Топ-5 червоних акваріумних рибок

У природі не так часто зустрінеш яскравих рибок. Зазвичай вони мають темні, світлі та інші однотонні кольори залежно від середовища існування. Це еволюційне пристосування допомагає рибі бути менш помітною для хижаків. Завдяки селекціонерам у домашніх акваріумах можна зустріти риб найрізноманітніших забарвлень. В акваріумних магазинах напевно першими в очі впадають червоні рибки.

Існують деякі акваріумні рибки, які у назві своїй містять слово «червоний», але це лише частина їх забарвлення. Наприклад, неон червоний.

Пропонуємо підбірку максимально червоних акваріумних рибок.

Важливо! Цей перелік точно не для одного акваріума. Ми згадаємо лише про рибок з червоним кольором, а вже умови їх утримання та сумісність ви можете прочитати у текстах на цьому сайті.

Ось найбільш популярні червоні рибки в акваріумах:

Мечоносець червоний

Для мечоносців здавалося б червоний – це основний колір. Напевно саме з таким кольором побачила їх більшість акваріумістів вперше у магазинах. А у природі насправді вони мають зеленуватий колір. Однак у домашніх акваріумах все ж продовжує домінувати його червоний різновид. Саме мечоносець червоний – один із перших виведених штучно різновидів акваріумних мечоносців.

Окрім повністю червоних, зустрічаються двоколірні і триколірні варіації.  

Пецилія червона

Дуже схожа до мечоносців (воно й не дивно, бо вони найближчі родичі), але дещо менша, є пецилія. Серед різних колірних варіацій є власне пецилія червона. Деколи червоними пециліями називають двоколірних пецилій – червоне тіло з чорним хвостом. Однак селекційно виведена і однотонна червона форма. Плавники можуть бути забарвлені у тон тіла чи залишаються прозорими.

Існують різновиди «балон» або дискова, які мають сильно випукле черевце. А плавники можуть бути звичайними й вуалевими.

Гуппі червона

Окрім згаданих уже живородок, варто згадати також про червоних гуппі. Тут також можна зустріти не повністю червоних рибок, а з домінуючим червоним кольором, як от гуппі коі.

Та є і повністю червоні гуппі. Самці таких гуппі виглядають неймовірно – їх хвости ніби палають.

Таких рибок не так просто знайти у магазинах, як, наприклад, мечоносців. Гуппі червоні – селекційна форма звичайного гуппі. Червоних гуппі ще можна зустріти під різними назвами: червоний блондин, червона кобра, червоний дракон.

Півник червоний

Дуже ефектно в акваріумі виглядатиме червоний півник. Він точно першим привертатиме увагу. Існує багато різновидів півників, яких ділять зазвичай за формою хвоста та плавників. Серед них є як суто червоні варіації, так і півники з домінуванням червоного кольору. 

Барбус червоний

Серед акваріумних хуліганів – барбусів – також є варіації з червоним кольором. Найбільш яскравий – це червоний барбус суматранський з лінійки штучно виведених рибок Glo Fish. Особливо цікаво вони виглядають у зграйці при спеціальному освітленні з перевагою синього спектру.