Фловер хорн – цихліда з характером

Фловер хорн – цихліда з характером

Шанувальники цихлід точно знають про такого яскравого і оригінального їх представника як Фловер хорн. Ця цихліда має точно непересічну і дещо дивну зовнішність, також вирізняється цікавою поведінкою.

Звідки взялись Фловер хорни

Насправді ця дивовижна цихліда з’явилась завдяки селекціонерам, які роками намагались вивести якусь цікаву рибу. І їм справді вдалось після років експериментів. Фловер хорн – результат гібридизації багатьох риб. Досі достеменно невідомо, яких саме. Їх приховують під виглядом комерційної таємниці.

Вважається, що Фловер хорн отриманий селекціонерами з Малайзії. Перші спроби схрещування почались іще у 1993 році, а вже за п’ять років світовій спільноті були представлені перші Фловер хорни.Ймовірно, це гібриди різновидів цихлазом.

Жителі Азії дуже люблять риб із «шапочками», бо, як вважають, вони є символом бога удачі та довголіття. Як кажуть, фен-шуй у поміч.

Зовнішній вигляд та особливості Фловер хорна

Так званою «візитівкою» хорнів є дуже розвинений наріст на голові. Він складається переважно з жирової тканини.

Темні плями на тілі сприймають за ієрогліфи. Особини зі «щасливою» міткою можуть коштувати значних грошей.

Це великі цихліди, які у належних умовах можуть виростати до 40 см. Тіло овальне, дуже щільне Велика жирова шишка на голові іноді виступає за межі голови.

У продажу можна зустріти Фловер хорнів найрізноманітніших кольорів: червоних, рожевих, золотих, сірих. У світі не знайти два однакових представника цих цихлід.

types-of-flowerhorn-cichlids.jpg (316.41 Kb)

Анальний і хвостовий плавники видовжені та загострені. Хвостовий плавник залежно від породи може бути округлим, трапецієподібним або трохи роздвоєним.У деяких форм він погано розвинений.

Рот великий із м’ясистими губами. Практично завжди відкритий.

Утримання Фловер хорна

Знавці кажуть, хто тримав до цього лише гуппі, то ця риба точно поки не для вас. Навіть при стандартному обслуговуванні акваріума вони можуть і суттєво цапнути.

Та до постійного господаря вони звикають і навіть дають себе погладити і погодувати.

Та рибку таку не посадиш у 20 літрову банку, зважаючи на її розміри. Для цієї цихліди, чим більший акваріум, – тим краще.

Для Фловер хорнів, щоб по-справжньому розвернутись і показати красу треба щонайменше 200 літрів. А у видовому акваріумі від 1 тонни більше – це буде просто шикарно.

Утримувати їх рекомендують парами, але треба стежити за поведінкою самця, бо він може не передбачувано напасти на самку. Якщо є кілька пар хорнів, варто зонувати територію та облаштувати укриття, щоб пом’якшити конфлікти між рибами.

Рослини з хорнами дуже рідко уживаються. Кажуть, вони її просто з'їдають. Вони люблять копатись у грунті, тож всю зелень, живу чи штучну, просто викопують. Треба постаратись, щоб зберегти якийсь статичний рельєф. Тому грунт радять підбирати крупніший.

Потрібна якісна фільтрація і аерація. Обов’язкова регулярна підміна води з сифонкою грунту.

Хорни люблять теплу воду, оптимально для них +26 - +30°С, pH=6,5-7,5, gH=9-20.

За хороших умов у домашньому акваріумі можуть жити до 10 років.

Прогодувати Фловер хорна трохи складніше, ніж десяток живородок.
Вони їдять практично все, кажуть, навіть живих і консервованих цвіркунів. Тож їм підійде сухі збалансовані і морожені корми.

Розмноження Фловер хорнів

Цікаво, що Фловер хорни, попри своє штучне виведення, здатні виробляти на світ життєздатне потомство, зокрема, у домашніх умовах. Процес розведення схожий із більшістю великих південноамериканських цихлід. Нерест може відбуватись як у загальному, так і в окремому нерестовому акваріумі.

Самці більші і їх характерний жировий наріст значно більший, а спинний і анальний плавники сильно подовжені.

ВАЖЛИВО! Як ми писали вище, самець може проявляти агресію до самки, якщо вона не готова до ікрометання. Тому необхідно стежити, щоб він не завдав їй поранень. Варто мати напоготові прозору перегородку, яка дозволить відокремити їх при потребі.

Для стимуляції нересту радять підняти температуру до 28°С. Потрібно риб щедро годувати і частіше підмінювати воду.

Самка відкладає ікру на плаский камінь або аналогічну декорацію. Плодючість – до 1000 ікринок. Після запліднення ікра залишається з самцем. Рибки охороняють своє потомство до вилуплення і ще 3-4 тижні після нього. Інкубація ікри триває близько 3 днів.

Через місяць батьків краще відселити. Через пів року рибки набувають свого максимального окрасу.

Сумісність

Одразу варто сказати, що Фловер хорни не найкращі сусід для інших риб. Якщо все ж акваріум доволі просторий, то можна пробувати. Чому? Бо вони великі, агресивні і територіальні!

Попри це, хорни можуть жити разом у немаленькому (!) акваріумі з такими рибами: плекостомус, птеригопліхт, чорний паку, астронотуси, гігантські гурамі. За достатнього об’єму і з арованою вживуться.

Та найкращий поки досвід їх утримання – одного у великому об’ємі.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 Підтримайте ZooSvit.info! Become a Patron!

Вимкнули світло! Як врятувати рибу в акваріумі?
Внаслідок масштабних обстрілів росіянами енергетичної інфраструктури України у багатьох виникли проблеми з електроенергією. У деяких регіонах її вимикали планово, а в дея...
Сіамський водоростеїд або САЕ
Водоростеїд сіамський, якого ще називають САЕ, SAE (англ. Siamese algae eater) – уже із самої назви стає зрозуміло, чим може бути корисною ця рибка. САЕ справді чудово вп...
Рибка чорний ніж – нічний хижак. Особливості та умови утримання
Більшість риб схожі між собою за формою, та є такі, що доволі суттєво відрізняються. Одною таких риб без сумніву є чорний ніж або аптеронотус білокаймовий (Apteronotus al...
Молінезія: опис та цікаві особливості
Молінезія або як її ще називають моллі – одна із популярних акваріумних рибок. Це живородна рибка, тому її нескладно розмножити у домашніх умовах. Така здатність плюс не...
Як правильно запустити нових рибок в акваріум
Нових рибок потрібно поступово акліматизувати до умов вашого акваріума.
Як доглядати за акваріумом?
Для того, щоб правильно доглядати за домашніми рибками, необхідно утримувати в чистоті середовище їх проживання. А, як відомо, і в домашніх умовах, і в дикій природі, ри...
Сіамський кіт - історія та догляд
Сіамські коти вважаються одними з найрозумніших і допитливих серед собі подібних домашніх улюбленців. Ця порода досить непередбачувана і схильна до ревнощів. Сіамські к...
Пангасіус – кімнатна мініакула
Завести акулу вдома здається чимось неймовірним. Та існують різновиди акваріумних риб, які дуже схожі на акул, і їх тримають навіть удома. Таким, очевидно, є пангасіус, я...
Тетра конго – недооцінена красива зграйна рибка
Тетри – зазвичай невеликі рибки, як от неони, родостомуси. Тетра конго, яка зустрічається в Африці, трохи більша за інших.
Карликовий краб з Таїланду: умови утримання мікрокраба в акваріумі
Утримання крабів в акваріумі – це ціла окрема тема. Але хочемо розповісти про невеличкого краба, швидше крабика, якого можна спокійно утримувати у домашньому акваріумі.
Живородні рибки в акваріумі: популярні і маловідомі види
Ще з шкільних уроків зоології усі приблизно знають, як відбувається процес розмноження (нерест) рибок – самки відкладають ікру, яку потім запліднюють самці. Та є рибки, я...
Цихлазоми: різновиди, особливості утримання та сумісність
Одними з великих та яскравих риб сімейства Цихлід є цихлазоми. Це велика хижа, але надзвичайно цікава риба для немаленьких акваріумів. Цихлазомам, як і всім цихлідам, при...