Догляд за породою Коллі

kolli1

Міжнародна назва: Collie Rough

Країна: Великобританія

Рік: 1860

Ріст: 51 см – 61 см

Вага: 19 кг – 34 кг

Тривалість життя (в роках): 10 – 14

Історія походження

Батьківщиною коллі вважаються гірські райони Шотландії. Спочатку цих собак називали «Колліс», «Коельо», пізніше їх почали називати «коллі». Дослідники вважають, що назва походить від старого англо-саксонського слова «coally», яке означало «темний» або «чорний». Серед деяких вчених існує думка, що назва походить від шотландської вівці «коллі», яка мала чорну морду. Спочатку розміри коллі були близькі до розмірів сучасної бордер-коллі, їх основний колір був чорним. Основним завданням при селекції цих собак було розвиток пастуших здібностей.

У стародавні часи кочівники завезли предків цих собак на територію сучасної південної Англії. У майбутньому з них розвивались розумні собаки для випасу худоби, овець, кіз і свиней, які тепер звуться «Коллі». Дослідження показали, що предки цієї дивовижної породи з’явилися на Британських островах ще в період римських завойовників близько двох тисяч років тому. Заслугою того, що коллі як порода була збережена, є поїздка Королеви Вікторії в Шотландію в 1860 році. Саме тоді вона побачила цю собаку і просто закохалася в неї. Вікторія привезла кілька собак в Англію. З тих пір на туманному Альбіоні почалося розведення коллі.

Вперше коллі взяла участь у виставці в 1860 році. Вона проходила в англійському місті Бірмінгемі. Тоді ця порода була представлена як універсальна шотландська вівчарка. Вперше коли потрапила в США в 1879 році. Вже 26 серпня 1886 року в Штатах був організований перший клуб фанатів коллі. В даний момент він вважається одним з найстаріших кінологічних клубів.

kolli2

Виховання і дресирування коллі

Виховання собаки варто починати з того моменту, як тільки вона потрапляє в новий будинок. Цуценята повинні вивчати дисципліну, як і всі малі діти. На шляху в цьому допомагає:

  • правильний режим харчування (потрібно годувати собаку в один і той же час);
  • дисципліна в будинку (вказати місце для сну, туалету, годування);
  • демонстрація обурення від зіпсованих домашніх речей. Собака повинна засвоїти, що грати можна тільки собачими іграшками;
  • привчання до охайності (миття лап після вулиці, вичісування, водні процедури).

Щоб домогтися бажаного від коллі, господарям потрібно запастися терпінням і ретельністю. Дорослі собаки запам’ятовують правила швидше, але дуже важливо навчити вище вказаного цуценят. Для коллі необхідні фізичні навантаження. Тому вихованцям важливо бувати на прогулянках хоча б 2 рази в день.

Якщо щеня не слухається господаря і поводиться неспокійно, йому також потрібна прогулянка. Не можна лаяти собаку, тим більше неприпустимо насильство. Вихованцеві потрібно спокійно пояснювати і показувати потрібне. При дотриманні всіх правил щеня швидко освоїть нові знання.

kolli3

Догляд за породою коллі

Згадуючи про коллі, перше, що спадає на думку – її густа шерсть. За нею потрібен ретельний догляд. Вибирайте в ветеринарних магазинах якісні пом’якшувальні шампуні. Вихованця необхідно розчісувати щодня, щоб уникнути колтунів. Краще відразу придбати кілька гребінців: стандартну щітку і гребінь з дрібними зубцями.

Довга шерсть вичісується, попередньо піднявши її вгору. Так ви зможете дістати до самого коріння. Особливо варто приділяти максимальну увагу вовни на грудях, хвості і «колошах» тварини. Щоденна процедура повинна займати не менше 15 хвилин в день. Купати вихованця можна в міру забруднення, але не рідше, ніж раз на місяць.