Англійський бультер’єр.Особливості породи

Англійський бультер’єр — це порода собак із сімейства тер’єрів. Існує також мініатюрна версія цієї породи, яка офіційно відома як мініатюрний бультер’єр. Порода виникла в Англії ще у 19 столітті. Спочатку виведена для боротьби зі шкідниками та у кривавому спорті, ця порода може бути незалежною та впертою.

Історія походження англійського бультер’єра

Виведений в Англії у 19 столітті, англійський бультер’єр з’явився завдяки бажанню поєднати завзятість староанглійського бульдога зі спритністю тер’єрів. Виведена порода відмінно зарекомендувала себе в жорстокому світі цькування биків, спорту, який, на щастя, був заборонений у 1800-х роках. Пізніше заводчики зосередились на виведенні більш слухняного та дружнього до сім’ї компаньйона.

Характеристика англійського бультер’єра

  • Опис: найбільш впізнаваною рисою бультер’єра є його голова, яку описують як «яйцеподібну», якщо дивитися на собаку спереду. Верхня частина черепа та обличчя майже плоскі. Профіль плавно вигинається вниз від верхньої частини черепа до кінчика носа, який чорний і загнутий вниз на кінчику, з добре розвиненими ніздрями. Нижня щелепа глибока і міцна. Унікальні трикутні очі (маленькі, темні та глибоко посаджені). Тіло собаки повне та округле, з міцними м’язистими плечима. Хвіст тримають горизонтально. Вони бувають білими, рудими, чорними, тигровими або їх комбінацією.
  • Характер: попри своє минуле, англійські бультер’єри відомі своїм милим і грайливим темпераментом. Вони віддані своїй сім’ї й можуть бути досить грайливими та активними. Однак їхня незалежна вдача та спадковість тер’єрів означають, що вони потребують постійних тренувань і ранньої соціалізації.

Догляд за англійським бультер’єром

Коротка шерсть англійського бультер’єра не потребує особливого догляду. Щотижневе розчісування та періодичне купання — це все, що потрібно для того, щоб собака виглядав якнайкраще.

Муштрування англійського бультер’єра

Ці енергійні собаки потребують багато фізичних навантажень. Щоденна прогулянка або пробіжка в поєднанні з іграми необхідні для підтримання їхнього здоров’я та розумового розвитку. Бультер’єри — розумні тварини, але їхня вперта вдача може ускладнити муштрування. Ключовими тут є методи позитивного підкріплення та постійні тренування. Наполегливо рекомендується рання соціалізація з іншими собаками та тваринами.

Здоров’я англійського бультер’єра

Англійські бультер’єри, як правило, здорові собаки з тривалістю життя 10-14 років. Однак, деякі проблеми зі здоров’ям, про які слід знати, включають глухоту (частіше зустрічається у білих бультер’єрів), вивих надколінка (ковзання колінних чашечок) і проблеми з серцем. Регулярні ветеринарні огляди важливі для підтримки їхнього добробуту.