Сезонна линька
Линька у кішок – цілком нормальне явище, яке зазвичай повторюється двічі в рік: навесні та восени. В цей час кішка повністю змінює свій одяг з зимового на літній і навпаки. Причому у довгошерстих порід шерсть випадає клаптиками, а у короткошерстих просто рівномірно обсипається. Найменше линяють кішки, у яких немає підшерстя, але й вони в цей період потребують догляду.
Перш за все доведеться сходити в зоомагазин за спеціальними пристосуваннями: довгу шубку вичісують гребінцем зі сталі або з хромовим покриттям, при цьому підшерсток видаляють за допомогою щітки з щетинами. Власникам же короткошерстих порід знадобляться щітки-рукавички – ними дуже зручно видаляти відмерлі волоски.
. . . .
Також варто придбати препарати для шлунка, які допоможуть вивести шерсть з організму тварини, адже вона все одно потрапить в шлунково-кишковий тракті, коли кішка вирішить самостійно привести себе в порядок. Крім того, деякі жирні кислоти, наприклад, допомагають коту швидше впоратися з сезонною линькою, тому бажано додавати їх в корм навесні і восени.
Посилена линька
В цілому, зміну вовни легко пережити, враховуючи, що цей процес відбувається не так вже й часто. Інша справа, коли вона починається несподівано, адже тварини линяють з різних причин. Якщо кіт раптом почав лисіти або у нього з’явився висип на шкірі, який доставляє дискомфорт, змушуючи посилено вилизуватися, необхідна термінова консультація ветеринара. Можливо, у вихованця дерматологічні проблеми, які потребують лікування.
Посилена линька може стати і результатом пережитого стресу. Наприклад, в будинку з’явився новий член родини, якому приділяється вся увага мешканців дому, і нещасній кішці здається, що про неї зовсім забули. Або улюблений господар надовго поїхав, залишивши її на піклування родичам.
Адже нам тільки здається, що тварини не вміють хвилюватися. Насправді вони все тонко відчувають і цілком здатні переживати або навіть впасти в депресію. Тут вже тільки любов і ласка стануть найбільш ефективним засобом від туги.
Круглорічна линька
Якщо ж випадання шерсті нагадує тривалу сезонну линьку, можливо, вихованцеві не вистачає будь-яких вітамінів або в приміщенні занадто тепло і сухо. Фахівці рекомендують раз тиждень давати кішці сире яйце і вирощувати на підвіконні спеціальну котячу траву. Крім того, варто уважно поставитися до вибору корму – деякі його компоненти можуть викликати алергію.
. . . .
Любов кішки до батареї і сну під ковдрою виглядає кумедно, але теж може стати причиною випадання шерсті. Холодним зимовим вечором ми обожнюємо сидіти з чашкою гарячого чаю під м’яким пледом перед включеним каміном. Поганий приклад заразливий, і наші вихованці теж вмощуються настільки близько до радіатора, що здається, скоро почнуть диміти.
Звичайно, в таких умовах шикарна шуба не потрібна. Можливо, варто частіше провітрювати приміщення або час від часу випроваджувати тварина на балкон. Тільки не потрібно перестаратися – деякі породи кішок схильні до застуд.