Історія походження бультер’єра
1835 року в Англії було популярне цькування биків ,собаками. У ній брали участь предки англійських бульдогів. Тоді порода виглядала інакше: високі ноги і квадратна широка голова дозволяли їй спритно боротися з великими тваринами. Але коли влада заборонила жорстокі розваги, організатори кривавих видовищ знайшли інші способи заробітку – собачі бої і цькування биків. Притому імпровізовану арену могли організувати в будь-якому пабі. Тут бували і бідняки, і багатії.
Але незабаром виявилося, що бойові бульдоги зовсім не пристосовані до нових видів бійок. Тут потрібна ще більша моторність і хитрість. На жаль, короткоморді силачі-бульдоги не змогли пристосуватися: битви стали занадто смутними. Тоді бойових бульдогів і стали схрещувати з іншими породами. Найперспективнішою виявилася селекція з тер’єрами. Отримані собаки не втратили силу і завзятість, а до того ж отримали кмітливість і спритність. Нових чотириногих бійців назвали невибагливо – «олд-буль-енд-тер’єр». Вони стали прабатьками сучасних бультер’єрів.
Опис породи
Бультер’єр – це собака, яка дуже прив’язується до людини і намагається віддати всю свою увагу і любов господаря. Головна умова у вихованні та навчанні бультер’єра: рання соціалізація, в іншому випадку у тварини можуть проявлятися ознаки агресії. Собаки цієї породи підійдуть для сімей, які ведуть активний спосіб життя.
Бультер’єра складно переплутати з іншими породами. Специфічна форма голови, мускулисте тіло і норовливий характер собаки є його відмінними рисами. Цю собаку можна зустріти на картинах різних художників і в безлічі рекламних роликів. Ця тварина повне енергії, з м’яким серцем, безмірною любов’ю до дітей і відданістю родині. Вихованець обожнює гуляти з господарем. Він завжди складе йому компанію під час пробіжок або просто під час активних ігор.
Перш ніж заводити цю собаку слід знати, що існує безліч неправдивої інформації про цю прекрасну породу. Ось чому важливо дізнатися всі особливості бультер’єра, перш ніж зробити свій вибір на його користь. Знання особливостей породи дозволить вам в майбутньому уникнути розчарувань і невдач у вихованні.
Догляд за бультер’єром
Доглядати за бультер’єром дуже легко. Для підтримки шерсті в хорошому стані досить щотижневого вичісування, яке буде запорукою чистої, блискучої шерсті. Найактивніша линька у цих собак відбувається навесні і восени, в цей період розчісувати вихованця необхідно кожен день. Бультер’єри не потребують частого купання. Багато власників цих собак використовують сухий шампунь або звичайні вологі серветки. Цього, часом, буває досить для підтримки вовни в чистоті і запобігання виникненню неприємного запаху.
Бультер’єр, як і всі собаки, вимагає контролю за станом вух. Робити це необхідно щотижня. Як засіб для обробки вух використовується спеціальний розчин, призначений ветеринаром. Щотижнева чистка зубів збереже їх в здоровому стані і попередить неприємний запах з рота. Що стосується кігтів, то їх потрібно підстригати в міру необхідності.