Фловер хорн – цихліда з характером

Фловер хорн – цихліда з характером

Шанувальники цихлід точно знають про такого яскравого і оригінального їх представника як Фловер хорн. Ця цихліда має точно непересічну і дещо дивну зовнішність, також вирізняється цікавою поведінкою.

Звідки взялись Фловер хорни

Насправді ця дивовижна цихліда з’явилась завдяки селекціонерам, які роками намагались вивести якусь цікаву рибу. І їм справді вдалось після років експериментів. Фловер хорн – результат гібридизації багатьох риб. Досі достеменно невідомо, яких саме. Їх приховують під виглядом комерційної таємниці.

Вважається, що Фловер хорн отриманий селекціонерами з Малайзії. Перші спроби схрещування почались іще у 1993 році, а вже за п’ять років світовій спільноті були представлені перші Фловер хорни.Ймовірно, це гібриди різновидів цихлазом.

Жителі Азії дуже люблять риб із «шапочками», бо, як вважають, вони є символом бога удачі та довголіття. Як кажуть, фен-шуй у поміч.

Зовнішній вигляд та особливості Фловер хорна

Так званою «візитівкою» хорнів є дуже розвинений наріст на голові. Він складається переважно з жирової тканини.

Темні плями на тілі сприймають за ієрогліфи. Особини зі «щасливою» міткою можуть коштувати значних грошей.

Це великі цихліди, які у належних умовах можуть виростати до 40 см. Тіло овальне, дуже щільне Велика жирова шишка на голові іноді виступає за межі голови.

У продажу можна зустріти Фловер хорнів найрізноманітніших кольорів: червоних, рожевих, золотих, сірих. У світі не знайти два однакових представника цих цихлід.

types-of-flowerhorn-cichlids.jpg (316.41 Kb)

Анальний і хвостовий плавники видовжені та загострені. Хвостовий плавник залежно від породи може бути округлим, трапецієподібним або трохи роздвоєним.У деяких форм він погано розвинений.

Рот великий із м’ясистими губами. Практично завжди відкритий.

Утримання Фловер хорна

Знавці кажуть, хто тримав до цього лише гуппі, то ця риба точно поки не для вас. Навіть при стандартному обслуговуванні акваріума вони можуть і суттєво цапнути.

Та до постійного господаря вони звикають і навіть дають себе погладити і погодувати.

Та рибку таку не посадиш у 20 літрову банку, зважаючи на її розміри. Для цієї цихліди, чим більший акваріум, – тим краще.

Для Фловер хорнів, щоб по-справжньому розвернутись і показати красу треба щонайменше 200 літрів. А у видовому акваріумі від 1 тонни більше – це буде просто шикарно.

Утримувати їх рекомендують парами, але треба стежити за поведінкою самця, бо він може не передбачувано напасти на самку. Якщо є кілька пар хорнів, варто зонувати територію та облаштувати укриття, щоб пом’якшити конфлікти між рибами.

Рослини з хорнами дуже рідко уживаються. Кажуть, вони її просто з'їдають. Вони люблять копатись у грунті, тож всю зелень, живу чи штучну, просто викопують. Треба постаратись, щоб зберегти якийсь статичний рельєф. Тому грунт радять підбирати крупніший.

Потрібна якісна фільтрація і аерація. Обов’язкова регулярна підміна води з сифонкою грунту.

Хорни люблять теплу воду, оптимально для них +26 - +30°С, pH=6,5-7,5, gH=9-20.

За хороших умов у домашньому акваріумі можуть жити до 10 років.

Прогодувати Фловер хорна трохи складніше, ніж десяток живородок.
Вони їдять практично все, кажуть, навіть живих і консервованих цвіркунів. Тож їм підійде сухі збалансовані і морожені корми.

Розмноження Фловер хорнів

Цікаво, що Фловер хорни, попри своє штучне виведення, здатні виробляти на світ життєздатне потомство, зокрема, у домашніх умовах. Процес розведення схожий із більшістю великих південноамериканських цихлід. Нерест може відбуватись як у загальному, так і в окремому нерестовому акваріумі.

Самці більші і їх характерний жировий наріст значно більший, а спинний і анальний плавники сильно подовжені.

ВАЖЛИВО! Як ми писали вище, самець може проявляти агресію до самки, якщо вона не готова до ікрометання. Тому необхідно стежити, щоб він не завдав їй поранень. Варто мати напоготові прозору перегородку, яка дозволить відокремити їх при потребі.

Для стимуляції нересту радять підняти температуру до 28°С. Потрібно риб щедро годувати і частіше підмінювати воду.

Самка відкладає ікру на плаский камінь або аналогічну декорацію. Плодючість – до 1000 ікринок. Після запліднення ікра залишається з самцем. Рибки охороняють своє потомство до вилуплення і ще 3-4 тижні після нього. Інкубація ікри триває близько 3 днів.

Через місяць батьків краще відселити. Через пів року рибки набувають свого максимального окрасу.

Сумісність

Одразу варто сказати, що Фловер хорни не найкращі сусід для інших риб. Якщо все ж акваріум доволі просторий, то можна пробувати. Чому? Бо вони великі, агресивні і територіальні!

Попри це, хорни можуть жити разом у немаленькому (!) акваріумі з такими рибами: плекостомус, птеригопліхт, чорний паку, астронотуси, гігантські гурамі. За достатнього об’єму і з арованою вживуться.

Та найкращий поки досвід їх утримання – одного у великому об’ємі.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 Підтримайте ZooSvit.info! Become a Patron!

Пельвікахроміс пульхер: особливості утримання яскравої цихліди-папуги
Серед великого сімейства цихлід існують так звані карликові цихліди, тобто види, розмір яких у дорослому стані не перевищує 10 см. Завдяки цьому їх можна утримувати у від...
Суматранський барбус
Барбус суматранський - одна з найбільш поширених різновидів барбусів. Невелика зграйна рибка, довжиною до 6 сантиметрів. Форма тіла стисла з боків, досить висока і корот...
Цікаві факти про золотих рибок
Серед акваріумістів золоті рибки користуються незмінною популярністю ось вже десятки і сотні років. Вони цінуються за свою красу, а також відносну невибагливість – догля...
Боції. Особливості утримання та сумісність
Боції досить популярні рибки у домашніх акваріумах, хоч вони і належать до сімейства в`юнових, які в акваріумістиці не надто поширені. Це доволі цікаві рибки, хоч і є пе...
Мікрорасбора галактика – перлина наноакваріумів
Мікрорасбора галактика – маленька рибка, яку почали утримувати в акваріумах зовсім недавно. Вона швидко встигла набути популярності завдяки невеликим розмірам, симпатично...
Равлики в акваріумі: користь та перестороги
Поруч з рибками у домашніх акваріумах прижились і равлики. Причому часто акваріумні равлики розводяться самі, без особливого втручання. Зазвичай до акваріума вони потрапл...
Тоса-іну (японський бійцівський собака). Особливості породи
Тоса-іну — це порода собак, яка походить з Японії. Ці собаки були виведені в якості бойових собак, але сьогодні вони є популярними домашніми улюбленцями.
Ріджбек тайський. Історія походження та особливості цієї породи
Тайський ріджбек — порода походить з Таїланду, де вона використовувалася як мисливська і сторожова собака. Сьогодні тайські ріджбеки є популярними домашніми улюбленцями...
Акваріумні соми: популярні види і цікаві особливості
Соми присутні майже в кожному акваріумі. Це пов’язано не так з їх естетичною функцією, як з корисними особливостями. Зокрема, більшість сомів – це донні риби, які підбира...
Чи сплять рибки
Напевно мало хто задумувався, чи сплять рибки в акваріумі, чи взагалі вони здатні це робити. Бо коли спостерігаєш за акваріумом, здається, там постійний рух і навряд чи х...
Як охолодити воду в акваріумі
Більшість мешканців акваріума потребують стабільних параметрів води, особливо температури. Упродовж року температурний рівень підтримує спеціальний акваріумний терморегул...
Каламоїхт калабарський: особливості догляду за незвичною рибою-змійкою
Каламоїхт без сумніву – одна з найнезвичніших рибок, яких можна зустріти в акваріумі. У цій рибі незвичайне все: поведінка в акваріумі, зовнішній вигляд і навіть назва.