Тетрадон карликовий – винищувач равликів

Тетрадон карликовий – винищувач равликів

tetr0.jpg (235.58 Kb)

Карликові тетрадони – кумедні та милі, невеличкі, але хижі риби. Попри свій цікавий вигляд, вони ще й можуть бути чудовими помічниками у боротьбі із небажаними равликами (котушками, фізами та ін.).

Зовнішній вигляд

Уже із самої назви випливає, що це невеличка рибка. Карликовий тетрадон у довжину сягає не більше 2,5-3 см. На відміну від більшості своїх родичів, це повністю прісноводна риба.

Має округле черевце, тулуб щільний, який звужується до хвостового плавника, спина має горбочок. На голові розташовується невеликий рот і великі очі. У темряві може здатись, що це значно більша рибка.



Очі мають здатність рухатися незалежно одне від одного, що дає можливість контролювати ситуацію з різних боків, перебуваючи на одному місці.

Черевні плавники відсутні, зате грудні дуже активні і дозволяють тетрадону різко змінювати напрямок.

Забарвлення – від темно-коричневої до зеленої з великими темними плямами по тілу. Черевце забарвлене в білий або жовтуватий колір. Самці забарвлені яскравіше і мають темно-жовту смугу на животі. Колір може змінюватися в залежності від настрою рибки.

Одним з проявів захисної реакції тетрадона є згинання хвоста. Це можна помітити відразу після підселення в акваріум, але швидко проходить, коли рибка завершить дослідження території і освоїться.



Потім ця особливість буде проявлятися тільки під час відпочинку або при вивченні незнайомих об'єктів.

У разі загрози роздуває живіт, візуально збільшуючись в розмірах. Це також буває, коли його уже проковтнули. Це часто призводить до загибелі обох риб.

Особливості утримання

І як не дивно, попри свій дрібний розмір, карликового тетрагона відносять до хижаків. При цьому нападає на риб, що перевищують його в розмірі. Цей хижак доволі вправно знищує равликів, дроблячи їх раковини за допомогою «зубів».

Сімейство чотиризубих характеризується присутністю отрути у більшості видів, що виділяється слизом. Інформація про отруйність покривів власне карликового тетрадона суперечлива, та все ж його не рекомендують чіпати голими руками.

Чудово себе почувають в густозасажених акваріумах, прикрашених звитими корчами і гілками, які служать їм додатковим захистом. У таких акваріумах тетрадони почуватимуться більш комфортно, будуть більш активними, але менш агресивні.

Важливі регулярні часткові підміни води, бо вони дуже чутливі до вмісту в акваріумі продуктів азотного обміну. Важливо забезпечити якісну фільтрацію і аерацію.

Бажана температура води для них – 24-27 ° С. Кислотність води (pH) має бути у межах 6.6-7.7, а загальна жорсткість 5-22 °.

Можна утримувати 2-3 тетрадончика в акваріумі об'ємом 10 літрів.




Для зграйки з 5-6 особин буде потрібно акваріум від 20 літрів.

Карликовий тетрадон полює на равликів, молюсків, черв'яків, їсть живі і заморожені корми.

Їм потрібен час від часу давати в якості корму невеликих равликів в мушлі, для того щоб вони могли стирати постійно ростучі зуби. Сухий корм їм не надто підходить.

tetr3.jpg (93.19 Kb)

Їжу можуть відвойовувати у більших риб.

Відрізняються особливою манерою полювання – зависають над жертвою, уважно розглядають равлика, вибирають певний момент і лише тоді атакують. Цей процес досить тривалий.

Розмноження тетрадон карликового

Тетраодони карликові досить просто розмножуються в акваріумі. У відсадник з несильним фільтрацією і аерацією необхідно посадити пару або самця і двох самок. На дно вкладається яванський мох. Спочатку потрібно добре годувати їх равликами.

Коли пара остаточно сформується, рибки сховаються в заростях рослин і почнуть метати ікру. Ікринки невеликі (близько 1 мм) просто опускаються в зарості моху. За раз самка видає всього з десяток ікринок.

Після нересту аж до вилуплення мальків самець доглядає за потомством. Самку варто відсадити, а самця згодом.

Інкубація ікри триває кілька діб. Після розсмоктування жовткового мішка мальки можуть харчуватися інфузоріями, а далі наупліями артемії. За два місяці можуть досягати розміру 1 см.

Сумісність

Карликові тетрадони уживаються далеко не з усіма. На дрібні види риб чи мальків вони полюватимуть, а великим можуть пошкоджувати плавники.

Можуть уживатися з великими рухливими, але не агресивними рибками. Для них добре підходять Отоцинклюс, расбора Еспей, Даніо Хопра, Райдужниці і ін.

Відоме успішне спільне утримання з креветками Амано, Черрі і деякими іншими видами прісноводних креветок, які стали дуже популярні в останні роки.

Та вважається, що найкращий вибір – видовий акваріум, у ньому відкриється вся краса тетрадона карликового.

Зрозуміло, що карликові тетрадони абсолютно несумісні з равликами, бо ж це їх основний корм.



Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 



Підтримайте ZooSvit.info! Become a Patron!

Що потрібно для акваріума?
Загалом до утримання акваріума вдома ставляться по-різному. Одні вважають це чимось надто складним, що потребує багато затрат і фінансових, і часових. Інші, навпаки, спри...
Мексиканський карликовий рак. Догляд та утримання
Мексиканський карликовий рак – колоритний мешканець акваріума. Він одразу впадає у вічі, особливо своїм яскравим помаранчевим кольором. Та любителі можуть сплутати його з...
Сом скляний. Умови утримання риби-привида
Серед величезного різноманіття рибок є й такі, за якими складно спостерігати, особливо в акваріумах-травниках. До таких мешканців домашніх акваріумів можна віднести склян...
Дивовижні скалярії: як правильно утримувати
Скалярії – це ті рибки, які хотів б мати будь-який акваріуміст, особливо в 80-х – 90-их роках, коли їх дістали було досить складно. Незвична форма тіла і якась велична по...
Кардинали – зграйні рибки з неймовірною витривалістю
Кардинали – одна із найменш вибагливих акваріумних рибок, а тому є дуже популярна серед акваріумістів. Популярності цій рибці додає і неймовірна живучість, здатність вижи...
Молінезія: опис та цікаві особливості
Молінезія або як її ще називають моллі – одна із популярних акваріумних рибок. Це живородна рибка, тому її нескладно розмножити у домашніх умовах. Така здатність плюс не...
Акваріумні соми: популярні види і цікаві особливості
Соми присутні майже в кожному акваріумі. Це пов’язано не так з їх естетичною функцією, як з корисними особливостями. Зокрема, більшість сомів – це донні риби, які підбира...
Чи сплять рибки
Напевно мало хто задумувався, чи сплять рибки в акваріумі, чи взагалі вони здатні це робити. Бо коли спостерігаєш за акваріумом, здається, там постійний рух і навряд чи х...
Як охолодити воду в акваріумі
Більшість мешканців акваріума потребують стабільних параметрів води, особливо температури. Упродовж року температурний рівень підтримує спеціальний акваріумний терморегул...
Каламоїхт калабарський: особливості догляду за незвичною рибою-змійкою
Каламоїхт без сумніву – одна з найнезвичніших рибок, яких можна зустріти в акваріумі. У цій рибі незвичайне все: поведінка в акваріумі, зовнішній вигляд і навіть назва.
Отоцинклюс – невеликий, але працьовитий сомик-водоростеїд
Отоцинклюс – це крихітний і не надто яскравий сом, однак його вважають одним із найефективніших водоростеїдів в акваріумі, подекуди більш ефективним, ніж відомий сіамськ...
Рибки, які не потребують додаткової аерації
Подекуди акваріумісти-початківці шукають витривалих і невибагливих риб, які здатні жити без особливого догляду за акваріумом. Як кажуть – щоб кинути рибу в акваріум і заб...