Порода кішок Тойгер – догляд та годівля

Історія породи

Порода тойгер знаходиться в стадії розробки. У її автора ще є нереалізовані плани щодо того, яким повинен бути кінцевий екстер’єр тойгер кішки. Фото і відео цих вусатих-смугастих красунь буквально за якихось 5-10 років заполонили інтернет. А починалося все так: Джуді Сагден вирішила використовувати напрацювання зі схрещування кішок, які були їй доступні завдяки праці матері Джейн Мілл, авторки бенгальської породи. Зачинателькою тойгерів є звичайнісінька домашня кішка, у якої з’явилося кошеня з тигровим забарвленням.

Потім привезений з Індії і зовні дуже нагадує тигра, кіт Джамма взяв участь в подальшому формуванні потрібного екстер’єру. Перших домашніх тигренят схрещували з бенгалами, щоб закріпити отримане дике забарвлення. Офіційним роком виведення породи тойгер кішки вважається 1993, але тільки в 2007 році TICA (Міжнародна котяча асоціація) зареєструвала тойгерів.

toiger_2

. . . . .

Опис породи тойгер

Тойгер – кішка, яка виведена завдяки копіткій селекційній роботі. Ці кішки велелюбні, з урівноваженим темпераментом. Але головний плюс породи – це неповторна зовнішність. Не дарма його так назвали, адже він і, правда, схожий на тигра, але маленька копія, ніби іграшковий тигр. Не можна погляд відірвати, наскільки красива шерсть тойгера і сама структура тіла. Голова кішки широких розмірів, іноді середніх. По контуру голова кругла. Підборіддя тойгера трохи широкувате, здається сильним, мужнім.

Маленькі вушка оповиті блискучою шерстю. Круглі очі виразного світло-зеленого кольору посаджені глибоко. Подовжена шия тойгера і правда нагадує міцного і м’язистого тигра. Симпатичний ніс дуже сильно виділяється на тлі забарвлення: темного кольору і широких розмірів. Кістяк кішок міцний, мускулатура – розвинена. Розмір корпусу і лап – середній, а тіло – подовжене, грудна клітка широка і міцна.

Довжина передніх і задніх ніг однаково середня. Хвіст кішки довгий, до кінця трохи округлений, колір кінчика його – чорний. Нічого так не захоплює, як чудове забарвлення. Колір шерсті рудий на спині, трохи світліший на животі. А по цим світлим тонам плавно лягають темні-коричневі смужки (тонкі і широкі, короткі і довгі). Підшерсток світло-сірий, але він практично не помітний. І, незважаючи на коротку непишну шерсть, кіт виглядає так, ніби сам тигр завітав з лісової гущавини, по-королівськи ступаючи своїми потужними лапами! Забарвлення іншого тойгера в деякій мірі відрізняється. У одного смужки можуть бути навіть чорного кольору, а в іншого – коричневі з рудими мітками. У будь-якому випадку контрастність відтінків помітна.

Догляд та гігієна тойгера

Коротка шерсть тойгера зовсім не має потреби в якому-небудь специфічному догляді або занадто частому купанні. Такі гігієнічні процедури виконуються тільки в міру необхідності. Для водних процедур рекомендується використовувати спеціальні шампуні зволожуючого типу. Сезонна линька тойгера не дуже рясна, а щоб ефективно видалити старий підшерсток, досить вичісувати домашнього вихованця за допомогою спеціальної щітки, призначеної для догляду за короткошерстих котами.

Догляд за вухами і очима тойгера стандартний, тому видалення виділень з очей виконується за допомогою чистого ватного тампона, змоченого в теплій кип’яченій воді. Вушні раковини, у міру необхідності, повинні протиратися ватяними дисками, попередньо змоченими в чистому вазеліновій олії.

Харчування тойгерів

Тойгери є досить великими кішками, тому потребують дуже якісний , а також збалансований раціон, здатний повністю задовольнити потреби домашньої тварини. Годування готовими раціонами передбачає доповнення сухих кормом вологими різновидами класу «супер-преміум». Сухий корм також повинен бути тільки максимально якісним, призначеним для тварин великих порід:

  • Асаnа Regiоnаls Расifiса Саt & Kittеn.
  • Асаnа Rеgiоnаls Wild Prаiriе Саt & Kittеn.
  • Оrijеn Саt & Kittеn.
  • Оrijеn Siх Fish Саt.
  • Воzitа Fеlinе Вееf.
  • Аррlаws Кittеn Сhiскеn Grаin frее.

При виборі способу годування натуральними продуктами, тойгери з величезним задоволенням їдять не тільки пісне м’ясо, але також каші і деякі овочеві культури. Незалежно від віку, категорично протипоказані кішкам будь-якої породи, включаючи тойгера, що містять приправи і сіль продукти, смажені і копчені страви, солодощі і будь-яка випічка, а також консерви.

Не можна давати кішкам сире охолоджене м’ясо невідомого походження, свинину і надто жирну баранину, курячі шиї і кістки, а також кільку, сардину і мойву, морського ляща і оселедець. Морський окунь і тунець містять фермент, який руйнує вітамін «В1», а вживання минтая, тріски, путасу, пікші і хека може стати причиною розвитку у вихованця залізодефіцитної анемії. У дуже обмежених кількостях допускається згодовування мідій, анчоусів і макрелі або скумбрії.