Утримання дегу

Утримання дегу

При утриманні в домашніх умовах дегу практично не мають запаху. Досить легко приручаються. Активні вдень, рідше вночі, пристосовуються до ритму життя господарів. Для дегу підходять щурячі клітки з заліза з дрібними гратами або тераріум з сітчастою кришкою. Головною перевагою змісту дегу в тераріумі є те, що у тварини не виникає спокуси гризти прути, а через закритість конструкції «сміття з хати» не летить – забезпечена чистота навколишнього простору.

З іншого боку, у подібних тераріумів є і свої недоліки. По-перше, такого роду тераріуми зазвичай невисокі: досить важко розмістити в них кілька поверхів додаткових поверхонь, які так необхідні дегу для тренування м’язів, тому доводиться необхідну площу «надолужувати» в довжину і в ширину. Таким чином, відповідний розмір тераріуму для одного дегу – 90 х 65 х 40 см. Крім цього, розміщення поверхонь є досить важко через форми тераріуму (як правило, похила), а також незручності кріплення (оргскло), тобто доведеться обмежитися наявними спочатку поверхами і пристосуваннями.

Додатково (якщо дозволить висота) можна встановити тільки бігове колесо і інші наземні іграшки та будиночки. Тому, якщо принциповими умовами при виборі житла для дегу є чистота і тиша в квартирі, то можна зупинитися на тераріумі.

Варто вибрати тераріум, дверцята якого розміщується зверху і зроблені з металевих прутів: тоді на них можна буде закріпити хоча б деякі з різноманітних цікавих іграшок граткового кріплення. Хоча необхідно мати на увазі, що це ускладнить відкривання клітки. Вагомим мінусом є і те, що тераріуми для гризунів зазвичай комплектуються піддоном і поличками із пластику – матеріалу для потенційного згризіння, як вже було описано вище.

dego_2

У клітку поміщають годівницю, ясла для сіна, автонапувалку зі скла. В якості наповнювача використовують добре поглинаючу пресовану тирсу, деревний наповнювач або стружку. І не забудьте про гніздовий будиночок. Ідеальний розмір будиночка для одного-двох дегу – 12 х 20 х 15 см. Бувають багатоповерхові будинки різної конфігурації. Кращий матеріал – дерево хвойних порід (сосна, ялина), з-за гіркуватого смаку (для здоров’я гризуна – безпечно) дегу не настільки активно будуть їх гризти. Крім того, укриттям може послужити будь-який керамічний нефарбований і нелакований посуд (ваза, горщик) з скошеним (негострим) боком або відповідного розміру шийкою, яке буде входом.

dego_3

Щоб дегу не нудьгували, клітку збагачують поверхами, трапами, драбинками. Прекрасною розвагою служать різні тунелі, гілки, канати. Для задоволення потреби в русі в клітку поміщають залізне колесо для шиншил. Без нього можна обійтися тільки в тому випадку, якщо дегу щодня вільно гуляє по квартирі. Можна влаштувати спеціальну ігрову площадку, яка буде з’єднана з кліткою. У ній встановлюють керамічні горщики і гроти, корчі і каміння, тунельчик і інші пристосування. Головне, щоб усі предмети в клітці були добре закріплені і не принесли шкоди тваринам.