проводити ними по шерсті кота. Салон автомобіля необхідно провітрювати, але при цьому потрібно побоюватися протягів, адже тварина може застудитися. Не варто залишати кота в припаркованому автомобілі самого надовго, адже перегріти вихованця можна не тільки влітку під палючим сонцем, а й взимку, залишивши переноску у машині при включеній печі.
Є кішки, які надмірно емоційно реагують на поїздки. Вони можуть вести себе неадекватно, намагатися вибратися що є сили, калічучи себе і господаря. Подібний сильний стрес може стати причиною травм і серйозних захворювань. Тому деяким тваринам перед поїздкою колють наркоз або дають снодійні таблетки.
Пам'ятайте, що будь-які снодійні препарати несуть серйозне навантаження на організм. Наркоз і зовсім може бути смертельний для деяких котів. Ось чому зловживати ним не варто і використовувати можна тільки в самих крайніх випадках. Вводити наркоз або давати снодійні таблетки вихованцеві можна тільки під наглядом ветеринара.
Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!
➡ Приват 4149629353047269
➡ Monobank: 4441114410047144
➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com
➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc
Дякуємо!









