Бостон тер’єр: походження породи та догляд

Опис породи Бостон тер’єра

Порода бостон тер’єр родом з Америки. Це невисока собака, ріст якої не виходить за межі від 40 до 44 см. При цьому вага дорослого вихованця може коливатися в межах 3,5-11 кг. Живуть ці собаки в середньому від 12 до 15 років.

Характеристики бостон тер’єра:

 • Шерсть коротка і тонка;
 • Тіло собаки прикрашено унікальним візерунком чорного, сірого або тигрового забарвлення, який переплітається з білими мітками на шиї, морді, передніх і задніх лапах;
 • Голова квадратної форми, лоб круглий;
 • Морда коротка з квадратними щелепами;
 • Ніс приплюснутий, мочка чорного кольору.
 • Короткошерстні тер’єри, зазвичай, линяють навесні і восени. Вагітні самки втрачають шерсть також в період виношування цуценят.
boston-terrier-2007686_960_720

Бостон тер’єр має унікальну особливість. Зовнішній вигляд його міцного тіла з добре розвиненою мускулатурою вселяє страх. Створюється перше враження, що собака досить агресивна, насправді ж, це ласкавий і чутливий вихованець. Суворе виховання не підходить для нього: можуть виникнути проблеми з характером або самопочуттям. Хороший догляд і любов – запорука міцного здоров’я і довголіття бостон тер’єра.

Догляд за Бостон тер’єром

Бостон тер’єр не пристосований до життя на вулиці. Йому необхідний теплий будинок. Спальне місце повинне бути оснащене м’яким лежаком там, де не буває протягу. Собаці буде некомфортно жити на прохідному місці. Також певний дискомфорт створює занадто маленький лежак. Про це потрібно пам’ятати, вибираючи місце в будинку для нового вихованця. Шерсть собаки не вимагає особливого догляду. Линька відбувається малопомітно. Бажано періодично вичісувати собаку жорсткою щіткою, позбавляючи її від відмерлих волосків на тілі.

jilly-in-4097914_960_720

Бостон тер’єр – дуже невибаглива собака. Весь догляд полягає в тому, щоб стежити за станом кігтів, зубів і вух. У міру зростання кігтів, їх слід стригти. Вуха і зуби чистити тільки в разі потреби. Якщо білі плями на тілі собаки здаються брудними, то вихованця слід викупати. Робити це не рекомендується частіше 1-2 разів на тиждень.

Активний бостон тер’єр дуже любить гуляти. Потрібно забезпечувати йому таку можливість. Добре було б проводити з ним час в динамічних іграх і тренуваннях. На відміну від інших активних порід, бостон тер’єр буде себе добре відчувати, гуляючи всього два рази в день по півгодини або трохи більше. Решту часу з собакою можна проводити вдома, де він готовий ходити тінню заради уваги до себе.

Бостон тер’єр чутливий до перепадів температури. Йому не подобається, як сильна спека, так і мороз. У міцні зимові холоди потрібно скорочувати час прогулянок, робити їх більш активними, використовувати для зігріву вихованця спеціальні комбінезони та взуття.

grass-3330815_960_720

Основні продукти, які необхідні бостон тер’єру:

 • М’ясо в сирому і відвареному вигляді, бажано нежирні сорти;
 • Морська риба без кісток;
 • Сир і кисломолочні продукти;
 • Овочі та зелень, які є доповненням до м’ясного раціону;
 • Курячі або перепелині яйця.

Поки собака перебуває в цуценячому віці, м’ясо слід відварювати. Куряче яйце краще пропонувати не частіше разу на тиждень, причому тільки у вигляді жовтка. Цуценя потрібно привчити їсти сирі фрукти. Це корисно для зубів і травної системи. Крім того, фрукти є основним джерелом вітамінів, необхідних організму собаки. Категорично не можна годувати бостон тер’єра солодощами і копченостями, трубчастими кістками, жирними продуктами, шоколадом, солоною їжею. Хорошою альтернативою натуральним продуктам для маленького тер’єра є сухий корм. Потрібно підбирати якісні його види, враховувати добову потребу, виходячи з віку, ваги і активності собаки.