Кішки славляться своєю охайністю, тому проблем з привченням до туалету не виникає. Як правило, користуватися туалетом кошенят привчає їх мама-кішка, але якщо кошеня не отримало «гідної освіти» в цій галузі, Ви зможете навчити його досить швидко.
Заводячи кошеня, відразу ж подбайте про покупку лотка. Ні в якому разі не відкладайте придбання лотка на наступний день: кошеня і його туалет повинні потрапити в квартиру одночасно! В цьому випадку зволікання навіть в кілька годин може спровокувати розвиток поганої звички: справляти свої потреби в зручному для кішки місці. Позбутися ж від цієї звички дуже важко, а в деяких випадках і зовсім неможливо, якщо Вам попадеться свавільний екземпляр.
Як привчити котика до лотка?
Як тільки ви принесете в будинок Вашого маленького вихованця, відразу ж знайдіть місце для лотка. Виберіть для нього затишне і в той же час доступне місце. Слідкуйте за тим, щоб двері в приміщення, де стоїть лоток, була завжди відкриті. Підхопите кошеня і обережно посадите його в лоток: нехай він з ним познайомиться.
Уважно стежте за своїм пухнастим другом в перші кілька годин. Як тільки ви помітите, що він починає турбуватися і шукати «містечко», віднесіть його в лоток і скажіть ніжним голосом, що це його туалет. Кошеня вибралося і втекло, не зробивши свої справи? Не біда, продовжуйте спостерігати за ним і повторюйте спроби через короткі проміжки часу. Після годування або сну обов’язково знову віднесіть кошеня до лотка. Кошенята, як правило, хочуть в туалет після їжі і сну: стежте за його поведінкою в цей час і допомагайте вихованцеві знайти дорогу до лотка! Таким чином ви сформуєте умовний рефлекс.
Якщо все ж кошеня справило свою потребу не там, де треба, то ні в якому разі не лайте його й не тикайте його мордочкою в місце злочину. Зберіть на совочок то, що він накоїв, і віднесіть в лоток. Туди ж принесіть і «винуватця торжества». Ваша мета – зробити все, щоб лоток асоціювався у кошеняти з туалетом. Несанкціоноване місце, де кошеня справило свою потребу, обов’язково добре вимийте і збризніть різкими парфумами, розчином оцту,або ж нашатирним спиртом.
Щоб привчита котика до лотка Вам необхідно спілкуватись з ним, щоразу коли він зробить свою потребу, потрібно пригощати його ласощами та хвалити за добрий вчинок і тоді у Вас неодмінно все вийде. Посидьте поруч, чекаючи результату, і як тільки все трапиться, похваліть вихованця і не прибирайте відразу купку або калюжку: нехай закріпиться нюховий зв’язок. Процедуру доведеться повторити кілька разів, поки кошеня не зрозуміє, що до чого.