Риба-папуга: особливості догляду та утримання

Риба-папуга: особливості догляду та утримання

В акваріумах можна натрапити на риб найрізноманітніших форм і забарвлень. Частину з них можна зустріти у природі, але є й такі, що виникли лише завдяки допитливим старанням селекціонерів. Одне з таких творінь – Риба-папуга.

Рибу-папугу або Червоного гібридного папугу (Red Parrot Cichlid) вперше вивели тайванські селекціонери на початку 90-х. Досі є таємницею, завдяки яким видам вдалось вивести цю рибу. Та без сумніву в основі були різні види південноамериканських цихлазом.

З часу появи водного папуги проводилась ще велика кількість схрещувань, після яких у продажу є різні гібриди під загальною комерційною назвою «Червоний папуга».

Частина людей може назвати аморальним і неетичним штучне виведення подібної форми рибу, адже така гібридизація призводить до значного зміщення внутрішніх і зовнішніх органів. Наприклад, зміна форми рота призводить до того, що рибка може поїдати лише певні види кормів. Є такі експериментатори, які задля привабливості штучно забарвлюють червоних папуг і навіть наносять татуювання чи підрізають хвости.Та попри це, без сумніву риби-папуги привертають увагу своєю незвичайною формою, забарвленням і цікавою поведінкою.

Зовнішній вигляд

Зовні мають специфічну форму тіла – воно вкорочене і округле. Власне назву «папуга» отримали через незвичайну форму голови і яскраве забарвлення тіла. Рот маленький, майже трикутної форми. Через таку форму він завжди відкритий і це схоже на широку посмішку. Рот може відкриватися тільки вертикально під невеликим кутом.

pp1456_82.jpg (104.19 Kb)

Через свою форму тіла та зміни внутрішніх органів призвели до того, що плавають рибки трохи незграбно, хоча іноді можуть бути дуже швидкими.

У продажу іноді зустрічаються форми з ампутованим хвостовим плавцем, що робить папуг за формою схожими на серце, їх так і називають «папуга закохане серце» (Love Heart Parrot).

У домашніх акваріумах відповідного розміру рибка-папуга може виростати до 25-30 см.

Природними кольорами для риб папуг є червоний, жовтий, білий (дуже рідкісний різновид). Таке забарвлення найбільш стійке і практично не змінюється з плином часу. Всі інші кольори (фіолетові, сині, зелені) створюються штучним шляхом і тримається таке забарвлення недовго.Існує велика кількість гібридів червоного папуги з іншими видами цихлід, а також з ще однієї відомої рибкою – Фловер Хорном.

Самця від самки відрізнити майже неможливо, хіба під час нересту можна визначити стать за наявністю сім’япроводу або яйцекладу.

Утримання рибок-«папуг»

[p]Оскільки папужки ці немаленькі, тож і утримувати їх варто у просторих акваріумах – від 200 л. Дуже важливо, щоб він мав кришку, бо є випадки, коли папуги вистрибують з акваріума.

Рибки виробляють чимало продуктів життєдіяльності, тож важлива якісна фільтрація та регулярні підміни води. Радять зовнішній фільтр достатньої потужності.

На темному тлі рибки особливо контрастно і гарно виглядають. У якості ґрунту бажано використати пісок або круглу гальку. Папуги дуже люблять перекопувати ґрунт. Вони будують гнізда і можуть суттєво підрихтувати рельєф в акваріумі.

Утримувати папуг краще не по одній, а зграйками в 3-5-7.

Бажані корчі та різноманітні укриття, бо як сформується домінантна пара, вони будуть ганяти інших сусідів.

При надто яскравому світлі колір папуг стане менш насиченим.

Це доволі теплолюбні рибки, то без штатного обігрівача не обійтись. Рекомендовані параметри води: температура не менше 27-29°C, pH=6.5-7.5, GH=5-7.

Зважаючи на їх хобі копати грунт, мало які рослини можуть співіснувати з ними. Можливо, плаваючий роголисник чи ряска підійдуть. Або жорстколисні анубіаси, прив’язані до каміння.

Цікавою особливістю є те, що риби-папуги дуже прив’язуються до свого господаря і завжди зустрічають його біля передньої стінки акваріума. Навіть дозволяють гладити себе.

Годування папуг має свою специфіку, зважаючи на форму роту і повільну його рухливість.
Радять годувати якісним збалансованим сухим кормом. Деякі виробники навіть мають специфічні корми для папуг. Одна з відомих фірм виробляє округлі «кульки», які тривалий час плавають на поверхні води і доступні для поїдання рибок-«папуг».

Ну і підійдуть спеціалізовані корми для цихлід.

Зверніть увагу! Не перегодовуйте папуг, бо вони схильні до ожиріння. Краще давати корм кілька разів на день, але дозовано.

Тривалість життя складає близько 10 років.

Потомство риб-папуг у домашньому акваріумі отримати неможливо, адже самці гібридів безплідні.

Однак пара червоних папуг може демонструвати характерну переднерестову поведінку, за якою дуже цікаво спостерігати.

Усе починається з побудови гнізда – рибки викопують велику яму, в яку потім відкладають ікру. Іноді ікринки розміщуються на листі рослин або плоских декораціях. Батьки ретельно охороняють гніздо, атакуючи усіх, хто наближається.

Та попри зусилля, за кілька днів так і не запліднені ікринки біліють і гинуть, після чого поїдаються іншими рибами або власними батьками.

Траплялись випадки, коли ікру папуг запліднювали самці цихлазом. Кажуть, потомство може бути життєздатним, але зовні воно мало нагадуватиме самих риб-папуг.

Сумісність

Найкраще утримувати рибок-«папуг» у видовому акваріумі.

Однак уживаються з іншими неагресивними цихлідами. У сусіди підійдуть соми, скалярії, великі райдужниці.

Дрібні види на кшталт живородок, тетр, даніо для них стануть просто кормом.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 Підтримайте ZooSvit.info! Become a Patron!

Карликовий краб з Таїланду: умови утримання мікрокраба в акваріумі
Утримання крабів в акваріумі – це ціла окрема тема. Але хочемо розповісти про невеличкого краба, швидше крабика, якого можна спокійно утримувати у домашньому акваріумі.
Мікрорасбора галактика – перлина наноакваріумів
Мікрорасбора галактика – маленька рибка, яку почали утримувати в акваріумах зовсім недавно. Вона швидко встигла набути популярності завдяки невеликим розмірам, симпатично...
Креветки макробрахіуми: догляд, розведення та сумісність
Креветок в акваріумах зазвичай утримують або окремо, або з невеликими та нехижими рибами. В іншому випадку вони стають лише кормом. Та є й такі креветки, які здатні не ли...
Пецилії – мирні і красиві живородки
Пецилії (лат. Xiphophorus maculatus) без сумніву – одні з найпопулярніших акваріумних рибок, як і більшість живородних рибок. Усе через простоту утримання та розмноження,...
Фловер хорн – цихліда з характером
Шанувальники цихлід точно знають про такого яскравого і оригінального їх представника як Фловер хорн. Ця цихліда має точно непересічну і дещо дивну зовнішність, також вир...
Яскраві ляліуси: умови утримання та розведення
Ляліуси – популярна і цікава рибка, яка доповнить будь-який акваріум з відносно мирними і невеликими рибами. Мають мирний характер. Підійдуть як для початківців, так і д...
Тоса-іну (японський бійцівський собака). Особливості породи
Тоса-іну — це порода собак, яка походить з Японії. Ці собаки були виведені в якості бойових собак, але сьогодні вони є популярними домашніми улюбленцями.
Ріджбек тайський. Історія походження та особливості цієї породи
Тайський ріджбек — порода походить з Таїланду, де вона використовувалася як мисливська і сторожова собака. Сьогодні тайські ріджбеки є популярними домашніми улюбленцями...
Акваріумні соми: популярні види і цікаві особливості
Соми присутні майже в кожному акваріумі. Це пов’язано не так з їх естетичною функцією, як з корисними особливостями. Зокрема, більшість сомів – це донні риби, які підбира...
Чи сплять рибки
Напевно мало хто задумувався, чи сплять рибки в акваріумі, чи взагалі вони здатні це робити. Бо коли спостерігаєш за акваріумом, здається, там постійний рух і навряд чи х...
Як охолодити воду в акваріумі
Більшість мешканців акваріума потребують стабільних параметрів води, особливо температури. Упродовж року температурний рівень підтримує спеціальний акваріумний терморегул...
Каламоїхт калабарський: особливості догляду за незвичною рибою-змійкою
Каламоїхт без сумніву – одна з найнезвичніших рибок, яких можна зустріти в акваріумі. У цій рибі незвичайне все: поведінка в акваріумі, зовнішній вигляд і навіть назва.