Загальні відомості про пітбультер’єра
Пітбуль, або американський пітбультер’єр, є однією з тих порід, які відомі своїм характером і залякуванням. “Пітбуль”, насправді, це не порода, а скоріше термін, використовуваний для опису американського пітбультер’єра, бультер’єра, американського стаффордширського тер’єра і стаффордширського бультер’єра. Деякі вважають, що американський пітбультер’єр та ж порода, що і американський стаффордширський тер’єр. Але інші вважають навпаки, що це абсолютно різні породи. Як би там не було, Американський клуб собаківництва визнав американського стаффордширського тер’єра, але не визнав американського пітбультер’єра, хоча другий є набагато більш поширеною собакою.
Сумна і часто незаслужена репутація “поганого” бійцівського пса привели до того, що пітбуль став законодавчо заборонений в деяких країнах і містах світу. Якщо ви є власником пітбультер’єра, то ви повинні знати, що ви можете зустріти ворожих до собаки людей, які дезінформовані про цю чудову собаці. При правильній соціалізації та навчанні, пітбуль стає відмінним компаньйоном для дітей. Він любить і поважає членів своєї сім’ї. Американські пітбультер’єри віддані і по-справжньому лояльні до своїх власників і, при необхідності, будуть захищати їх до смерті. Ці собаки дуже розумні і з легкістю навчаються практично всім командам і трюкам. Вони користуються всім, що дає їм життя, і люблять брати участь в будь-якый сімейної активності. Їх розум залишається “молодим” навіть в зрілому віці, що робить їх веселими і життєрадісними собаками. Після того, як ви краще дізнаєтеся про цю породу, ви будете дивуватися, як ви колись жили без нього.
Історія походження пітбультер’єра
Дана порода бере своє походження з Ірландії і Великобританії, де були дуже популярні собачі бої. При створенні цих собак були використані бульдоги і тер’єри. Саме від перших вони успадкували величезну силу, наполегливість, а від других – швидку реакцію. Трохи пізніше ці собаки потрапили з переселенцями в Америку, де і була зареєстрована дана порода. Іншим призначенням пітбулів була охорона будинків, а ще участь в полюванні на великих тварин в мисливських угіддях.
Після того, як бої між собаками були визнані «поза законом» на території Англії, а також в США, розмноження пітбулів вирішили тримати під жорстким контролем, тим самим знижуючи їх чисельність. Останнім часом порода набирає колишню популярність і дуже поширена, як за океаном, так і в країнах СНД. Її активно експлуатують державні охоронні служби (поліція). Здатність пітбуля: Тонко сприймають і розпізнають запахи їх використовують для розшуку вибухових речовин, а також наркотиків.
Характер пітбуля.
У пітбулів дуже поширена агресія. Бойовий характер все ще присутній у багатьох представників цієї породи. Агресія може проявлятися навіть тоді, коли собака виховується з самого дитинства з кішками або іншими собаками. Такий поганий характер говорить про те, що під час прогулянок з вихованцем потрібно проявляти максимум уваги і не залишати тварину без нагляду. Якщо ви помітили, що інші собаки звертають на вашого вихованця увагу або ж навпаки, то його потрібно відразу забрати з майданчика. Звичайно ж, пітбуль завжди повинен знаходитися на надійному повідку, а двір, в якому буде проживати вихованець, і проводити там час, необхідно надійно огородити. На пітбультер’єрі з самого народження лежить клеймо бійцівської собаки. Всьому виною новини та повідомлення в газетах про агресію деяких представників цієї породи.
У багатьох західних країнах переповнені притулки з пітбулів, а в деяких навіть заборонили їх виведення. Сама назва породи вселяє в деяких людей страх. Такі побоювання в більшості випадків є необґрунтованими. Пітбулі дуже виховані, якщо вони живуть в люблячій сім’ї. Вони вірні і надійні, це відмінні собаки-компаньйони. Вони обожнюють перебувати поруч з людьми і бажають бути серед своєї сім’ї, брати участь в її житті. Будь-які заходи, будь-то прогулянка по лісі, виїзд на пікнік або просто посиденьки у дворі, необхідно проводити разом з вихованцем. Якщо пітбуль буде відчувати, що його люблять і піклуються про нього, він відповість тим же.
Догляд за пітбулем
Доглядати за пітбулем зовсім нескладно. Їх всього лише потрібно купати за необхідності, щотижня розчісувати, а також час від часу протирати вологою серветкою. Цього буде цілком достатньо, щоб підтримувати шерсть у здоровому і красивому стані. Вуха американського пітбультер’єра вимагають регулярного контролю на наявність ознак забруднень, подразнень та інфекцій. Очищають вушні раковини спеціальним тампоном і засобом, призначеним ветеринаром. При цьому ніколи не можна використовувати ватяний тампон для чищення вушного каналу. Також щотижня необхідно чистити зуби пітбулю. Це запобігає виникненню зубного каменю, зміцнить ясна і запобігатиме виникненню неприємного запаху з ротової порожнини. Кігті обрізають раз на місяць, якщо, звичайно, собака сама їх не сточує.
Харчування
Пітбулям рекомендується годування з раціоном від 2 до 2,5 мисок якісного сухого корму в день, розподілені на два прийоми. Втім, необхідна кількість їжі для вашої собаки залежить від багатьох факторів, включаючи вік, обмін речовин, будову і рівень активності.
Для профілактики ожиріння вимірюйте кількість корму, яку з’їдає ваш собака, і годуйте її у встановлений час щодня. Пітбуль повинен мати чітку конституцію, коли ви дивитеся на нього зверху вниз, і ви повинні відчувати його ребра під шаром м’язів, але не бачити їх. Якщо ребра знаходяться під відчутним шаром жиру, то йому потрібна дієта.